شمار مسافران فرودگاه بین المللی دبی، شلوغ‌ترین فرودگاه غرب آسيا، سال گذشته با ۷۰ درصد کاهش به ۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر رسید.
به دنبال شیوع کرونا و لطمه آن به صنعت گردشگری، شمار مسافران فرودگاه بین المللی دبی، شلوغ‌ترین فرودگاه غرب آسيا، سال گذشته با ۷۰ درصد کاهش به ۲۵ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر رسید.
مسئولان این فرودگاه روز دوشنبه اعلام کردند فعالیت‌ها در این فرودگاه در پی اعمال محدودیت‌های سفر دولت امارات عربی متحده برای چند ماه به شدت کاهش یافت. دبی ماه ژوئیه بار دیگر به روی گردشگران خارجی باز شد.
با توجه به آنکه محدودیت‌ها در سراسر جهان همچنان ادامه دارد و موجب کاهش تقاضا برای سفر می‌شود، احیای مجدد صنعت گردشگری احتمالا به سال‌ها زمان نیاز خواهد داشت.
فرودگاه دبی اینترنشنال در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۱۸۳ هزار و ۹۹۳ پرواز داشته است که این آمار ۵۱ و چهار دهم درصد کاهش را نشان می‌دهد. این در حالی است که شمار متوسط مسافران در هر پرواز ۲۰ و سه دهم درصد کاهش داشته و به ۱۸۸ نفر رسیده است. حمل یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن بار نیز از این فرودگاه انجام شده است که کاهش ۲۳ و دو دهم درصدی را در نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.
بر اساس گزارش اتحادیه بین المللی فرودگاه‌ها (ACI)، در سال ۲۰۱۹ دبی چهارمین فرودگاه پرتردد جهان بود.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/27 12:04:11

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 245
ادامه مطلب 310
ادامه مطلب 987
ادامه مطلب 238
ادامه مطلب 262
ادامه مطلب 209
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 203
ادامه مطلب 236