تصویربرداری تایم لپس در حقیقت عکاسی از سوژه‌ای به صورت مداوم در یک بازه زمانی مشخص است که توسط آن‌ها یک ویدیو ساخته می‌شود.
تصویربرداری تایم لپس یکی از راه‌های جالب برای ثبت حرکت است و اکثر مواقع با نتایج خارق‌العاده‌ای مواجه می‌شویم. ابر‌های در حال حرکت، تغییرات نور و سایه‌ها، جاری شدن آب و موارد دیگر سوژه‌های مناسبی برای تصاویر تایم لپس هستند. در این مطلب می‌خواهیم شما را با ۷ نکته برای ثبت تصاویر تایم لپس باکیفیت آشنا کنیم.

تصویربرداری تایم لپس   تصویربرداری تایم لپس در حقیقت عکاسی از سوژه‌ای به صورت مداوم در یک بازه زمانی مشخص است که توسط آن‌ها یک ویدیو ساخته می‌شود. در این حالت از گذر زمان یک فیلم با سرعت بالا ساخته می‌شود. در حالی که ساخت یک تایم لپس شاید پیچیده به نظر می‌رسد، می‌توانید با رعایت چندین نکته یک اثر بی‌نظیر ثبت کنید.   روش های ثبت تایم‌لپس‌های چشم نواز
برای ثبت تصاویر تایم لپس با کیفیت بالا به ۷ نکته زیر توجه کنید:

از حالت خودکار استفاده نکنید
با تغییر سوژه، همه چیز باید در دوربین ثابت باقی بماند. پیش از اینکه شروع به عکاسی کنید، دوربین را روی حالت دستی قرار دهید که شامل ISO، سرعت شاتر، دیافراگم و تراز سفیدی می‌شود. اگر تا به امروز در حالت دستی عکاسی نکرده‌اید، همیشه می‌توانید در حالت‌های تقدم دیافراگم یا تقدم شاتر عکاسی کنید و سپس از تنظیمات یکسان در حالت دستی بهره ببرید.   روش های ثبت تایم‌لپس‌های چشم نواز
به صورت دستی فوکوس کنید
قبل از شروع به عکاسی از فوکوس خودکار استفاده کنید و سپس آن را به فوکوس دستی تغییر دهید. اگر از فوکوس خودکار استفاده کنید، شارژ باتری زودتر تمام می‌شود و همچنین با اشکالاتی در نتیجه نهایی مواجه خواهید شد.

با رزولوشن پایین عکاسی کنید
اگر به یک سفر طولانی می‌روید، مسلما با مشکلاتی در زمینه شارژدهی و همچنین فضای ذخیره‌سازی مواجه خواهید شد. به همین دلیل حتما نباید با بالاترین رزولوشن دوربین شروع به ساخت ویدیوی تایم لپس کنید و می‌توانید رزولوشن را برای اشغال فضای کمتر، کاهش دهید.   روش های ثبت تایم‌لپس‌های چشم نواز
حرکات را پیش‌بینی کنید
حرکات سوژه خود را در دقایق یا ساعت‌های آینده پیش‌بینی کنید تا تغییرات آن در فریم شما قرار بگیرد و هیچ لحظه‌ای را از دست ندهید.

خلاقیت داشته باشید
در حالی که اینتروالومتر (ابزاری برای ثبت تصاویر در فواصل زمانی گسترده) یک وسیله ضروری برای تصویربرداری تایم لپس است، بجای آن می‌توانید از یک شاتر از راه دور برای ثبت تصاویر به صورت دستی در بازه‌های زمانی مشخص استفاده کنید. اینکار خسته‌کننده خواهد بود، اما روی کیفیت اثر شما تاثیر مثبت خواهد داشت. با استفاده از شاتر می‌توانید از لرزش‌های کوچک هم جلوگیری کنید.   روش های ثبت تایم‌لپس‌های چشم نواز
آهنگ اهمیت بالایی دارد
حالا که تمام تصاویر را گرفته‌اید و ویدیوی شما آماده است، کمبود چیزی را حس خواهید کرد. همانطور که تصاویر برای چشم‌ها جذاب هستند، آهنگ هم برای گوش‌ها اهمیت بالایی دارند و همراه یکدیگر تاثیر زیادی روی مخاطب می‌گذارند؛ بنابراین به دنبال یک آهنگ پس زمینه مناسب باشید.

تمرین کنید
در نهایت برای ثبت تایم لپس‌های باکیفیت تمرین کنید. با خلق چندین تایم لپس می‌توانید تصاویر شفاف‌تری بگیرید و همچنین به فاصله زمانی مناسب میان آن‌ها هم پی ببرید.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 21:54:36

پست های مشابه
فوق تخصص ریه و متخصص داخلی: ویروس کرونا به منظور ماندگاری و بقا نیازمند یافتن میزبان جدید است، ... ادامه مطلب 24
دیابت بیماری است که در سرتاسر جهان و در کشور ما شیوع یافته است. این بیماری جزء موارد ... ادامه مطلب 16
اضطراب و نگرانی از چند راه بسیار واضح، آشکار می‌شود عرق کردن کف دست‌ها، لرزیدن پاها، تنگی نفس ... ادامه مطلب 16
چرا پس از آب خوردن، سریع عرق می‌کنیم؟ ادامه مطلب 12
مدیرعامل بیمارستان میلاد می‌گوید: هر کسی که احساس سرماخوردگی می‌کند یا بدن درد و تب دارد، این علائم ... ادامه مطلب 13
تحقیقات نشان می‌دهد قرارگیری در معرض دمای بالا می‌تواند ویروس را خنثی و از آلوده شدن انسانی دیگر ... ادامه مطلب 14
یک متخصص طب سنتی: شیرین‌بیان گیاهی است که از تمام قسمت‌های آن برای درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. ادامه مطلب 15
۱۰ حقیقت عجیب دنیا را بدانید. ادامه مطلب 15
در میان همه اندام‌های بدن، ریه یکی از بحث برانگیزترین اندام هاست که معمولا بیشتر افراد آن را ... ادامه مطلب 14
خطبه ۱۲۱ از کتاب ارزشمند نهج البلاغه را در این مطلب وب گردی دنبال کنید. ادامه مطلب 16
عادت هایی که آن ها را بد می دانند، مثل ناخن جویدن، زیاد اما مؤدبانه شکایت کردن و ... ادامه مطلب 55
آلمان کشوری پر فراز و نشیب، اما همچنان پر اقتدار! ادامه مطلب 75