خرید ارز دیجیتال
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی از برگزاری جشنواره کارآفرینی با هدف شناسایی ایده‌های نوین و بومی سازی ایده‌ها در فرودین ۱۴۰۰ خبر داد.
 غلامرضا حسن زاده گفت: با توجه به اینکه توانمندی‌های مختلفی در محققان و جوانان کشور در خصوص حل مسائل وجود دارد این جشنواره با هدف شناسایی ایده‌های نوین و بومی سازی ایده‌ها برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مخاطبان این جشنواره کلیه پژوهشگران، صاحبان ایده، دانشجویان، استادان دانشگاه‌ها و سازمان پزشکی قانونی هستند، تصریح کرد: شرکت کنندگان می‌توانند از طریق فرم موجود در سایت Legolomed.lmrc.ir طرح‌ها و ایده‌های خود را ثبت کنند.
آقای حسن زاده درباره مهلت ارسال آثار و نحوه برگزاری جشنواره اظهار داشت: ارسال ایده‌های فردی یا گروهی تا ۲۷ اسفند به طور رایگان در سایت Legolomed.lmrc.ir انجام و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و رصد آنلاین نیز ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی ادامه داد: تیم‌ها از ۱۷ تا ۲۲ فروردین برای ارائه طرح به داور‌ها حاضر می‌شوند و در نهایت در ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ارائه نهایی را به داور‌ها انجام خواهند داد. در روز اختتامیه هم سه تیم منتخب برای حمایت مالی و تجاری سازی محصول اعلام می‌شوند.
به گفته دکتر حسن زاده سه ایده برتر که قابلیت تجاری سازی داشته باشند، توسط مرکز تخقیقات پزشکی قانونی حمایت خواهند شد تا به مرحله تجاری سازی برسند.
در این جشنواره به ایده برتر که رتبه اول را کسب کند ۵ میلیون تومان جایزه نقدی به همراه ۲۰۰ میلیون تومان حمایت مالی در راستای تولید و تجاری سازی تعلق خواهد گرفت.
همچنین ایده دوم ۳ میلیون تومان به همراه ۱۰۰ میلیون تومان حمایت مالی در راستای تولید و تجاری سازی و ایده سوم نیز از ۲ میلیون تومان جایزه نقدی به همراه ۵۰ میلیون تومان حمایت مالی در راستای تولید و تجاری سازی بهره‌مند خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: البته با توجه به محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا، جشنواره به صورت مجازی و با استفاده از بستر‌های موجود برگزار خواهد شد و تنها اختتامیه این جشنواره به صورت حضوری انجام می‌شود.
رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی در پایان با تأکید بر اینکه بهره‌گیری از توان و دانش بومی، در حل مشکلات کشور و صرفه جویی ارزی نقش موثری خواهد داشت، گفت: مرکز تحقیقات پزشکی قانونی می‌تواند از یافته‌ها و ایده‌های نوین در زمینه بهینه سازی روش‌های آزمایشگاهی و استفاده بهینه از روش‌های تشخیصی قابل اعتماد و بهره گیری از روش‌های نوین آموزش در پزشکی قانونی و ورود به رهیافت همگرایی علوم و فناوری و کسب مرجعیت علمی در زمینه پزشکی قانونی استفاده کند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/25 12:14:54

پست های مشابه
نمایشگاه اتومبیل در شهر لس‌انجلس، اتومبیل پیکان تاکسی را برای فروش گذاشت. ادامه مطلب 13
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب کلیات طرح اصلاح اصل ۴۴ قانون اساسی تنها یک ... ادامه مطلب 16
برای اینکه بخواهید فرد بهتری شوید، نباید منتظر تجربه موقعیت‌های خاص یا دشوار بمانید. ادامه مطلب 43
به گمان مجرمان یکی از آسان‌ترین اعمال مجرمانه، جعل امضاء در اسناد است و از جمله اسنادی که ... ادامه مطلب 34
آلندرونیت دارویی است که برای پیشگیری و درمان انواع خاصی از پوکی استخوان در بزرگسالان استفاده می‌شود. ادامه مطلب 35
تاکنون شواهد متعددی از وجود آب روی سطح ماه به دست آمده است و طبق پژوهشی جدید، مغناطیس‌کره ... ادامه مطلب 41
مشاهده آب در زیر خودرو ممکن است از نشت رادیاتور و یا از کولر به وجود آمده باشد ... ادامه مطلب 32
سوزش شدید و انحراف مخفی چشم از اختلالات ناشی از نگاه کردن مداوم به تلفن همراه است. ادامه مطلب 30
کشت فلفل زیر نور چراغ باعث می‌شود گیاهان در اوایل بهار به بهترین شکل ممکن شروع به رشد ... ادامه مطلب 31
شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی و شدت انتقال و سرایت آن در بین کودکان و نوجوانان، شرایط را ... ادامه مطلب 31
رویکرد جدید خدمت سربازی که از مدت‌ها پیش اجرا شده است مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای به سربازان ... ادامه مطلب 32
گردان‌های حزب الله عراق بر ضرورت محاکمه کسانی که از داخل عراق برای حمله آمریکا به مواضع نیرو‌های ... ادامه مطلب 34