سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: دعوت از رئیس مجلس شورای اسلامی برای سفر به روسیه؛ از همان روز‌های آغاز مجلس به عمل آمد و زمان بندی آن هم همین زمانی بود که انجام شد.
 فرهنگی در ادامه نشست خبری خود در خصوص برخی شبهات و ابهاماتی که درباره سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به روسیه بود افزود: موضوعات مهمی در این سفر مورد بحث قرار گرفت؛ آنچه جدید و قبلا پیش بینی نشده بود؛ رساندن نامه مقام معظم رهبری بود.
وی در ادامه گفت: این نامه در شرایط خاصی ارسال شد که در موضوع برجام مسائل مهمی داریم و مسائلی در رابطه با ارتباط با شرق و همچنین مصالح کشور در این زمان مطرح است.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: بر همین اساس؛ تاخیر در انجام این سفر به صلاح نبود و بر اساس پروتکل از پیش تعیین شده دیپلماسی؛ این سفر انجام شد.
 فرهنگی گفت:، چون وزارت امور خارجه نتوانست هماهنگی مناسبی را انجام دهد؛ تحویل نامه مقام معظم رهبری به رئیس مجلس دومای روسیه اتفاق افتاد که این امر با هماهنگی قبلی انجام شد و اتفاق جدیدی نبود.
وی افزود: حاشیه‌هایی که در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها در این زمینه ایجاد شد؛ نادرست بود و این سفر دستاورد‌های خوبی داشت.
 فرهنگی گفت: در این سفر رئیس مجلس ۹ نشست داشت که عمده آن با طرف‌های روس بود؛ چند جلسه نیز با سرمایه گذاران ایرانی در روسیه و سرمایه گذاران روسی که می‌توانند در ایران فعالیت کنند؛ صورت گرفت.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس همچنین توجه به شرق و همکاری با کشور‌های همسایه را در اولویت روابط ذکر کرد و گفت: ما باید نحوه نگاه به غرب را اصلاح کنیم؛ در کنار هر نگاهی که به غرب داریم باید به شرق هم داشته باشیم؛ برخی از اشتباهات دیپلماسی و اقتصادی را در گذشته در برجام متوجه شدیم؛ آن زمان بسیاری از قرار‌های خود را با شرق کمرنگ کردیم و آن‌ها هم دلخور شده اند که آثاری نیز برای ما داشت و نباید تکرار نکنیم.
 فرهنگی افزود: این اتفاق نباید تحت هیچ شرایطی دیگر صورت نگیرد؛ پیام ما به شرق این است که تلاش خواهیم کرد که هر توافقی را که انجام می‌دهیم بر سر آن باشیم و هر تصمیمی را که می‌گیریم؛ تداوم داشته باشد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/25 17:26:54

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 32
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 91
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 89
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 82
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 53
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 50
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 59
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 64
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 60
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 45
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 60
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 59