خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا از تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا در اواخر خرداد۱۴۰۰ خبر داد.
دکتر مصطفی قانعی گفت: تا خرداد نتایج مرحله ۳ همه پلتفرم‌های واکسن‌های کرونا مشخص خواهد شد و با سبد واکسن‌های ایرانی که در اختیار داریم، قادریم تصمیم بگیریم که برای گروه‌های سنی مختلف و همچنین افرادی که قبلا به این بیماری مبتلا شده‌اند چه نوع واکسنی تزریق شود.
وی با بیان اینکه دو اتفاق "واردات" و " تولید داخل" در حوزه واکسن کرونا همزمان با هم رخ می‌دهد، اظهار کرد: "واردات واکسن کرونا" برای جمعیت در معرض خطر یکی از این اقدامات است که هدف از آن کاهش مرگ و میر و بستری بیماران مبتلا به کرونا خواهد بود که اگر این اهداف محقق شود بر اساس مدل‌های جهانی می‌توانیم ۱۰ هزار مرگ را کاهش دهیم که این عدد قابل توجهی است.   تولید انبوه یک میلیون دُز واکسن کرونا تا خرداد ۱۴۰۰   وی با تاکید بر اینکه این امر باید تا خرداد ماه سال آینده ادامه داشته باشد، گفت: به دلیل اینکه در اواخر خرداد ۱۴۰۰ واکسن ایرانی به نتیجه می‌رسد و از آن زمان که واکسن ایرانی به تولید انبوه رسید، انتظار می‌رود که مدتی باید آزمایش های پایداری را بگذراند تا تاییدیه ورود برای آن اخذ شود. دکتر قانعی اضافه کرد: بعد از این مرحله باید بررسی شود که به ازای هر فرد، ۲ دُز واکسن موجود باشد تا واکسیناسیون علیه بیماری کرونا آغاز شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید فعلا توانایی کشور تولید بیش از یک میلیون دوز واکسن در هفته وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ما در ماه بیش از یک میلیون دوز واکسن کرونا نمی‌توانیم تولید کنیم مگر آنکه اقدام خاص دیگری رخ دهد از این رو اینکه گفته می‌شود برای واکسیناسیون مردم عادی هیچ مشکلی ندارند و در زمستان انجام می‌شود باید پاسخ داد که واکسیناسیون بر اساس اولویت‌ها و ظرفیت‌های کشور انجام خواهد شد.
دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه واکسن کرونا بر اساس قواعد خاصی است، گفت: این طور نیست که فرد بعد از تزریق واکسن کرونا به منزل برود بلکه باید مدتی تحت نظر باشد و پیگیری‌های لازم صورت گیرد ضمن آنکه نیاز است تا زیر ساخت‌های لازم برای واکسیناسیون عمومی ایجاد شود.
به گفته وی برای واکسیناسیون، باید واکسن‌های مورد نیاز موجود و برای هر فردی قابل پیگیری باشد.
آقای قانعی تاکید کرد: بر این اساس انتظار می‌رود که در اسفند سال آینده بحرانی به نام " کرونا " نداشته باشیم به این شرط که ۶۰ درصد مردم جامعه ایمن شده باشند و در این صورت زنجیره قطع خواهد شد.
وی اضافه کرد: تا آن زمان ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در پیشگیری از ابتلا به کرونا حرف اول را می‌زند.
تزریق واکسن برای افرادی که یک بار تجربه کرونا دارند دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به این سوال که آیا واکسن کرونا به افرادی که یک بار تجربه مبتلا شدن به کرونا را دارند، قابل تزریق است یا خیر؟ افزود: تجربه‌ای که ما به دست آورده ایم و در دنیا نیز گزارش شد نشان می‌دهد که ممکن است برای فردی که یک بار به این بیماری مبتلا شده است، واکسن خاصی انتخاب شود که در این زمینه تمهیداتی صورت گرفته است به این معنا که واکسنی که انستیتو پاستور به صورت مشترک با کشور کوبا تولید می‌کند از جنسی است که برای افرادی که یک بار مبتلا شده‌اند قابل استفاده خواهد بود.   تولید انبوه یک میلیون دُز واکسن کرونا تا خرداد ۱۴۰۰
آقای قانعی با بیان اینکه گروه جوانان ممکن است واکسن دیگری را تحمل کنند، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن افرادی در سنین ۷۰ سالگی واکسن دیگری را باید دریافت کنند. به عنوان مثال واکسن پروتئین نوترکیب عارضه زیادی ندارد، ولی تعداد دُزهای تزریقی آن بیشتر است و فردی که سن بالا همراه با بیماری‌های قلبی و فشار خون دارد ترجیح داده می‌شود که با واکسن کم عارضه‌تری واکسینه شود. این کاری است که در دنیا انجام شده است.
وی اضافه کرد: مشاهده شده است که حتی برخی از واکسن‌های پیشرفته منجر به بروز عوارضی شده‌اند و ما الان اطلاعات آن‌ها را در اختیار داریم.
دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: در خرداد ماه نیز اتفاق دیگری خواهد افتاد و آن نتایج مرحله ۳ همه پلتفرم‌های واکسن‌های کرونا منتشر می‌شود از این رو در آن زمان با دید بازتر، تصمیم گیری بهتری خواهیم داشت.
دکتر قانعی همچنین اظهار کرد: از سوی دیگر از آنجایی که انواع پلتفرم‌ها در ایران مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته‌اند تا آن روز (خرداد ماه ۱۴۰۰) می‌توانیم سبد واکسن را اختیار کنیم که برای چه گروهی، چه واکسنی و برای افرادی که در گذشته مبتلا شده‌اند چه واکسنی و اگر کسی ایمن هست که چه نوع واکسنی در طی چند دوز تزریق شود.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/26 12:22:55

پست های مشابه
قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران، از آغاز ثبت نام دوگانه سوز کردن خودرو‌های مسافربر اینترنتی، ... ادامه مطلب 8
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء از کاهش ۱.۵ ساعته زمان سفر در آزادراه غدیر نسبت به مسیر کنونی خبر ... ادامه مطلب 8
کارشناسان اقتصادی معتقدند ریشه تورم در ایران ناشی از کاهش بهره وری تولید، خلق پول دولتی و حمایت ... ادامه مطلب 9
فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران بزرگ با بیان اینکه در آستانه شکل گیری شبه طغیان ملی کرونا ... ادامه مطلب 7
یکی از کار‌های ناتمام امسال، باید خانه‌تکانی ایران از ویروس چموش کرونا باشد. ادامه مطلب 9
ادامه مطلب 8
شیوع کرونا موجب شده است تا بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی دستخوش تغییر شود؛ یکی از این فعالیت‌ها اهدای ... ادامه مطلب 8
رئیس جمهور گفت: توصیه‌های مقام معظم رهبری درباره رعایت اخلاق و ادب اسلامی باید مورد توجه ما قرار ... ادامه مطلب 9
سازمان هواشناسی: با ورود سامانه بارشی فعال و گسترده امروز در بخش‌های جنوبی و شمالی کشور بارندگی‌ها آغاز ... ادامه مطلب 8
سخنگوی وزارت بهداشت، از شناسایی ۸ هزار و ۳۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور خبر ... ادامه مطلب 9
مهناز بهرامی پابه پای دیگر همکارانش در سرما و گرما مشغول خدمت است. ادامه مطلب 11
دندانپزشکی که با احداث کارخانه تولید ایمپلنت در شهرضا می خواست؛ ثواب کند،اما کبابش کردند. ادامه مطلب 19