سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تا ماه های آینده توزیع داروخانه ای واکسن کرونا نداریم از تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی از فروردین ماه میان کشور ایران و روسیه خبر داد.
کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به آغاز واکسیناسیون در ایران گفت: واکسیناسیون همچنان تا ماه های آینده از مسیر شبکه های بهداشتی انجام خواهد شد و توزیع واکسن تا ماه های آینده در زنجیره توزیع داروخانه ای نمی آید.او افزود: واکسن کرونا فعلا به صورت رایگان در شبکه بهداشتی خواهد بود و برای افراد داوطلب بر اساس اولویت بندی که در سند شورای اخلاق پزشکی تدوین و تصویب شده تزریق می شود.

جهانپور با بیان اینکه فعلا واسیناسیون از واکسن اسپوتنیک وی روسیه شروع شده، تاکید کرد: تا این لحظه واکسن دیگری در ایران تهیه نشده است.سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به میزان دوز دریافتی واکسن روسی گفت: برای کادر درمان بهترین انتخاب را داشتیم که واکسن اسپوتنیک وی است و دو میلیون دوز در نظر گرفته شده است. انشالله کادر درمان را تا فروردین ماه واکسینه کنیم چرا که هر ده روز یک محموله از این واکسن را دریافت می کنیم.
او اضافه کرد: تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی در دستور کار است همچنین واکسن های سبد کووکس هم خواهد رسید و سایر اقشار، واکسن را از آن محل تامین می کنند و اواخر بهار هم شاهد تولید انبوه واکسن های ایرانی هستیم.

جهانپور با بیان اینکه تکمیل واکسیناسیون در ایران با واکسن های ایرانی خواهد بود، افزود: ممکن است ظرف روزهای آتی با توجه به اینکه برخی شرکت های دیگر تولید کننده واکسن در خارج از کشور که مدارک خود را ارائه داده اند از سازمان غذا و دارو مجوز بگیرند. تا جایی که اطلاع دارم یک مورد تا این لحظه مدارکش تکمیل شده و در حال داوری است.سخنگوی سازمان غذا و دارو در پایان تصریح کرد: هر واکسنی که از کمیسیون مربوطه در سازمان غذا و دارو مجوز اخذ کند قادر به واردات خواهد بود. در حال حاضر واکسنی که در حال بررسی است و مجوزش هنوز صادر نشده واکسن کووکسین ساخت موسسه باهارات بیوتک کشور هندوستان است.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 14:26:14

پست های مشابه
There Will Be Blood ساخته‌ی پل توماس اندرسون، با اجرای خارق‌العاده‌ی دنیل دی لوئیس، قصه‌ی انحطاط کامل یک ... ادامه مطلب 85
اینجا یکی از بیمارستانهای تهران و یکی از ترسناکترین نقطه های جنگیدن با کروناست، مریضهایی که در اینجا ... ادامه مطلب 34
ادامه مطلب 17
این کلیپ رو حتما ببینید ! ادامه مطلب 68
انگلیسی با ما ادامه مطلب 40
یک پلنگ در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی پس از شکار یک آهو، آن را به بالای درخت ... ادامه مطلب 48
ادامه مطلب 46
ادامه مطلب 40
عراقچی: بازگشت آمریکا به برجام به هیچ نشستی احتیاج ندارد ادامه مطلب 33
اين روزها مصادف با فرا رسيدن عيد مبعث مشهد مقدس شور و حال خاصی دارد و در هر ... ادامه مطلب 40
رازهایی درباره ساخته شدن اهرام مصر (Egyptian Pyramids) وجود دارد که قطعیت برخی از آنها تعیین شده اما ... ادامه مطلب 49
باتری خودرو اگر به خوبی نگهداری شود بین ۱۸ تا ۲۰ ماه کارایی مفید دارد. ادامه مطلب 40