مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی در ارتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر درباره چگونگی نسخه‌نویسی پزشکان به صورت الکترونیکی توضیحاتی داد.
شهرام غفاری مدیر کل درمان غیرمستقیم تامین اجتماعی گفت: بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از اول اسفند، اگر به پزشک مراجعه کردند و پزشک نسخه‌نویسی الکترونیک داشته باشد، می‌توانند فارغ از اینکه دفترچه به همراه دارند یا نه، نسخه الکترونیکی از پزشک دریافت کنند.
همچنین اگر بیماری به پزشک مراجعه کرد و پزشک نخواست نسخه‌نویسی الکترونیک کند، می‌تواند نسخه را در دفترچه بیمار بنویسد.
وی افزود: در صورتی که بیمه‌شده، دفترچه درمانی به همراه نداشت، پزشک می‌تواند نسخه را در سرنسخه مخصوص مطب خودش بنویسد و با درج کد ملی بر روی نسخه، بیمار می‌تواند به داروخانه مراجعه و خدمات دریافت کند.
دکتر غفاری با بیان اینکه در حال حاضر دو طرح داریم، گفت: نسخه الکترونیک از دو سال پیش در سازمان تامین اجتماعی آغاز شده است. اما از اول اسفند طرح توقف انتشار دفترچه درمانی کلید می‌خورد و دفترچه جدیدی صادر نمی‌شود.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی درباره چگونگی دریافت نسخه به صورت الکترونیک از داروخانه‌ها در هنگام قطعی سامانه تصریح کرد: اگر پزشک بر روی سامانه نسخه‌نویسی را انجام دهد، اما سامانه در داروخانه قطع باشد، امکان دریافت نسخه الکترونیک برای بیمار وجود ندارد.
وی ادامه داد: مزیتی که نسخه‌نویسی الکترونیک برای بیمه شده‌ها دارد این است که تا به امروز اگر بیماری به داروخانه‌ای مراجعه می‌کرد و آن داروخانه بخشی از اقلام ثبت شده در نسخه را داشت، برگه را از دفترچه جدا می‌کرد و به همین دلیل بیمار نیاز به چند نسخه داشت، اما الان بیمار می‌تواند هر قلم موجود از دارو در هر داروخانه را با نسخه الکترونیکی‌اش دریافت کند و مشکلی از این بابت ندارد.    
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/27 15:30:21

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 244
ادامه مطلب 308
ادامه مطلب 984
ادامه مطلب 237
ادامه مطلب 261
ادامه مطلب 209
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 215
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 200
ادامه مطلب 234