رئیس کمیته ملی المپیک: ورزش باید از سکه و سکو به سمت معنویت و اخلاق حرکت کند.
 سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه مراسم رونمایی از سند راهبردی تربیت بدنی و ورزش مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: وقتی از مردم‌داری حرف می‌زنیم، نیازمند فهم مردمی و تبیین آن و الگوسازی هستیم. دغدغه من این است که به صورت شعاری عمل نشود.
وی افزود: اگر قرار باشد که به بحث تمدن سازی وارد شویم، این کار باید به صورت عملی صورت گیرد، نه شعاری. ما نیاز به یک روند تاریخی بلندمدت داریم. همچنین باید ظرفیت سازی مناسب برای یک جامعه تمدن ساز صورت گیرد.
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ورود ظرفیت بزرگ اندیشه ورزی و ایجاد یک باور ملی از دیگر مسائل مرتبط با تمدن سازی هستند. باید بدانیم که ورزش چه جایگاهی در این تمدن نوین خواهد داشت.
وی افزود: گفتمان حاکم در ورزش باید استراتژیک باشد. در واقع باید به ورزش کلان و آینده‌نگر توجه شود. ورزش باید روح، معنویت و اخلاق داشته باشد و باید به این سمت حرکت کنیم، وگرنه مثل کشور‌های همسایه می‌شویم که ورزشکاران اجاره‌ای دارند و فقط به دنبال مدال هستند.
صالحی امیری گفت: باید از سکه و سکو به سمت معنویت و اخلاق حرکت کنیم، در غیر این صورت می‌میریم. ورزشکاری که مدال بگیرد، اما اخلاق نداشته باشد، چه فایده‌ای دارد؟ پس روح حاکم در ورزش باید موضوع اخلاق باشد.
وی درباره اهمیت دیپلماسی ورزشی افزود: دیپلماسی ورزشی مسیری برای افزایش قدرت است و باید به آن توجه شود.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/27 12:27:30

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 244
ادامه مطلب 308
ادامه مطلب 984
ادامه مطلب 237
ادامه مطلب 261
ادامه مطلب 209
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 215
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 200
ادامه مطلب 234