مرکز پژوهشی بیمارستان ایخیلوف در تل‌آویو اسراییل اعلام کرده داروی سی بی ۲۴ درمان بیماری کووید۱۹ را یافته است. این دارو به صورت تنفسی وارد ریه می‌شود و بیماران مبتلا به کرونا را درمان می‌کند.
 این دارو برای تولید انبوه به تایید سازمان بهداشت جهانی نیاز دارد اما هم اکنون در اسراییل مورد استفاده قرار گرفته است. بنیامین نتانیاهو «نخست‌وزیر اسراییل» برای تقدیر از پزشکی که این دارو را تولید کرده در این بیمارستان حاضر شده است.   اسراییل: داروی درمان بیماران کرونا را تولید کردیم بیمارستانی در شهر تل‌آویو اسرائیل از آزمایش یک داروی کارآمد برای درمان بیماری کووید-۱۹ خبر داد. شبکه خبری اسرائیلی «آی۲۴نیوز»، از آزمایش دارویی برای بیماری کووید-۱۹ در مرکز درمانی سوراسکی تل‌آویو خبر داد و از قول ندیر آربر، سازنده دارو، آن را در مقابله با بیماری تا ۹۶درصد کارآمد اعلام کرد.  
بنابر این گزارش، پروفسور ندیر آربر، پزشک مرکز پیشگیری از سرطان بیمارستان سوراسکی، این دارو را که EXO-CD24 نامیده می‌شود، برای بیماران با شرایط متوسط و حاد بیماری کووید-۱۹ تجویز کرده که در ۹۶ درصد موارد مؤثر بوده است.
آربر داروی ابداعی تیم خود، که با استفاده از پروتئین CD24 ساخته شده است،  را  درمانی «ارزان و مؤثر» معرفی می‌کند.

دکتر شیران شاپیرا، مدیر آزمایشگاه آربر که بیش از دو دهه درمورد پروتئین CD24 تحقیق کرده است، می‌گوید این واکسن «بر پایه اگزوزوم‌هایی ساخته شده است که در بدن از غشای سلول آزاد و در ارتباط بین سلولی به‌کار گرفته می‌شوند. ما اگزوزوم ها را با پروتئین CD24 که نقش مهمی در تنظیم سیستم ایمنی بدن دارد، تقویت می‌کنیم». از میان ۳۰نفر بیماری که این دارو را دریافت کرده‌اند، در ۲۹ نفرشان نشانه‌‌هایی از بهبودی در عرض دو روز دیده شده و سه تا پنج روز بعد، از بیمارستان مرخص شده‌اند. 
حالا قرار است با تجویز دارو برای گروه بزرگ‌تری از بیماران، کارآمدی آن در سطح بالاتری سنجیده شود، اما هنوز مشخص نیست آیا این دارو بر گونه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا هم که نخستین‌بار در بریتانیا، آفریقا و برزیل ردیابی شده‌اند، اثرگذار است یا خیر.
اسرائیل در واکسیناسیون شهروندان این کشور علیه بیماری کووید-۱۹ در جهان پیشرو است، اما با وجود این موضوع و همچنین شهربندان سراسری از ۲۷ دسامبر، همچنان روزانه بیش از ۵هزار بیمار جدید در این کشور شناسایی می‌شود. از آغاز همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ تاکنون، در اسرائیل نزدیک به ۶۸۰هزار نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که بیش از ۵هزار نفر آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 14:20:44

پست های مشابه
کلیپ جدید تبریک عید فطر.عید فطر مبارک 1400.2.22 ادامه مطلب 26
روز معلم ادامه مطلب 29
محمود احمدی‌نژاد این روزها به هر دری می‌زند تا خودش را در سرخط اخبار نگاه‌ داشته و در ... ادامه مطلب 99
در حالی که مدیرعامل شرکت شهر سالم اعلام کرده بود؛ واکسیناسیون کرونا بین مدیران و معاونان شهرداری تهران ... ادامه مطلب 69
ادامه مطلب 78
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 67
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 62
ادامه مطلب 64
ادامه مطلب 81
ادامه مطلب 67
ادامه مطلب 60
ادامه مطلب 60