پیست اسکی فریدونشهر با وسعت ۸۰ هزار متر مربع مرتفع‌ترین پیست اسکی در بین ۲۲ پیست کشور محسوب می‌شود.
بخشدار مرکزی شهرستان فریدونشهر با بیان اینکه پیست اسکی فریدونشهر در فاصله ۱۸۰ کیلومتری از غرب اصفهان و ۷ کیلومتری از شهر فریدونشهر واقع است گفت: این پیست در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح در قرار دارد و طول پیست حدود ۹۸۰ متر و با شیب عالی ۷۰ درصد می‌باشد.

آرش محمدی افزود: شیب ۷۰ درصدی این پیست و نوع برفی که در این منطقه می‌بارد سبب شده تا به عنوان فنی‌ترین پیست اسکی کشور معرفی شود و اسکی بازان مبتدی و حرفه‌ای در همه رشته‌های مختلف این رشته ورزشی در قسمت‌های مختلف آن می‌توانند براحتی اسکی کنند.
وی نبود بوران شدید و بهمن سنگین در کنار آب و هوای مناسب این منطقه و دسترسی راحت و آسان ورزشکاران ورزش‌های آبی و ملی پوشان این رشته‌ها بیان کرد و گفت: این موضوع موجب استقبال گسترده سالانه این پیست شده است.
محمدی تل اسکی، تل بالابر، پارکینگ با ظرفیت ۱۵۰۰ دستگاه خودرو و ساختمان گرمایشی تنها بخشی از امکانات این پیست استاندارد در کشور و فلات مرکزی ایران برشمرد و افزود: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این پیست استفاده می‌کنند که در صورت توسعه و گسترش آن می‌توان آن را حداقل تا ۲ برابر افزایش داد.
بخشدار مرکزی شهرستان فریدونشهر با بیان اینکه شیوع کرونا موجب تعطیلی پیست فریدونشهر برای عموم شده و فقط قهرمانان و کسانی که کارت حرفه‌ای رشته اسکی را دارند می‌توانند از این پیست استفاده کنند گفت: این پیست سالانه استعداد‌های زیادی را به تیم‌های ملی و اسکی کشور معرفی کرده و ارزانترین مدرسه استعدادیابی اسکی کشور هم در این پیست دایر است.
وی با اشاره به اینکه از ۱۲ ماه سال، ۷ ماه این پیست فعال است گفت: در آینده‌ای نزدیک، ۱۵۰ هزار متر مربع به وسعت زیرساختی آن اضافه می‌شود و، توسعه بیشتری در حوزه فنی و رفاهی با توسعه بیشتری همراه است.   اینجا مرتفع ترین پیست اسکیِ ایران استاینجا مرتفع ترین پیست اسکیِ ایران استاینجا مرتفع ترین پیست اسکیِ ایران استاینجا مرتفع ترین پیست اسکیِ ایران استاینجا مرتفع ترین پیست اسکیِ ایران استاینجا مرتفع ترین پیست اسکیِ ایران استاینجا مرتفع ترین پیست اسکیِ ایران استاینجا مرتفع ترین پیست اسکیِ ایران استاینجا مرتفع ترین پیست اسکیِ ایران است
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 22:19:59

پست های مشابه
زندانی کردن مسی : 01:06 ادامه مطلب 8
کارتون طنز شکست نیمار و امباپه از گواردیولا در نفت کلاسیکو! ادامه مطلب 18
شکستن رکورد وزنه برداری زنان ادامه مطلب 10
ادامه مطلب 56
فوتبال ۱۲۰ | چهره لیونل مسی در کویر نمک سیرجان ادامه مطلب 62
برای اینکه از شر چربی های اضافه رها شوید باید بیش از میزانی که تصور دارید، کالری بسوزانید. ... ادامه مطلب 93
غوغا در فوتبال جهان؛ فیفا و یوفا علیه کودتای سوپر لیگ اروپا !!! ادامه مطلب 124
ادامه مطلب 54
ادامه مطلب 73
ادامه مطلب 66
ادامه مطلب 80
ادامه مطلب 64