وزیر بهداشت در قزوین گفت: به زودی ایران یکی از بزرگترین واکسن ساز‌های کرونا در دنیا تبدیل می‌شود.
 نمکی در نشست ستاد کرونا استان قزوین افزود: از سه مسیر و از اسفند ماه گذشته واردات را آغاز  و به شدت ساخت واکسن داخلی را دنبال کردیم و واکسن برکت فاز اول را به خوبی گذارند و واکسن‌های رازی و یک واکسن در وزارت دفاع و یک واکسن هم در دو شرکت دانش بنیان ساخت خود را دنبال می‌کنند.
او تاکید کرد: از طرفی بهترین واکسن را در پاستور خواهیم ساخت که اوایل اردیبهشت وارد بازار می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: تا قبل از عید گرو‌های آسیب پذیر و تا پایان پاییز ٧٠ در صد جمعیت کشور واکسینه می‌شوند.
او گفت: واکسنی از چین خریداری شده به زودی وارد می‌شود.
وزیر بهداشت تاکید کرد: اجازه ندادیم شهروندان مورد ازمایش واکسن‌های وارداتی قرار گیرد.   * داروی آیور مکتین وارد چرخه درمان می شود وزیر بهداشت درباره استفاده نشدن از داروی آیور مکتین تولید شده در قزوین گفت: اراده محکم داریم برای اینکه دارویی که در داخل تولید می‌شود حق واردات ندارد و من واردات را قطع کردم.
او افزود: همه کار‌ها انجام شده است، یک ایرادی داشت که حل شده و به زودی وارد چرخه درمان می‌شود.   وزیر بهداشت با بیان اینکه در خانواده‌ای با مشکل اقتصادی بزرگ شدم و می‌فهمم که امرار معاش مردم سخت شده گفت: هیچ پدیده‌ای برای اقتصاد کشور بدتر از طولانی شدن اپیدمی نیست، در اپیدمی بزرگ‌ترین رسالت ما کوتاه کردن زمان آن است.
وزیر بهداشت به مسولان تاکید کرد: حتما جلسات مشترک در استان زنجان، البرز و تهران برگزار و به مردم اطلاع رسانی گسترده شود.
او با بیان اینکه، راهی که دو هفته با ویروس قبلی رفته می‌شد با این ویروس جدید ٧٢ ساعته رفته می‌شود، از مسولان علوم پزشکی خواست بیمارستان‌ها را برای هجمه احتمالی اماده و مراکز سرپایی را فعال‌تر کنید.
وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا ویروسی چموشی است که قدرتمندان جهان را به زانو در آورده، گفت: آهنگ گرفتاری ویروس بسیار بیشتر از کار‌هایی است که کادر درمان انجام دهند.
نمکی با بیان اینکه هر چه رعایت دستورالعمل‌ها کم شود تعداد بیماران بیشتر خواهد شد، افزود: اگر دیر بجنبیم همه رشته‌ها پنبه می‌شود.
او اضافه کرد: در آینده، جهان بر اساس مدیدیت کرونا سنجیده می‌شود و کشوری موفق خواهد بود که به خوبی مدیریت کند.
وزیر بهداشت گفت: جمهوری اسلامی ایران به این دست آورد رسید که هیچ بیماری پشت در بیمارستان‌ها نماند و امروز نگران آن هستیم که همه این دست آورد‌ها از بین برود.
نمکی افزود: قبل از شیوع کرونا برای ٢٠ هزار نفر امکان اکسیژن رسانی داشتیم و امروز این عدد به ٦٥ هزار نفر رسیده و این افتخار بزرگی است.
نمکی افزود: به دنبال تحریم‌های ظالمانه در اوج دوران شیوع کرونا ما نمی‌توانستیم هیچ دارویی را به کشور وارد کنیم، آن‌ها منتظر بودند جمهوری اسلامی ایران بر گل بنشیند و فکر می‌کردند این تنها فشاری است که عملیاتی می‌شود، ولی محاسبات آن‌ها بر هم ریخت.
نمکی با بیان اینکه محاسبات موسسات بین المللی این بود که مرگ کشور در آذرماه به یک هزار و ۲۰۰ نفر می‌رسد، گفت: متاسفانه آمریکا بیش از پنج هزار مرگ را به ثبت رساند و در بسیاری از کشور‌های بزرگ با مرگ بیش از هزار مورد مواجه هستیم، ولی جمهوری اسلامی مرگ دو رقمی را تجربه می‌کند که این عدد هم زیاد است.
وی با بیان اینکه تشریح حرکت و حماسه مقابله با کرونا در طول این ۱۳ ماه از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: هر چند که نخستین مورد مثبت در اواخر بهمن ماه مشاهده شد، ولی از اواخر دی ماه سال ۹۸ درگیر مدیریت کرونا هستیم و ضرب آهنگ قلب کادر درمان با بالا و پایین شدن نمودار‌ها تغییر پیدا می‌کرد.
نمکی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا در استان قزوین، گفت: مردم این استان در ایام کرونا نشان دادند که جزو فهیم‌ترین ساکنان این سرزمین هستند و رتبه نخست را در بسیاری از موضوعات در زمینه مقابله با کرونا کسب کردند.
این مسئول گفت: در این ایام افتخاراتی برای مسئولان نظام به دست آمد و مدرن‌ترین دستگاه رادیوتراپی برای استان قزوین تهیه و امروز افتتاح شد که در این زمینه احساس خوشحالی وصف نشدنی دارم.
نمکی اصافه کرد: تعیین تکلیف بیمارستان رحیمیان و راه اندازی دستگاه رادیوتراپی ۲ وعده سفر قبلی بود که خوشبختانه عملیاتی شد و امروز هم وعده می‌دهیم بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی با سرعت بیشتری دنبال می‌شود.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/28 07:17:39

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 29
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 87
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 84
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 79
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 51
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 46
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 58
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 60
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 56
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 43
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 58
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 58