سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با رد خبر واردات خودرو‌های خارجی دست دوم گفت: این موضوع مرتبط با خودرو‌های کارکرده در مناطق آزاد و در بودجه ۱۴۰۰ است که این مسأله نیز با توجه به تصویب نشدن این لایحه مسکوت ماند.
حجت الله فیروزی با اشاره به طرح ساماندهی خودرو که در دستور کار نمایندگان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است یا خیر؟ اظهار داشت: ابهامی که در سطح رسانه‌ها با موضوع واردات خودرو‌های خارجی دست دوم مطرح شد مربوط به موضوعی در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ است.  وی افزود: موضوع خودرو‌های خارجی دست دوم شامل خودرو‌های کارکرده در مناطق آزاداست به این معنی که خودرو‌هایی که کارکرد داشته و مدتی در آن مناطق آزاد استفاده شده اند قابلیت وارد به شهر‌های داخل کشور را دارند و این موضوع، چون در لایحه ۱۴۰۰ مطرح بود پس از رد کلیات و بازگشت بودجه سال آینده به دولت نیز اکنون مسکوت خواهد ماند تا اینکه ببینیم لایحه دولت در این زمینه چه خواهد شد. آقای فیروزی در ادامه با بیان اینکه ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در دستور است گفت: عرضه و تقاضای خودرو برای ما مهم است و در این زمینه در کمیسیون بدنبال متعادل کردن بازار خودرو هستیم.
نماینده مردم فسا درمجلس با تأکید بر اینکه از چند ظرفیت برای واردات خودرو استفاده می‌شود گفت: یکی از آن ظرفیت‌ها این است که در ازای صادرات خودرو‌های داخلی می‌توانند خودروی خارجی وارد کنند همچنین آن‌ها که قطعات خودرو‌های داخلی را صادر می‌کنند از محل این مورد نیز می‌توانند خودرو وارد کشور کنند.
آقای فیروزی با بیان اینکه افرادی که نیازی به ارز دولتی ندارند می‌توانند واردات خودرو انجام دهند اضافه کرد: به موازات آن این افراد تعهدی نیز به دولت ندارند می‌توانند خودرو وارد کنند همچنین افرادی از جمهوری اسلامی نفت خریداری کنند و بتوانند در خارج بفروش برسانند می‌توانند از محل فروش خودرو وارد کنند و تأکید می‌کنم که موضوع واردات خودرو‌های خارجی دست‌دوم صحت ندارد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/24 15:33:07

پست های مشابه
کلیپ جدید تبریک عید فطر.عید فطر مبارک 1400.2.22 ادامه مطلب 20
روز معلم ادامه مطلب 29
محمود احمدی‌نژاد این روزها به هر دری می‌زند تا خودش را در سرخط اخبار نگاه‌ داشته و در ... ادامه مطلب 98
در حالی که مدیرعامل شرکت شهر سالم اعلام کرده بود؛ واکسیناسیون کرونا بین مدیران و معاونان شهرداری تهران ... ادامه مطلب 69
ادامه مطلب 76
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 67
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 62
ادامه مطلب 64
ادامه مطلب 81
ادامه مطلب 67
ادامه مطلب 60
ادامه مطلب 60