مرگ دو فوتبالیست مشهور ایرانی در فاصله حدود یک هفته، چنان التهابی در اخبار رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت که کادر درمان آی سی‌ یو هم در امان نماندند.
پس از مرگ مهرداد میناوند، خبرهای زیادی درباره تلاش پزشکان برای نجات علی انصاریان شنیده می‌شد اما پس از مرگ انصاریان ناگهان محور این خبرها تغییر کرد و حتی صحبت از کشیده شدن دستگاه تنفسی زودتر از موعد هم ‌شد.طی یک سال گذشته که کرونا در ایران مرگ و میر به راه انداخته، علی انصاریان پرخبرترین بیمار کرونایی ایران بوده‌است. او که هم فوتبالیست سرشناس و هم بازیگر و مجری تلویزیونی بود، جایگاه ویژه‌ای در بین مردم داشت. شاید برای همین است که اخبار مربوط به ۴۸ ساعت پایان عمر او برای همه مهم شده بود. اخباری که پزشک آی سی یو او معتقد است، نگذاشتند به درستی مدیریت بشود.
اهمیت اخبار پیرامون درمان علی انصاریان، باعث شد تا بگفته پزشکان پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی از بیمارستان‌های دیگر به محل بستری او آورده شود. هرچند افکار عمومی انتقاداتی هم دراین‌باره داشتند که آیا برای همه بیماران چنین تلاشی می‌شود؟

در کنار تلاش‌هایی که برای علی انصاریان انجام گرفت، یک اتفاق دیگر هم شب پیش از مرگ او رخ داد. چند نفری با عنوان متخصص طب سنتی بالای سر او آمدن و حتی ادعا کردند که می‌توانستند او را درمان کنند. آن‌ها همان زمان پیشنهادی به پزشکِ انصاریان دادند که برایش تعجب برانگیز بود. هرچند مجموعه صحبت‌های آن شب به شکل دیگری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
کرونا تا کنون بیش از ۵۰ هزار نفر را در ایران به کام مرگ کشانده‌است. با این‌حال زمانی که اولین محموله واکسن از روسیه وارد ایران می‌شود، اما و اگرهایی درباره تزریق آن به وجود می‌آید. برخی خبرها و تحلیل‌ها افکار عمومی را به سمت این موضوع می‌کشانند که واکسن روسی خطرناک است. خوب است پاسخ دکتر هاشمیان را دراین‌باره ببینید و بشنوید.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 16:05:24

پست های مشابه
ادامه مطلب 27
چاقی یک بیماری پیچیده و به عبارتی همان مقدار بیش از حد چربی بدن است. ادامه مطلب 106
ادامه مطلب 19
برخی از اختراعات باستانی، هنوز در زندگی روزمره نقش دارند. ادامه مطلب 98
در این مطلب وب گردی، با ۱۰ مکانی که به زودی از روی کره زمین محو خواهند شد، ... ادامه مطلب 93
بیدار شدن با موبایل باعث ″افزایش نبض″ و ″ضربان قلبی″ می‌شود و باعث می‌شود تا کارایی لازم را ... ادامه مطلب 92
کمبود ویتامین سی یک بیماری جدی است و می‌تواند گاهی مرگبار باشد. ادامه مطلب 100
هفتم فروردین، روز جهانی تئاتر به عنوان روز ملی هنر‌های نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسیده است. ادامه مطلب 87
ادامه مطلب 65
خلاصه کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی ادامه مطلب 42
پل های معلق از جمله هیجان انگیز ترین جاذبه استان اردبیل است که گردشگران و مسافران زیادی در ... ادامه مطلب 70
چه کشور‌هایی دارای چند زبان رسمی هستند؟ ادامه مطلب 56