فشار خون بالا یکی از فاکتور‌های ابتلا به بیماری‌های کلیوی است از همین رو کنترل فشار خون به خصوص در بزرگسالان اهمیت بالایی دارد.
دانشیار گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تب یکی از فشار خون بالا، یکی از فاکتور‌های خاموش ابتلا به بیماری‌ های کلیویعلایم ناراحتی کلیه و مجاری ادراری در کودکان است، گفت: ناراحتی کلیه و مجاری ادراری ممکن است موجب اختلال در رشد و وزن گیری کودک شود بنابراین والدین باید نسبت به تغییر رنگ ادرار، ادرار خونی، تکرر ادرار کودکان حساس باشند و با دیدن این علایم به پزشک معالج مراجعه کنند.

دکتر آنوش آذرفر افزود: بوی بد ادرار در کودکان لزوما نشان دهنده عفونت ادراری نیست شاید بستگی به نوع تغذیه کودک داشته باشد، اما اگر ادامه دار باشد باید بررسی شود.   وی بیان کرد: بیماری کلیوی که در سنین کودکی شروع شود تا بزرگسالی همراه فرد است؛ بنابراین باید نسبت به علایم این بیماری آگاه بود و در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به درمان آن اقدام کرد.

فوق تخصص بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری کودکان گفت: بیماری‌های کلیوی در تمام سنین شایع است و از آنجایی که این بیماری تغییرات واضحی ندارد باید حتی کوچکترین علائم را با پزشک معالج در میان گذاشت زیرا بررسی این عوامل در سلامت کلیوی فرد اهمیت دارد.   دکتر آذرفر ادامه داد: رژیم غذایی در سلامت کلیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است در همین راستا یکی از اصول مهم مصرف مایعات کافی به خصوص آب است.

وی افزود: نمک قاتل سفید کلیه است بنابراین باید مصرف آن را به حداقل رساند.   دانشیار گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فشار خون و دیابت از مهم‌ترین فاکتور‌های خطر برای ابتلا به بیماری‌های کلیوی است از همین رو رژیم غذایی در جلوگیری از ابتلا به این بیماری‌های مزمن اهمیت دارد.

دکتر آذرفر ادامه داد: بیماری‌های کلیوی شایع در کودکان شامل عفونت ادراری، برگشت ادراری، ریفلاکس ادراری و عفونت ادراری است.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/23 23:15:10

پست های مشابه
چاقی یک بیماری پیچیده و به عبارتی همان مقدار بیش از حد چربی بدن است. ادامه مطلب 109
ادامه مطلب 29
ادامه مطلب 22
برخی از اختراعات باستانی، هنوز در زندگی روزمره نقش دارند. ادامه مطلب 98
در این مطلب وب گردی، با ۱۰ مکانی که به زودی از روی کره زمین محو خواهند شد، ... ادامه مطلب 93
بیدار شدن با موبایل باعث ″افزایش نبض″ و ″ضربان قلبی″ می‌شود و باعث می‌شود تا کارایی لازم را ... ادامه مطلب 92
کمبود ویتامین سی یک بیماری جدی است و می‌تواند گاهی مرگبار باشد. ادامه مطلب 101
هفتم فروردین، روز جهانی تئاتر به عنوان روز ملی هنر‌های نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسیده است. ادامه مطلب 89
ادامه مطلب 70
خلاصه کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی ادامه مطلب 43
پل های معلق از جمله هیجان انگیز ترین جاذبه استان اردبیل است که گردشگران و مسافران زیادی در ... ادامه مطلب 71
چه کشور‌هایی دارای چند زبان رسمی هستند؟ ادامه مطلب 58