خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت: تاکنون شواهدی علمی دال بر مؤٌثر بودن مکمل‌های ویتامینی در پیشگیری و کنترل کرونا ویروس کووید ۱۹ وجود ندارد.
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در مورد بیماری ویروس کرونا کووید ۱۹ که در کشور‌های جهان و ایران شایع شده است، با توجه به ناشناخته بودن این ویروس، تاکنون مستندات و شواهدی علمی دال بر مؤٌثر بودن مکمل‌های ویتامینی در پیشگیری و کنترل کرونا ویروس کووید ۱۹ وجود ندارد. خانم دکتر زهرا عبدالهی، مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: مکمل‌های ویتامینی، دسته‌ای از ترکیبات شیمیایی ویتامین‌ها و املاح معدنی مثل آهن، روی، کلسیم و منیزیوم و... هستند که بطور سنتیک تولید شده و در موارد خاصی در کنترل و درمان بیماری‌ها زیر نظر پزشک و متخصصین تغذیه ممکن است مؤثر واقع شود.
وی افزود: متأسفانه انتقال اطلاعات غیرعلمی و اثبات نشده در مورد مصرف مکمل‌های ویتامینی برای پیشگیری از این بیماری توسط افراد، گروه‌ها و انجمن‌های مختلف علاوه بر سردرگمی مردم عواقب جبران ناپذیری را بدنبال خواهد داشت. مصرف خودسرانه مکمل‌ها علاوه بر بروز مسمومیت ناشی از مصرف زیاد، موجب تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود. زیرا سیستم ایمنی و دفاعی بدن در صورتی می‌تواند در مقابل بیماری از بدن دفاع کند که تمام ویتامین‌ها و املاح معدنی یعنی ریزمغذی‌ها در یک حالت تعادل و تناسب در بدن وجود داشته باشند. طبعا با زیادی مصرف یک نوع خاص از ویتامین‌ها مثل ویتامین ث، ویتامین د، ویتامین آ و یا مصرف یک نوع از املاح معدنی مثل کلسیم، روی و یا منیزیوم به تنهایی موجب برهم خوردن تعادل بین ریزمغذی‌ها در بدن شده و این خود موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود.
دکتر عبدالهی تأکید کرد: اکنون فقط مصرف مکمل‌هایی که در قالب برنامه‌های ملی نظام سلامت از طریق شبکه‌های بهداشتی درمانی کشور توسط کارکنان بهداشتی و کارشناسان تغذیه توصیه می‌شود باید مطابق با دستور العمل‌های وزارت بهداشت توسط گروه‌های آسیب پذیر تغذیه‌ای مصرف شوند و مردم فقط به توصیه‌های دفتر بهبود تغذیه جامعه در وزارت بهداشت عمل کنند و در دام عده‌ای سود جو که به توصیه و فروش مکمل‌های ویتامینی با قیمت‌های گزاف پرداخته اند نیفتند. هرگونه توصیه توسط متخصصان و کارشناسان خارج از بخش بهداشت هم فقط در صورت هماهنگی و تأیید این دفتر قابل استفاده است.
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: اکنون تنها راه مؤثر پیشگیری از ابتلا به این بیماری رعایت کامل اصول بهداشت فردی به خصوص شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون و یا استفاده از محلول‌های ضدعفونی، خودداری از حضور در معابر و اماکن عمومی و ماندن در منزل و رعایت یک برنامه غذایی متنوع و متعادل، خودداری از مصرف فست فود‌ها و غذا‌های خیابانی و پختن کامل مواد غذایی به خصوص گوشت‌ها و تخم مرغ است.
دفتر بهبود تغذیه جامعه با تدوین یک راهنمای غذایی ساده و کاربردی و ابلاغ آن توسط معاون بهداشت وزیر به کلیه معاونت‌های بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از کلیه کارکنان بهداشتی و بویژه کارشناسان تغذیه شاغل در مراکز جامع خدمات سلامت خواسته است که آموزش‌های لازم را از طروق مناسب به مردم ارائه دهند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 22:36:23

پست های مشابه
اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید، توصیه ... ادامه مطلب 18
امیرالمومنین (ع) تنها فردی است که در خانه خدا متولد شدو دارای فضائل بیشماری است که در این ... ادامه مطلب 15
سردار شهید حمید باکری یکی از جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید ... ادامه مطلب 16
واژه‌ی ساکولنت یک صفت است که به گیاهان ذخیره کننده‌ی آب؛ چه کاکتوس، چه کراسولا، چه تیغ دار ... ادامه مطلب 16
رژیم قلیایی با این ایده که جایگزینی غذاهای اسید ساز با غذاهای قلیایی می تواند سلامتی شما را ... ادامه مطلب 10
آزادی مشروط فرصتی است که پیش از پایان دوره محکومیت به محکومان به حبس داده می شود تا ... ادامه مطلب 9
با اینکه سرعت اینترنت در بیشتر مواقع از طرف سرویس‌دهنده تعیین می‌شود، اما کاربر نیز می‌تواند به کمک ... ادامه مطلب 11
عزت نفس از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در زندگی هر انسان مطرح و در موفقیت‌ها و شکست‌های وی ... ادامه مطلب 10
بر اساس ماده ششم طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، از ۵ اسفند به علت ... ادامه مطلب 11
برخی گیاهان با ویژگی‌های فوق العاده وجود دارند که به رفع مشکلات ریوی و اختلالات تنفسی کمک می‌کنند. ادامه مطلب 12
برای آشنایی با نشانه‌های تجمع سموم در بدن، عکس‌نوشت زیر را ببینید. ادامه مطلب 27
ادامه مطلب 22