سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد میزان مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان در هفته گذشته ۱۷ درصد کاهش یافته است.
تارنمای خبری «ریلیف وب اینترنشنال»   (reliefweb.int) وابسته به سازمان جهانی بهداشت با انتشار این خبر افزود: برای چهارمین هفته متوالی میزان مبتلایان به این ویروس درسراسر جهان کاهش نشان داده بطوریکه تا هفته گذشته تنها سه میلیون ۵۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ به ثبت رسیده است که در مقایسه هفته پیش از آن ۱۷ درصد کاهش نشان می دهد. سازمان جهانی بهداشت در ادامه این گزارش می افزاید: هرچند که برخی از کشورهای جهان با شمار فزاینده مبتلایان به ویروس کرونا مواجه اند اما این کاهش دلگرم کننده است. واکسیناسیون کرونا در تعدادی از کشور های جهان از جمله ایران از روزها یا هفته های گذشته آغاز شده است. پیشرفت روند واکسیناسیون می تواند عامل موثری در کاهش شدت همه گیری کووید ۱۹ شود. سازمان جهانی بهداشت: میزان ابتلا به کووید-۱۹ درجهان ۱۷ درصد کاهش یافت شمار جانباختگان کرونا درسراسرجهان ۱۰درصد کاهش یافت بنابراین گزارش شمار جان باختگان مبتلا به کووید-۱۹ نیز در دومین هفته متوالی کاهش یافته و هفته گذشته تعداد ۸۸هزار جان باخته جدید از مبتلایان به ثبت رسیده است که این میزان نیز نسبت به هفته قبل از آن ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد. سازمان جهانی بهداشت درحالی از کاهش شمار مبتلایان و جان باختگان به ویروس کرونا در سطح جهان خبر میدهد که هم اکنون شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان از ۱۰۷ میلیون نفر عبور کرده و از این تعداد نیز بیش از دو میلیون و ۳۵۳ هزار نفر جان باخته اند. آمریکا نیز نزدیک به ۲۷ میلیون ۸۰۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا که از این تعداد بیش از ۴۷۹ هزار جان باخته اند، کانون کووید-۱۹ در سطح جهان شناخته می شود.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 13:30:20

پست های مشابه
روز معلم ادامه مطلب 26
محمود احمدی‌نژاد این روزها به هر دری می‌زند تا خودش را در سرخط اخبار نگاه‌ داشته و در ... ادامه مطلب 93
در حالی که مدیرعامل شرکت شهر سالم اعلام کرده بود؛ واکسیناسیون کرونا بین مدیران و معاونان شهرداری تهران ... ادامه مطلب 64
ادامه مطلب 60
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 61
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 59
ادامه مطلب 62
ادامه مطلب 75
ادامه مطلب 63
ادامه مطلب 57
ادامه مطلب 56
ادامه مطلب 56