شکل دارویی ناندرلون : آمپول ۲۵ میلی گرم در ۱ میلی لیتر ( فقط به صورت تزریق عمیق عضلانی استفاده گردد)
ناندرلون چیست؟ اندرلون یک ۱۹ ‏_ نوراستروئید است (یک اتم کربن در مو لکول استر وئید شماره ۱۹ ‏کمتر است) و از تستوسترون مشتق می‌شود. اشکال تجاری ناندرلون شامل دکانوات (دکادورابولین) و فنیل پروفیونات (دورابولین) می‌باشد. ناندرولون برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ سنتز شد.   عملکرد ناندرلون پروفیونات مشابه دکانوات است، ولی با دوره اثر کوتاه تر. ناندرلون جهت درمان سوختگی‌های شدید، سوء تغذیه و پوکی استخوان مورد استفاده قرار می‌گیرد، با این حال، شهرت این دارو به دلیل افزایش غیر مجاز عملکرد ورزشی می‌باشد. بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که تزریق درون عضلانی این دارو موجب افزایش توده عضلانی می‌شود، اگرچه شواهدی وجود دارند که مصرف ناندرلون موجب افزایش توده عضلانی نمی‌شود.ناندرلون اثرات ناندرلون اثرات مثبت ناندرولون شامل رشد عضلانی، تحریک اشتها،افزایش گلبول‌های قرمز خون، درمان آنمی، پوکی استخوان و سرطان سینه می‌باشد. شهرت ناندرون در تسکین درد ناشی از تمرین شدید و بهبود بازیافت پس از آسیب دیدگی اساس و پایه علمی‌ندارد. بسیاری از نتایج مثبت دوپینگ در سال‌های اخیر ناشی از این ماده است. در بسیاری از موارد، افراد اقدام به مصرف نوراندرستندیون (یک استروئید آنا بولیک که به عنوان یک مکمل ورزشی، به ویژه از طریق اینترنت به فروش می‌رسد) می‌کنند. این ماده نیز درکبد به نورتستوسترون تجزیه شده که نوعی ناندرولون به شمار می‌رود. تداخلات دارویی: در بیماران دیابتی، بدلیل اثرات کاهنده غلظت گلوکز خون این دارو ، ممکن است تنظیم مقدار مصرف انسولین یا داروهای خوراکی پایین آورنده قند خون ضروری باشد.
ناندرولون دکانوات ممکن است اثرات داروهای ضد انعقادی وارفارینی را تشدید کرده و موجب افزایش پروترومبین شود.     عوارض این هورمون عوارض دو داروی فوق در مردان شامل افزایش نعوظ،بزرگ شدن پرستات و کم شدن تعداد اسپرم و در زنان باعث بروز علائم مردانگی می‌گردد. به علت احتمال بسته شدن زودرس اپیفیز استخوانها،موجب اختلال  در رشد و نمو به خصوص کودکان می‌گردد. کامل شدن اپیفیزها ممکن است سریعتر از رشد قد در کودکان صورت گیرد و این اثر امکان دارد تا شش ماه پس از قطع مصرف دارو ادامه داشته باشد.بروز عوارض در مردان وزنان با قطع دارو قابل برگشت است. هشدار اگر ورزشکاری یک آمپول ناندرلون ۲۵ میلی گرمی استفاده کند حدودانیاز به ۱۷۰ روز زمان دارد تا این مقدار دارو از بدن او دفع شود.اکثرا با توجه به جنسیت از ۵۰ تا ۲۰۰ میلی گرم در هفته تزریق عضلانی میکنند که زمان بسیار طولانی نیاز دارد تا دفع شود. این دارو در مردان باعث کوچک شدن بیضه ها میشود و در دورانی که مرد از این دارو ها استفاده میکند به صورت موقت عقیم میشود و قدرت باروری خود را از دست میدهد… دورابولین(DuraBolin) سم ژنریک آن نادرولون فن پروپیونات ( Nandrolone Phenpropionate) ‏می‌باشد . موارد استعمال ‏طبی آن مثل داروی قبلی است جز اینکه تاثیر آن به عوان ضد سرطان  و ضد کم خونی , تا حدودی نسبت به ناندرولون دکانوات اختصاصی تر است . برای بروز اثرات آنابولیکی این دارو در بزرگسالان , لازم است هر هفته یک دوز ۲۵ _ ۵۰ میلی گرمی‌تزریق گردد .   ‏مدت زمانی که لازم است تا دکادورابولین و دورابولین به حداکثر سطح سرمی‌برسد به تریب ۳_۶ روز و ۱_۲  روز می‌باشد به شرطی که مقدار آن ۱۰۰ میلی گرم عضلانی باشد. بیشترین اثری که یک ورزشکار از این داروها می‌برد در همین مدت زمای است که دارو در خون, به ماکزیمم غلظت رسیده است . مصرف این داروها , ۴۸ ساعت قبل از مسابقه  یک شیوه رایجی در بین ورزشکاران است . ناندرلون   موارد منع استعمال طبی نادرلون: ۱-سرطان پیشرفته پستان در مردان وزنان ۲-اختلالات و بیماری‌های کبدی ۳-سرطان پروستات ۴-بالا بودن سطح کلسیم خون ۵-نفروز هشدار برای مصرف داروهای هورمونی(ناندرلون) پاکسازی ناندرلون در نظر داشته باشید برای مصرف دارویی های از قبیل HCG که برای بالا بردن سطح هورمون LH بکار میرود مصرف آن را باید از زمانی آغاز کنید که فرایند اثر دارو در بدن ایجاد شده است این زمین برای ناندرلون سه هفته بعد از شروع مصرف میباشد.     زیان ها و عوارض جدی  
  • یکی از داروهایی که رواج بیشتری داره دارویی به نام ناندرلون(nandrolone) که دلیل ۵۰درصد اعلام دوپینگ های ورزشکاران به خاطر همین دارو است.این دارو هم به صورت قرص و هم به صورت آمپول به ورزشکاران تجویز میشه و برای تاثیر گذاری بیشتر از ب کمپلکس و آهن در برنامه غذایی خودشون استفاده میکنند.
 
  • داروی ناندرلون جز داروهای آنابولیک است که از تستوسترون مشتق میشود…
 
  • اگر ورزشکاری یک آمپول ناندرلون ۲۵ میلی گرمی استفاده کند حدودانیاز به ۱۷۰ روز زمان دارد تا این مقدار دارو از بدن او دفع شود.اکثرا با توجه به جنسیت از ۵۰ تا ۲۰۰ میلی گرم در هفته تزریق عضلانی میکنند که زمان بسیار طولانی نیاز دارد تا دفع شود.
 
  • این دارو در مردان باعث کوچک شدن بیضه ها میشود و در دورانی که مرد از این دارو ها استفاده میکند به صورت موقت عقیم میشودو قدرت باروری خود را از دست میدهد…
  • زمانی که ورزشکار این دارو را کنار بگذارد و دارو به طور کامل از بدن دفع شود قدرت باروری او نیز باز میگردد،اما در بعضی موارد که تعداد اندکی هم نیستند دیده شده است که مرد داچار اختلالات جنسی شده است و برای همیشه قدرت باروری خود را از دست میدهد!
  • این فقط یکی از عوارض این دارو میباشد، این دارو به هیچ عنوان تجویز نمیشود.
  • یکی دیگر از مشخصه های این دارو جوش های چرکین در بدن میباشد.
تحقیق استرهای ناندرولون در چندین مورد بررسی شده است. آنها به شدت از نظر پوکی استخوان مورد مطالعه قرار گرفتند و باعث افزایش جذب کلسیم و کاهش از دست دادن استخوان شدند ، اما در حدود نیمی از زنانی که آنها را مصرف کردند باعث ویرلیزه شدن شد و بیشتر در صورت استفاده از داروهای بهتر مانند بیس فسفونات ها برای این استفاده رها شدند. آنها همچنین در کارآزمایی های بالینی برای نارسایی مزمن کلیه ، کم خونی آپلاستیک و به عنوان پیشگیری از بارداری مردان مورد مطالعه قرار گرفته اند.  
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 18:43:30

پست های مشابه
شستن بینی با آب نمک، مانند ماسک زدن، ضرورت دارد. ادامه مطلب 11
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که دوچرخه زدن در حین جلسات درمانی دیالیز می‌تواند سلامت قلب بیماران را تقویت ... ادامه مطلب 22
چقدر احتمال ناقل بودن فرد واکسن زده وجود دارد؟ ادامه مطلب 26
صبحانه یکی از وعده‌های اصلی روزانه است که اگرچه بسیاری از ما از آن صرف نظر می‌کنیم، ولی ... ادامه مطلب 26
زنان در سنین بالا برای اینکه شانس باروری را افزایش دهند باید مصرف قند و چربی را کاهش ... ادامه مطلب 18
با مصرف پنج گروه ماده غذایی، می‌توان خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش داد. ادامه مطلب 40
کرونا/ تفاوت کرونا انگلیسی با کرونا قبلی چیست؟ ادامه مطلب 0
بررسی جدید شواهد موجود، هشت مشخصه از مواجهه با محیط زیست را نشان می‌دهد که با تغییر در ... ادامه مطلب 114
در بیماری گوارشی سلیاک، سیستم ایمنی بدن بر اثر مصرف یک پروتئین به نام گلوتن، به پرز‌های روده ... ادامه مطلب 100
دارو‌هایی که به طور متداول مصرف می‌کنید نقش مهمی در ابتلا به اضافه وزن و چاقی دارند. ادامه مطلب 74
آسیب مغزی زدن قند خون چه دلایلی دارد؟ ادامه مطلب 70
در برخی از افراد رگ‌های واریسی ممکن است آسيب پوستي بزندو یا حتی منجر به لخته شدن خطرناک ... ادامه مطلب 86