خرید ارز دیجیتال
تحقیقات ثابت کرده بعضی از ترکیبات شیمیایی خاص که در مواد غذایی وجود دارند (حتی در مواد غذایی سالم مثل ماھی، میوه و سبزیجات)، بدن را به ذخیره چربی ترغیب می‌کنند.
این ترکیبات در فعالیت ھورمون‌ھا تداخل ایجاد کرده و تعادل باکتری‌ھای خوب و بد دستگاه گوارش را بر ھم می‌زنند. این عدم تعادل منجر به گرسنگی شده، متابولیسم را کاھش داده و ذخیره چربی بدن را افزایش می‌دھد و ھمه اینھا باعث می‌شوند که چاق شویم. ھمچنین این ترکیبات خطر بروز بیماری‌ھای قلبی، دیابت و کلسترول بالا را نیز افزایش می‌دھد. تری فلوزیمول: ماده قارچ‌کش و استفاده از آن در بسیاری از محصولات کشاورزی و مخصوصا در سبزیجات برگدار بسیار رایج است و به نظر خاصیت چاق کنندگی دارد. تقریبا تمام ترکیبات شیمیایی که به طور گسترده‌ای در تولید محصولات کشاورزی به کار می‌روند، در فعالیت غدد درون ریز بدن تداخل ایجاد می‌کنند. این باعث می‌شود که ذخیره چربی در بدن افزایش پیدا کند. سعی کنید که تا جایی که می‌توانید از میوه ھا و سبزیجات ارگانیک استفاده کنید.

امولسیفایرھا: از این ترکیبات در تھیه مواد غذایی فراوری شده استفاده می‌شود تا بافت آنها را قوام ببخشند (مثل مایونز و سس‌ھای سالاد). این ترکیبات، تعادل ھورمون‌ھای روده را بر ھم می‌زنند و سندرم متابولیک ایجاد می کنند. بھترین شیوه برای مقابله با امولسیفایرھا این است که از خوردن مواد غذایی فراوری شده پرھیز کنیم و به جای آن از مواد غذایی کامل و غیرفراوری شده استفاده کنیم. امولسیفایرھا تقریبا در ھمه جا ھستند و ما می توانیم یک ماده غذایی سالم مثل کنگر فرنگی را در سس مایونز فرو کنیم و در نتیجه فواید ارزشمند کنگر را به میزان قابل توجھی از بین ببریم.آنتی‌بیوتیک‌ھا و ھورمون‌ھا: وقتی که دام‌ھا و طیور در مزارع و چراگاه‌ھا با آنتی‌بیوتیک‌ھا و ھورمون‌ھا تغذیه می‌شوند، ما ھم از این ترکیبات بی‌نصیب نمی‌مانیم. این مواد می‌توانند به افزایش وزن منجر شوند. استفاده از ھورمون‌ھای استروئیدی در پرورش دام‌ھا و طیور در بروز چاقی نقش دارد. محصولات گوشتی استفاده کنید که نسبت به سالم بودن تغذیه آنها اطمینان داشته باشید. بخش‌ھای کم چرب گوشت را خریداری کنید زیرا بسیاری از ترکیبات شیمیایی مضر، محلول در چربی ھستند یعنی احتمال تجمع آنها در بافت ھای چربی حیوان بیش از سایر قسمت‌ھاست.

بیسفنول آ: در ظروف پلاستیکی که ما نوشیدنی‌ھا و مواد غذایی را در آنها نگھداری می کنیم، وجود دارد. تحقیقات نشان می‌دھند که بیسفنول آ در عملکرد لوزالمعده اختلال ایجاد نموده و منجر به مقاومت به انسولین می شود پس در افزایش وزن نقش دارد. سعی کنید که از ظروفی استفاده کنید که فاقد بیسفنول آ ھستند. حتی ظرف کنسرو ھا ھم می تواند حاوی بیسفنول آ باشد.پرفلوروکتانوئیک اسید: این ترکیب در ظروف آشپزی نچسب تفلون وجود دارد و با بروز چاقی در ارتباط است. محققین دانمارکی در یک تحقیق بیست ساله متوجه شدند که میزان این ترکیب در خون مادران بارداری که فرزندان آنها در آینده دچار چاقی و اضافه وزن شده بودند، بیشتر از زنان دیگر است. حتی اگر از ظروف تفلون استفاده نمی‌کنید باز ھم امکان اینکه بدن شما به این ترکیب آلوده شود، وجود دارد زیرا این ترکیب در بسته‌بندی‌ھای ضد روغن بعضی از خوراکی‌ھا و بسته‌ھای پاپ کورن مخصوص مایکرویو ھم وجود دارد. از ظروف استیل ضد زنگ استفاده کنید و مخصوصا اگر ظرف تفلون شما دچار خراشیدگی شده است، دیگر از آن استفاده نکنید.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 15:19:21

پست های مشابه
اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید، توصیه ... ادامه مطلب 20
امیرالمومنین (ع) تنها فردی است که در خانه خدا متولد شدو دارای فضائل بیشماری است که در این ... ادامه مطلب 20
سردار شهید حمید باکری یکی از جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید ... ادامه مطلب 20
واژه‌ی ساکولنت یک صفت است که به گیاهان ذخیره کننده‌ی آب؛ چه کاکتوس، چه کراسولا، چه تیغ دار ... ادامه مطلب 20
رژیم قلیایی با این ایده که جایگزینی غذاهای اسید ساز با غذاهای قلیایی می تواند سلامتی شما را ... ادامه مطلب 12
آزادی مشروط فرصتی است که پیش از پایان دوره محکومیت به محکومان به حبس داده می شود تا ... ادامه مطلب 12
با اینکه سرعت اینترنت در بیشتر مواقع از طرف سرویس‌دهنده تعیین می‌شود، اما کاربر نیز می‌تواند به کمک ... ادامه مطلب 16
عزت نفس از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در زندگی هر انسان مطرح و در موفقیت‌ها و شکست‌های وی ... ادامه مطلب 13
بر اساس ماده ششم طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، از ۵ اسفند به علت ... ادامه مطلب 16
برخی گیاهان با ویژگی‌های فوق العاده وجود دارند که به رفع مشکلات ریوی و اختلالات تنفسی کمک می‌کنند. ادامه مطلب 14
برای آشنایی با نشانه‌های تجمع سموم در بدن، عکس‌نوشت زیر را ببینید. ادامه مطلب 30
ادامه مطلب 24