انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی برگزار می‌شود که به‌نظر می‌رسد روسای پیشین و سرپرست فعلی فدراسیون نقش مهمی در انتخاب رئیس جدید ایفا خواهند کرد.
اسامی نهایی نامزدهای انتخابات دهم اسفند فدراسیون فوتبال رسما اعلام شد تا ماجرا از امروز رنگی جدی به خود بگیرد. بدون شک مهم‌ترین خبر، رد صلاحیت حیدر بهاروند سرپرست حال‌حاضر فدراسیون و تأیید صلاحیت مهدی مهدوی‌کیا بوده، چهره‌هایی که حرف‌و‌حدیث‌های زیادی در مورد آنها رسانه‌ای شده بود. با این اتفاق شاید بد نباشد نگاهی به معادلات پیش روی انتخابات داشته باشیم؛ معادلاتی که پیچیده به‌نظر می‌رسد.

غایب کلیدی
شایعه رد صلاحیت بهاروند پس از کلی حرف‌و‌حدیث به واقعیت تبدیل شد اما با وجود این به‌نظر می‌رسد سرپرست حال‌حاضر فدراسیون فوتبال، یکی از تأثیرگذارترین افراد انتخابات پیش‌رو باشد و به‌نوعی آرایش انتخابات را مشخص کند. قبل از هر اتفاقی باید دید بهاروند در گام اول چه واکنشی به رد صلاحیتش نشان می‌دهد و آیا برنامه‌ای برای کشاندن این ماجرا به فیفا دارد یا خیر. در صورت ورود فیفا به داستان رد صلاحیت‌ها، هر احتمالی وجود خواهد داشت؛ از بسته‌شدن پرونده انتخابات گرفته تا تعلیق فوتبال ایران. اما در غیر این‌صورت بهاروند نقشی کلیدی در آرایش انتخابات پیدا خواهد کرد. بدون شک به‌جز علی کریمی که توجهی به سبد آرای بهاروند ندارد، به‌نظر می‌رسد از امروز رقابتی جدی بین نامزدها برای کشاندن سرپرست فدراسیون به اردوگاه خودشان آغاز شده باشد. طبیعتا در این میان شانس عزیزی‌خادم برای به‌دست آوردن حمایت بهاروند از سایر نامزدها بیشتر خواهد بود چراکه سرپرست حال‌حاضر، گزینه پیشنهادی این نامزد برای پست نایب‌رئیسی اول بوده است. درعین حال بهاروند هم عزیزی خادم را به عنوان نایب رئیس پیشنهادی به مجمع معرفی کرده است .

تأثیرگذارها
خیلی‌ها اعتقاد دارند بعد از بهاروند، علی کفاشیان نقشی کلیدی در انتخابات پیش‌رو ایفا خواهد کرد؛ رئیس سابق فدراسیون که به‌نظر می‌رسد هنوز رابطه‌هایش در فوتبال را از دست نداده است. باتوجه به جنگی که علی کریمی با کفاشیان در فضای مجازی به راه انداخته، حالا نامزدهای دیگر مسیر آسان‌تری برای جلب نظر رئیس سابق پیش‌رو دارند. در این شرایط احتمال اینکه کفاشیان به سمت اردوگاه عزیزی‌خادم یا کیومرث هاشمی برود خیلی بیشتر از حضور او در اردوگاه سردارآجرلو خواهد بود. البته به‌جز کفاشیان، شنیده می‌شود این احتمال هم وجود دارد که مهدی تاج، دیگر رئیس سابق فدراسیون هم بخواهد نقشی کلیدی در انتخابات پیش‌رو داشته باشد. باتوجه به اینکه تاج با عزیزی‌خادم رابطه‌ خوبی نداشته، احتمال اینکه او به سمت اردوگاه سردار آجرلو برود، بیشتر است. در هفته‌های اخیر عده‌ای هم بر این عقیده بوده‌اند که مهدی محمدنبی می‌تواند نقشی کلیدی در انتخابات پیش‌رو ایفا کند. هرچند طبق قانون، دبیرکل فقط باید مجری انتخابات باشد اما این شایعه تمایل نبی به کیومرث هاشمی، مدتی است رسانه‌ای شده؛ شایعه‌ای که از سوی طرفین تأیید نشده است.

کاندیدای خاص
عزیزی خادم به خاص‌ترین نامزد پست ریاست فدراسیون فوتبال تبدیل شده؛ نامزدی که بهاروند به‌عنوان نایب‌رئیس اولش رد صلاحیت شده و گفته می‌شود قنبرزاده به‌عنوان نایب‌رئیس دومش از حضور در انتخابات انصراف داده است. اینطور که طرفداری گزارش داده، قنبرزاده در تاریخ 16‌بهمن نامه‌ای به نبی نوشته و رسما از حضور در انتخابات انصراف داده است. به این ترتیب باید منتظر ماند و دید عزیزی‌خادم در صورت رأی‌آوردن در انتخابات چه کسانی را به‌عنوان سرپرست پست‌های نایب‌رئیسی معرفی می‌کند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 15:37:20

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 244
ادامه مطلب 308
ادامه مطلب 984
ادامه مطلب 237
ادامه مطلب 261
ادامه مطلب 209
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 215
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 200
ادامه مطلب 234