رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران گفت: تاکنون طبق بررسی‌های انجام شده هیچ گونه بیماری پرندگان مهاجر در استان تهران مشاهده نشده است.
 محمد کرمی افزود: طبق بررسی‌هایی که انجام داده ایم و با هماهنگی‌های دامپزشکی استان تهران تاکنون هیچ موردی مبنی بر آنفلوانزا و بیماری بین پرندگان مهاجر استان تهران مشاهده نشده و اگر در مواردی به مرگ پرنده مشکوک بودیم به آزمایشگاه دامپزشکی فرستاده شد که خوشبختانه آزمایش آن‌ها منفی اعلام شده است.
وی ادامه داد: ما امسال در ۹ تالاب فصلی، آبگیر‌های فصلی، دریاچه‌ها و دریاچه‌های پشت سد‌ها همچون دریاچه پشت سد لتیان، ماملو، نمرود، فشافویه و درده و دریاچه چیتگر، تالاب قمرآباد، عشق آباد و بندعلی خان پایش هایمان صورت گرفته است.
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران افزود: از ۱۲ دی تا ۱۲ بهمن ماه بهترین زمان سرشماری پرندگان است که طبق پایش‌های ما روزانه بیش از ۲۳ هزار قطعه پرنده مهاجر را سرشماری کردیم البته از آنجایی که این مهاجرت می‌کنند و در رفت و آمد هستند تعدادشان بیشتر است.
آقای کرمی گفت: سال گذشته سایت‌های سرشماری پرندگان ما کمتر بوده، اما امسال سایت‌های سرشماری ما افزایش یافته و از آنجایی که شرایط آب و هوایی در استان تهران نسبت به سال گذشته متفاوت بوده است بر میزان تردد و ماندگاری پرندگان مهاجر در استان تهران تأثیرگذار بوده است چرا که امسال شرایط آب و هوایی در استان تهران معتدل است و ما شرایط هوای سرد و منفی را نداشتیم.
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران با اشاره به نوع گونه‌های مهاجر در استان تهران افزود: نزدیک به ۳۰ گونه پرنده امسال به استان تهران ورود پیدا کردند که می‌توان به اردک سرسبز، خوتکا، خروس گلی، اردک سربلوطی و غاز پیشانی سفید بزرگ اشاره کرد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/25 00:17:51

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 32
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 91
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 89
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 82
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 53
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 50
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 59
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 64
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 60
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 45
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 60
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 59