معاون وزیر ورزش: اگر نگاه دینی در ورزش حاکم نباشد، شرایط خوب فرهنگی و روح پهلوانی رقم نمی‌خورد.
مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم رونمایی از سند راهبردی تربیت بدنی و ورزش مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: اگر در ورزش قهرمانی رویکرد دینی و اسلامی نباشد، شرایط خوبی رقم نخواهد خورد. در بیانیه گام دوم انقلاب مسائلی همچون توجه به شعائر اسلامی در ورزش وجود دارد. سجده شکر در یک مسابقه ارزش و اهمیت زیادی دارد و ما حتی به علت مخالفت دنیای غرب با این نگاه، با جرائمی هم مواجه شده‌ایم.
وی افزود: مسائل دینی باید در ورزش حاکم باشد، دیده ایم که گاهی در ساخت و ساز‌ها توجه نمی‌شود و برای یک مجموعه، یک نمازخانه کوچک با شرایط خاص ساخته می‌شود که این خوب نیست.
معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضور زنان ورزشکار در مسابقات بین المللی، گفت: ورزشکاران ما سفرای جمهوری اسلامی در دنیا هستند، به ویژه بانوان که نماد یک تفکر محسوب می‌شوند. برای حضور بانوان محجبه سال‌ها زحمت کشیده شده و حالا تبدیل به یک باور شده است.
وی افزود: این نکته باید پررنگ‌تر شود که ورزشکار یک الگو داخلی و بین‌المللی باشد. در این مسیر باید به مربیان توجه کرد، چون آن‌ها ورزشکاران را آموزش می‌دهند.
علی‌نژاد گفت: آیا نخبگان ورزشی ما می‌توانند، الگویی برای سبک زندگی ایرانی و اسلامی باشند؟ به این موضوع تردید دارم و باید به گذشته برگردیم تا علتش را بدانیم.
وی افزود: چین در طول سی سال ووشو را به عنوان یک ورزش ملی گسترش داد، اما ما با ورزش ملی خودمان چه کردیم؟ باید به عقب برگردیم، تا چراغ راه آینده را پیدا کنیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه باید به جوانان اعتماد کرد، گفت: خوشبختانه در دوره جدید وزارت ورزش این نکته حاکم است و جوانان انقلابی و توانا وارد شده‌اند، البته باید بیشتر در این مسیر حرکت کنیم و از تخریب بزرگان جلوگیری کنیم تا چهل سال دوم انقلاب، سال‌های بهتری باشد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/27 15:46:03

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 29
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 87
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 84
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 79
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 51
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 46
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 58
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 60
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 56
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 43
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 58
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 58