خرید ارز دیجیتال
یک شرکت ژاپنی دستگاه‌های شستشوی دست سیاری را تولید کرده است که در اماکن عمومی در ژاپن از آن‌ها استفاده می‌شود.
 به نقل از شبکه تلویزیونی ان اچ کی، یک شرکت ژاپنی دستگاه‌های شستشوی دست سیاری را تولید کرده است که در اماکن عمومی در ژاپن از آن‌ها استفاده می‌شود.
در ابتدا مجری این شبکه تلویزیونی گفت: برای مبارزه با کرونا کارشناسان شستشوی مکرر دست‌ها را توصیه می‌کنند. حالا یک شرکت ژاپنی با ساخت یک دستگاه شستشوی دست هوشمند و سیار توجه همگان را به خود جلب کرده است. این دستگاه می‌تواند آب مصرفی خود را بار‌ها تصفیه و ضد عفونی کند.
در ادامه خبرنگار این شبکه تلویزیونی گزارش داد: این دستگاه شستشوی دست به هیچ اتصالی به آب شهر نیاز ندارد. این دستگاه می‌تواند فروشندگان فروشگاه‌ها را در مواجه با جمعیتی که به فروشگاه‌های آن‌ها هجوم می‌برند ایمن نگه دارد. مخزن این دستگاه ۲۰ لیتر حجم دارد و ۵۰۰ نفر می‌توانند از آن برای شستشوی دستان خود استفاده کنند. این تنها ۲ درصد میزان آبی است که در حالت عادی برای شستشوی این تعداد دست استفاده می‌شود.
در ادامه یکی از اهالی توکیو گفت: با نگرانی‌های موجود درباره همه گیری این بسیار خوب است که می‌توانیم با آسودگی خاطر دستان خود را در اماکن عمومی بشوییم.
در ادامه خبرنگار گفت: این شرکت تاکنون سفارش ساخت ۴ هزار دستگاه را دریافت کرده است. بیشتر این سفارش‌ها از شهر توکیو و مناطق محلی بوده است. این دستگاه مجهز به یک سیستم پیشرفته تصفیه آب است. در ابتدا آب ناشی از شستشوی دست وارد فیلتر‌هایی می‌شود که در آن ویروس‌ها و ناخالصی‌ها تصفیه می‌شوند. آنگاه این آب به وسیله کلر و اشعه ماوراء بنفش ضدعفونی می‌شود. مادایا یوسکه سازنده این دستگاه است. او فن آوری‌های زیادی در رابطه با آب ایجاد کرده است. او این تجارب را پس از سونامی سال ۲۰۱۱ کسب کرده است. با وجود اینکه وی در آن زمان در توکیو و دور از محل سونامی بود، اما آب شهر محل سکونت وی قطع شده بود. این موضوع آسیب پذیری زیرساخت‌های آب آشامیدنی را به وی نشان داد. این موضوع سبب شد که او یک حمام سیار بسازد که آب پس از استفاده برای استحمام تصفیه می‌شود و دوباره قابل استفاده است. از این حمام می‌توان در محل‌هایی که دچار فجایع طبیعی می‌شوند استفاده کرد. تولیدات وی تاکنون در بسیار از مناطق دچار فجایع طبیعی استفاده شده اند.
یوسکه گفت: من دیدم که کودکان پس از استفاده از این دستگاه‌ها می‌خندیدند. ما حالا در حال مبارزه با یک بیماری مسری هستیم. این مثل این است که ما هدف یک فاجعه طبیعی واقع شده ایم؛ بنابراین مهم است که ما به آب پاک برای رفاه و سلامت روانی خود دسترسی داشته باشیم.
خبرنگار گفت: او پس از شیوع کرونا به این نتیجه رسید که بسیاری از مردم به خاطر استفاده از برخی از پاک کننده‌ها مانند الکل دچار حساسیت پوستی می‌شوند. حالا او بر روی کوچک‌تر کردن دستگاه‌های ساخت خود و کم حجم‌تر کردن آن‌ها کار می‌کند تا برای بازار جهانی جذابیت داشته باشد.
یوسکه گفت: من امیدوارم که فرهنگ شستشوی دست را در اماکن عمومی در ژاپن گسترش دهم و آن را به جهان هم توسعه دهم.
خبرنگار گفت: او قصد دارد تا پایان سال دستگاه‌های خود را در بازار آمریکا عرضه کند. او طرحی هم برای ساخت دستگاه‌های تصفیه آب سیار برای کشور‌های در حال توسعه دچار مشکلات بهداشتی در زمینه آب شرب دارد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 23:06:30

پست های مشابه
اگر به خاطر شغل و حرفه تان مجبورید ساعات زیادی از روز را پشت میز کار بگذرانید، توصیه ... ادامه مطلب 28
امیرالمومنین (ع) تنها فردی است که در خانه خدا متولد شدو دارای فضائل بیشماری است که در این ... ادامه مطلب 25
سردار شهید حمید باکری یکی از جوانان و شهدای شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برادر سردار شهید ... ادامه مطلب 28
واژه‌ی ساکولنت یک صفت است که به گیاهان ذخیره کننده‌ی آب؛ چه کاکتوس، چه کراسولا، چه تیغ دار ... ادامه مطلب 27
رژیم قلیایی با این ایده که جایگزینی غذاهای اسید ساز با غذاهای قلیایی می تواند سلامتی شما را ... ادامه مطلب 16
آزادی مشروط فرصتی است که پیش از پایان دوره محکومیت به محکومان به حبس داده می شود تا ... ادامه مطلب 15
با اینکه سرعت اینترنت در بیشتر مواقع از طرف سرویس‌دهنده تعیین می‌شود، اما کاربر نیز می‌تواند به کمک ... ادامه مطلب 22
عزت نفس از اساسی‌ترین موضوعاتی است که در زندگی هر انسان مطرح و در موفقیت‌ها و شکست‌های وی ... ادامه مطلب 16
بر اساس ماده ششم طرح مجلس با عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، از ۵ اسفند به علت ... ادامه مطلب 19
برخی گیاهان با ویژگی‌های فوق العاده وجود دارند که به رفع مشکلات ریوی و اختلالات تنفسی کمک می‌کنند. ادامه مطلب 18
برای آشنایی با نشانه‌های تجمع سموم در بدن، عکس‌نوشت زیر را ببینید. ادامه مطلب 33
ادامه مطلب 29