خرید ارز دیجیتال
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دختری که با نقشه حرفه ای، سه و نیم میلیارد از گاو صندوق پدر شوهرش سرقت کرده بود، خبر داد.
سردار علیرضا لطفی گفت: چند روز قبل تاجر میانسالی با پلیس تماس گرفت و از سرقت سه و نیم میلیاردی گاوصندوق خانه اش خبر داد، مرد میانسال در تحقیقات گفت، صبح برای انجام کاری از خانه خارج شدم و همسر و پسرم نیز برای شرکت در جشن تولد پسرم که در منزل مادربزرگش برگزار شده بود، در خانه نبودند، ساعت حدود ۱۲ ظهر زمانی که به خانه برگشتم با در باز گاوصندوق و سرقت سه میلیارد و نیم طلا و دلار و پول‌های نقدی که داخل گاوصندوق بود مواجه شدم.
وی افزود: به دنبال گزارش سرقت سه و نیم میلیاردی، کارآگاهان اداره هفدهم مبارزه با سرقت منزل راهی محل سرقت که خانه‌ای ویلایی در غرب پایتخت بود، شدند، در بررسی‌های اولیه با توجه به سالم بودن در‌های ورودی و داشتن کلید گاوصندوق، احتمال اینکه سرقت توسط شخصی آشنا صورت گرفته است، قوت گرفت.
به گفته لطفی، با بدست آمدن این سرنخ، تحقیقات روی افرادی که به آن خانه رفت و آمد داشتند متمرکز شد، در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد یکی از افرادی که جدیداً به خانه مرد تاجر رفت و آمد دارد دختر جوانی به نام رکسانا ۲۶ ساله است که به تازگی با پسر خانواده به نام امیر حسین نامزد کرده است، امیرحسین در تحقیقات در رابطه با نامزدش به تیم تحقیق گفت، رکسانا دختر آرام و مهربانی است، مدتی قبل با او در فضای مجازی آشنا شدم و روز به روز ارتباط ما بیشتر می‌شد و در مدت زمان کوتاهی به او دل بستم، وقتی از علاقه ام به رکسانا گفتم متوجه شدم که او نیز به من علاقمند شده است، موضوع را با خانواده ام مطرح کردم و به همراه آن‌ها راهی خانه رکسانا برای مراسم خواستگاری شدیم.
این مقام ارشد انتظامی پلیس پایتخت تصریح کرد: پسر جوان در ادامه تحقیقات به کارآگاهان گفت، رکسانا در برجی در منطقه فرمانیه زندگی می‌کرد و شب خواستگاری مادر و دایی و خاله اش در مراسم حضور داشتند، صحبت‌ها بین خانواده‌ها زده شد و من و رکسانا باهم نامزد کردیم و قرار شد چند ماه دیگر باهم ازدواج کنیم، شبی که فردای آن روز از خانه مان سرقت شد، تولد من بود و جشن تولد من در خانه مادربزرگم در محدوده نواب، برگزار شد.
وی ادامه داد: امیرحسین گفت، رکسانا هم به عنوان نامزدم در جشن تولدم شرکت کرد، رکسانا آن شب خانه مادر بزرگم ماند و صبح گفت باید به خانه برود و کار دارد، من هم او را به مقابل برجی که محل سکونتشان بود رساندم، از من خواست منتظرش بمانم و من هم طبق خواسته او عمل کردم، اما سه ساعتی مقابل برج منتظر رکسانا ماندم تا رکسانا از برج خارج شد و با من برگشت، البته بعد از آن روز رفتار او نسبت به من خیلی سرد شد و مدام بهانه می‌آورد و سعی می‌کرد که رابطه اش را با من کم کند.
لطفی اظهار داشت: اظهارات پسر جوان و رفتار‌های مشکوک رکسانا، شک کارآگاهان را به او برانگیخت، ماموران بلافاصله راهی برج محل سکونت رکسانا شدند و بررسی‌ها نشان می‌داد واحدی که دختر جوان مدعی شده بود خانه اش است به مدت ۴۸ ساعت در زمانی که امیرحسین و خانواده اش به خواستگاری رفته بودند اجاره شده بود، از سویی با استعلام هویت دختر جوان مشخص شد که هویت او جعلی بوده است و رکسانا، سارق جوانی است که به غیر از سابقه کیفری که گذارنده بود به اتهام سرقت از خانه ۱۵ زن در یکی از دادسرا‌های پایتخت پرونده دارد.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: با برملا شدن این موضوع دختر جوان بازداشت و زمانی که با مدارک پلیسی مواجه شد به سرقت از گاوصندوق مرد تاجر و سرقت از ۱۵ زن دیگر اعتراف کرد، او گفت با حضور در مجالسی که در خیریه‌ها برگزار می‌شود سعی می‌کنم که اعتماد افرادی که آنجا هستند را جلب کنم، بعد از مدتی که از دوستی ام با آن‌ها می‌گذشت، برنامه‌ای را طراحی می‌کردم تا آن‌ها مرا به خانه شان دعوت کنند تا به عنوان مهمان وارد خانه آن‌ها شده و به بهانه تعویض لباس وارد اتاق هایشان می‌شدم و از آنجایی که معمولا افراد وسایل با ارزششان رادر اتاق خواب هایشان مخفی می‌کردند، در فرصتی که برای تعویض لباس به اتاق‌ها می‌رفتم، وسایل با ارزش را سرقت می‌کردم.
وی ادامه داد: رکسانا در رابطه با سرقت از خانه مرد تاجر نیز گفت، وقتی با امیرحسین آشنا شدم و از وضعیت مالی اش با خبر شدم، تصمیم گرفتم که از او نیز سرقت کنم، وقتی او پیشنهاد خواستگاری به من داد، برای جلب اعتمادش به دروغ گفتم که در برجی در فرمانیه زندگی می‌کنیم، بعد هم به همراه چند نفر از دوستانم که با آن‌ها در کار‌های خلاف آشنا شده بودم، واحدی را در یکی از برج‌ها ۴۸ ساعته اجاره کردم تا مراسم خواستگاری در آنجا برگزار شود، دختر جوان ادامه داد، یک هفته قبل از سرقت از خانه پدر امیرحسین به بهانه مهمانی وارد خانه شده و دست کلید او را که کلید خانه و گاوصندوق داخل آن بود را سرقت کردم، صبح روز تولد امیرحسین می‌دانستم که مادر امیرحسین خانه مادربزرگش است و پدرش نیز برای انجام کاری از خانه خارج می‌شود، بهترین فرصت برای اجرای نقشه ام بود، تنها کسی که ممکن بود برایم دردسر بوجود آورد امیرحسین بود که با ترفندی که در خانه مان کار دارم امیرحسین را به فرمانیه کشاندم و سه ساعت او را مقابل برج معطل کردم، خودم هم بلافاصله پس از اینکه وارد برج شدم از در دیگر بیرون آمده و فورا به خانه امیرحسین رفته و سرقت را انجام داده به برج برگشتم و امیرحسین در تمام این مدت مقابل برج ایستاده بود و تصور می‌کرد که من داخل آپارتمانمان هستم.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: تحقیقات برای مشخص شدن جرایم احتمالی دختر جوان و کشف زوایای پنهان پرونده ادامه دارد.    
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 16:22:42

پست های مشابه
تلویزیون سریال‌های جدید خودش را آغاز می‌کند؛ شبکه یک با فصل دوم ″جلال″، شبکه دو با سریال کره‌ای ... ادامه مطلب 54
استاندار تهران گفت: سالانه ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت این استان افزوده می‌شود و این امر به افزایش ... ادامه مطلب 66
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بدلیل نقش سازندگان فاقد صلاحیت ساختمان در ساخت ... ادامه مطلب 67
رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قیمت سه محصول موز، خیار ... ادامه مطلب 61
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با رد خبر واردات خودرو‌های خارجی دست دوم گفت: این ... ادامه مطلب 64
مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران: کشور‌های کانادا و سوئد سفارش برنج ایرانی دادند. ادامه مطلب 65
مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از عرضه سهام پتروشیمی اروند بعنوان بزرگترین تولید کننده پی وی سی جهان ... ادامه مطلب 71
سفیر ایران در روسیه گفت: دومین محوله واکسن روسی موسوم به «اسپوتنیک وی» امروز با یک پرواز اختصاصی ... ادامه مطلب 48
سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۵۸ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: مجموع بیماران ... ادامه مطلب 43
گزارش امروز درباره دستگاهی است که بجای تسمه و حرکت دورانی با استفاده از طراحی مکانیکی و مغناطیسی ... ادامه مطلب 76
جانشین پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت به دستگیری اعضای باند توزیع شیشه و هروئین در دره فرحزاد اشاره ... ادامه مطلب 43
پژوهشگران دانشگاه کاشان در طرحی تحقیقاتی، ضربان ساز قلب بدون باتری برای جایگزین کردن باتری قلب را طراحی ... ادامه مطلب 54