یک شرکت ژاپنی دستگاه‌های شستشوی دست سیاری را تولید کرده است که در اماکن عمومی در ژاپن از آن‌ها استفاده می‌شود.
 به نقل از شبکه تلویزیونی ان اچ کی، یک شرکت ژاپنی دستگاه‌های شستشوی دست سیاری را تولید کرده است که در اماکن عمومی در ژاپن از آن‌ها استفاده می‌شود.
در ابتدا مجری این شبکه تلویزیونی گفت: برای مبارزه با کرونا کارشناسان شستشوی مکرر دست‌ها را توصیه می‌کنند. حالا یک شرکت ژاپنی با ساخت یک دستگاه شستشوی دست هوشمند و سیار توجه همگان را به خود جلب کرده است. این دستگاه می‌تواند آب مصرفی خود را بار‌ها تصفیه و ضد عفونی کند.
در ادامه خبرنگار این شبکه تلویزیونی گزارش داد: این دستگاه شستشوی دست به هیچ اتصالی به آب شهر نیاز ندارد. این دستگاه می‌تواند فروشندگان فروشگاه‌ها را در مواجه با جمعیتی که به فروشگاه‌های آن‌ها هجوم می‌برند ایمن نگه دارد. مخزن این دستگاه ۲۰ لیتر حجم دارد و ۵۰۰ نفر می‌توانند از آن برای شستشوی دستان خود استفاده کنند. این تنها ۲ درصد میزان آبی است که در حالت عادی برای شستشوی این تعداد دست استفاده می‌شود.
در ادامه یکی از اهالی توکیو گفت: با نگرانی‌های موجود درباره همه گیری این بسیار خوب است که می‌توانیم با آسودگی خاطر دستان خود را در اماکن عمومی بشوییم.
در ادامه خبرنگار گفت: این شرکت تاکنون سفارش ساخت ۴ هزار دستگاه را دریافت کرده است. بیشتر این سفارش‌ها از شهر توکیو و مناطق محلی بوده است. این دستگاه مجهز به یک سیستم پیشرفته تصفیه آب است. در ابتدا آب ناشی از شستشوی دست وارد فیلتر‌هایی می‌شود که در آن ویروس‌ها و ناخالصی‌ها تصفیه می‌شوند. آنگاه این آب به وسیله کلر و اشعه ماوراء بنفش ضدعفونی می‌شود. مادایا یوسکه سازنده این دستگاه است. او فن آوری‌های زیادی در رابطه با آب ایجاد کرده است. او این تجارب را پس از سونامی سال ۲۰۱۱ کسب کرده است. با وجود اینکه وی در آن زمان در توکیو و دور از محل سونامی بود، اما آب شهر محل سکونت وی قطع شده بود. این موضوع آسیب پذیری زیرساخت‌های آب آشامیدنی را به وی نشان داد. این موضوع سبب شد که او یک حمام سیار بسازد که آب پس از استفاده برای استحمام تصفیه می‌شود و دوباره قابل استفاده است. از این حمام می‌توان در محل‌هایی که دچار فجایع طبیعی می‌شوند استفاده کرد. تولیدات وی تاکنون در بسیار از مناطق دچار فجایع طبیعی استفاده شده اند.
یوسکه گفت: من دیدم که کودکان پس از استفاده از این دستگاه‌ها می‌خندیدند. ما حالا در حال مبارزه با یک بیماری مسری هستیم. این مثل این است که ما هدف یک فاجعه طبیعی واقع شده ایم؛ بنابراین مهم است که ما به آب پاک برای رفاه و سلامت روانی خود دسترسی داشته باشیم.
خبرنگار گفت: او پس از شیوع کرونا به این نتیجه رسید که بسیاری از مردم به خاطر استفاده از برخی از پاک کننده‌ها مانند الکل دچار حساسیت پوستی می‌شوند. حالا او بر روی کوچک‌تر کردن دستگاه‌های ساخت خود و کم حجم‌تر کردن آن‌ها کار می‌کند تا برای بازار جهانی جذابیت داشته باشد.
یوسکه گفت: من امیدوارم که فرهنگ شستشوی دست را در اماکن عمومی در ژاپن گسترش دهم و آن را به جهان هم توسعه دهم.
خبرنگار گفت: او قصد دارد تا پایان سال دستگاه‌های خود را در بازار آمریکا عرضه کند. او طرحی هم برای ساخت دستگاه‌های تصفیه آب سیار برای کشور‌های در حال توسعه دچار مشکلات بهداشتی در زمینه آب شرب دارد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 23:06:30

پست های مشابه
نیرو‌های مسلح کشورمان در سال‌های اخیر دستاورد‌های مهمی در عرصه خودرو‌های تاکتیکی داشته‌اند. ادامه مطلب 17
بحث فاصله‌گذاری بین دریافت دوز‌های واکسن کرونا همچنان در محافل علمی داغ است و انگلیس از جمله کشورهایی ... ادامه مطلب 13
شب آخر ماه رمضان همواره شب بسیار مبارکى است و براى این شب چندین عمل وارد است. ادامه مطلب 14
حفظ کردن به جای یاد گرفتن و درس خواندن شب امتحانی از عادت‌های اشتباه دانش آموزان و دانشجویان ... ادامه مطلب 16
هنگامی که عاج دندان دچار منافذ میکروسکوپی شود و محافظت نشده باقی بماند، دندان‌ها حساس می‌شود و به ... ادامه مطلب 13
چین نیز مانند هند سرزمین شگفتی هاست، اما نه از نظر سنت و رسم و رسوم، بلکه از ... ادامه مطلب 20
امروزه رایج‌ترین سند تجاری در میان مردم چک است و یکی از مسائلی هم که ممکن است در ... ادامه مطلب 23
روز عید فطر روز بسیار مهمّى براى مسلمانان است؛ زیرا پس از یک ماه روزه و تهجّد و ... ادامه مطلب 24
“خوش بینی و مثبت اندیشی” از صفاتی است که زندگی را برای انسان‌ها راحت‌تر و شاد‌تر می‌کند پس ... ادامه مطلب 29
اوائل ماه مه امسال، میلیارد‌ها ″زنجره″ که از سال ۲۰۰۴ زیر زمین بودند سر از خاک بیرون آوردند ... ادامه مطلب 21
برنامه واکسیناسیون برای مقابله با کرونا در ایران وارد مرحله دوم شده است. ادامه مطلب 24
لوازم منزل را می‌توان بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر هم تمیز کرد و روش‌های بسیار مناسبی برای ... ادامه مطلب 20