خرید عطر و ادکلن اورجینال

خرید ارز دیجیتال
سخنگوی سازمان اورژانس کشور: در تصادفات یکی از مواردی که برای حوزه درمان و اورژانس پیش بیمارستانی هزینه بالایی دارد، هزینه درمان و رسیدگی به موتور سواران است.
مجتبی خالدی افزود: موتور سواران در سوانح ترافیکی آسیب‌های بیشتری می‌بینند و زمان بیشتری در اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستان برای درمان آن‌ها صرف می‌شود، زیرا موتورسواران اغلب پوشش مناسب و ایمنی ندارند و با سرعت بالا حرکت می‌کنند و بیشتر آن‌ها از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند و به طور کلی درصد مصدومیت با موتور نسبت به خودرو بالاتر است. آقای خالدی با تأکید بر اهمیت استفاده از کلاه ایمنی در موتور سواران و فرهنگ‌سازی در قالب کمپین‌های مختلف مانند «موتورسوار خوب» گفت: موتورسواری که لباس و کلاه ایمنی داشته باشد در صورت مصدومیت در سوانح ترافیکی می‌تواند ظرف ۴۸ ساعت از بیمارستان ترخیص شود، اما کسی که کلاه ایمنی ندارد و تصادف می‌کند و ضربه مغزی می‌شود ممکن است ۲ تا ۳ ماه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شود و این بخش‌ها ظرفیت محدود و کمتری نسبت به سایر بخش‌ها دارند و اشغال شدن تخت‌های مراقبت‌های ویژه به مدت ۲ تا ۳ ماه به دلیل سوانح ترافیکی می‌تواند یک چالش عمده نظام سلامت باشد و این مشکل در دوران کرونا تشدید می‌شود چرا که بیماران کرونایی بدحال در بخش‌های مراقبت ویژه بستری می‌شوند. سخنگوی اورژانس کشور با تأکید بر اینکه باید فرهنگ‌سازی در موتورسواران جدی‌تر مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: فرهنگ‌سازی و آموزش در قالب کمپین‌های های آموزشی موثر است، اما کافی نیست و باید نهاد‌های مختلف در این حوزه ایفای نقش کنند به عنوان مثال صنعت ما باید موتور ایمن و استاندارد تولید کند و شاید یک حفاظ موتور بتواند از ضربات شدید جلوگیری کند همچنین کلاه ایمنی استاندارد در پیشگیری از مصدومیت جدی و آسیب مغزی در موتور سوار بسیار موثر است و وضع قوانینی مانند منع تردد در بزرگراه‌ها می‌تواند کمک کننده باشد. آقای خالدی بیان کرد: ما در اورژانس برای پیشگیری از حوادث ترافیکی موتورسواران اورژانس که با موتورلانس به بیماران خدمت رسانی می‌کنند، تلاش کرده ایم تا لباس و کلاه ایمن تامین کنیم و تاکید داریم که قوانین راهنمایی و رانندگی رعایت شود چرا که بسیاری از سوانح و حوادث ناشی از تخلفات راهنمایی و رانندگی است همچنین با بروز کردن تجهیزات به مصدومان ترافیکی به ویژه موتورسواران که دچار تروما می‌شوند خدمات مناسب بدهیم و دوره‌هایی رسیدگی به مصدومان ترومایی را به تکنسین‌ها آموزش بدهیم، زیرا این مصدومان رسیدگی‌های خاص نیاز دارند و این دوره‌ها می‌تواند به حفظ جان موتورسواران آسیب دیده در حوادث ترافیکی بسیار کمک کند. سخنگوی اورژانس کشور تصریح کرد: اورژانس در آخرین حلقه در ارائه خدمات به موتورسواران در حوادث ترافیکی است و در ابتدا پلیس خدمت رسانی می‌کند، اگر موتور سوار با کلاه ایمنی تردد نکند و دچار سانحه شود هزینه‌های سنگینی به نظام سلامت تحمیل می‌شود و باید برخورد با متخلفان بیشتر مورد توجه قرار گیرد و شاید وضع جرائم سنگین‌تر کمک کننده باشد البته استانداردسازی موتور‌ها و کلاه‌های ایمنی هم حائز اهمیت است. آقای خالدی با تأکید بر فرهنگ‌سازی در کاهش سوانح ترافیکی به ویژه در موتورسواران یادآوری کرد: پویش‌های تبلیغاتی به طور گسترده می‌تواند موجب نهادینه شدن استفاده درست و عمل به قانون شود و پویشی مانند «موتور سوار خوب» از این دست فرهنگ‌سازی هاست.    
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/27 12:38:21

پست های مشابه
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: طول زمان ابتلا به ویروس انگلیسی و بستری شدن مبتلایان ۷۲ ... ادامه مطلب 7
یک اپیدمیولوژیست گفت: تنها گزینه روی میز در مواجهه با کرونای جهش یافته رعایت پروتکل هاست. ادامه مطلب 7
رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره‌بار گفت: قیمت پرتقال در میدان اصلی از ۱۰ تا ۱۳ هزار ... ادامه مطلب 6
مدیر عامل شرکت راه آهن، گفت: برای سفر‌های ضروری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در ۳ مرحله از ... ادامه مطلب 6
بسیاری از چهره‌های سرشناس در جهان همچون لری کینگ مجری سی ان ان برغم آغاز واکسیناسیون در کشورهایشان، ... ادامه مطلب 7
معاون اداره کل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی: پزشکانی که موفق به نام‌نویسی در سیستم نسخه نویسی الکترونیک ... ادامه مطلب 7
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد اگرچه طراحان و مجریان سیاست فشار حداکثری، در نیل ... ادامه مطلب 6
رئیس کل بانک مرکزی از پرداخت حداقل یک میلیارد دلار توسط کره جنوبی به ایران در مرحله نخست ... ادامه مطلب 7
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کالا و میوه به اندازه کافی تامین و در انبار استان‌ها ذخیره ... ادامه مطلب 6
بانک مرکزی بخشنامه‌ای به بانک‌های عامل پرداخت وام ودیعه مسکن ابلاغ کرد تا کسانی که در بانک برای ... ادامه مطلب 4
مولا جان تو آمدی تا عدالت سرلوحه کار‌ها قرار گیرد و مهر ورزیدن هدیه‌ای برای یکدیگر باشد. آمدی ... ادامه مطلب 6
چرا سپاه مانع از کسب درآمد مردم سراوان می‌شود؟! برنامه امشب هشتگ‌ها و روایت‌ها از شمسر و سروان ... ادامه مطلب 7