مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران: کشور‌های کانادا و سوئد سفارش برنج ایرانی دادند.
مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در آمل گفت: نخستین محموله برنج به ظرفیت ۲۵تُن به کشور امارات صادر شد که درخواست ۲۲تُن برای کشور کانادا بود.
سیداسماعیل یزدان‌پناه با اشاره به افزایش ثبت سفارش برنج ایرانی، افزود: در حال آماده‌سازی صادرات برنج به کشور سوئد هستیم.
او با بیان اینکه دو محموله دیگر برنج با درخواست مجدد کشور امارات در آینده نزدیک مهیا می‌شود گفت: اینکه نخستین محصول خود را برای هموطنان سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال کردیم.
مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران افزود: این کارخانه با بودجه بیش از ۳۰میلیارد تومان با داشتن امکانات لجستیکی، آزمایشگاهی و همکاری با موسسات تحقیقاتی و شرکت‌های دانش بنیان و آزمایشگاه‌های تخصصی برنج با داشتن سه خط تولید قابلیت تأمین حدود ۴۰۰هزار تُن برنج سفید در سال و ارسال آن به سراسر کشور و سایر نقاط دنیا را دارد.   یزدان‌پناه گفت: در این مجموعه توانستیم زمان ۲۰روزه را به ۲۰دقیقه کاهش دهیم و با ایجاد دفتر گمرک و پنجره واحد برای امکان‌سنجی بازار‌های کشور‌های دیگر گام‌های اساسی برداریم.
او افزود: با توجه به اینکه ۲میلیون و ۶۰۰هزار تُن برنج در کشور تولید می‌شود و یک‌میلیون و ۲۰۰هزار تومان توسط کشاورزان مازندران به بار می‌نشیند، مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج در شهرستان آمل در سه مرحله طراحی شده و در فضای ۵۰هزار مترمربع انبار بر اساس نیاز‌های کشاورزان مسئله قیمت‌گذاری، بورس و اهداف کلان صادراتی در آینده نزدیک پیگیری می‌شود.
یزدان‌پناه با بیان اینکه نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون کشاورزی خانه ملت اهتمام ویژه به خرج دهند تا زمین‌های کشاورزی به ویلا تبدیل نشود گفت: پس از قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان می‌خواهیم ضایعات برنج را به ارزش افزوده تبدیل کنیم و با فرآوری ضایعات درآمد حاصل شود.

عملیات ساخت این مرکز بزرگ از سال۱۳۹۳ آغاز شده و ۷۰درصد برنج استان مازندران در شعاع ۵۰کیلومتری در این مرکز ساماندهی می‌شود.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/24 15:30:34

پست های مشابه
سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) با اشاره به تفاهم ایران و آژانس بین‌المللی انرژی ... ادامه مطلب 0
مرکز پژوهش‌‌های مجلس با بیان اینکه سقف معافیت مالیاتی حقوق برای سال ۹۸ با هزینه‌های خانوار هم‌خوانی ندارد، ... ادامه مطلب 13
رییس مجلس مالیات سالیانه بر خودروها وخانه‌های لوکس را تصمیم مهم مجلس یازدهم در بودجه ١۴٠٠ دانست. ادامه مطلب 14
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سالانه ۳۰۰ میلیون مسافر از ۱۳۰ ایستگاه مترو تهران تردد ... ادامه مطلب 13
تلویزیون سریال‌های جدید خودش را آغاز می‌کند؛ شبکه یک با فصل دوم ″جلال″، شبکه دو با سریال کره‌ای ... ادامه مطلب 73
استاندار تهران گفت: سالانه ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت این استان افزوده می‌شود و این امر به افزایش ... ادامه مطلب 76
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بدلیل نقش سازندگان فاقد صلاحیت ساختمان در ساخت ... ادامه مطلب 77
رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قیمت سه محصول موز، خیار ... ادامه مطلب 70
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با رد خبر واردات خودرو‌های خارجی دست دوم گفت: این ... ادامه مطلب 72
مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران: کشور‌های کانادا و سوئد سفارش برنج ایرانی دادند. ادامه مطلب 74
مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از عرضه سهام پتروشیمی اروند بعنوان بزرگترین تولید کننده پی وی سی جهان ... ادامه مطلب 82
سفیر ایران در روسیه گفت: دومین محوله واکسن روسی موسوم به «اسپوتنیک وی» امروز با یک پرواز اختصاصی ... ادامه مطلب 56