مصرف سیب می‌تواند سبب کاهش کلسترول خون شود.
 این توصیه قدیمی که روزی یک عدد سیب بخورید تا پای تان به مطب دکتر نرسد این بار باعث شد محققان صحت آن را روی افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و بویژه کلسترول بالا آزمایش کنند. بر اساس این تحقیق که مشروح نتایج آن در مجله  علمي فیوچرا ساینس، منتشر شده است، مصرف سیب می‌تواند سبب کاهش کلسترول خون شود. چرا باید هر روز سیب بخوریم؟
 سیب، میوه‌ای غنی از پلی فنول‌ها و فیبر است. این خاصیت در تمام میوه‌های دیگر هم به چشم می‌خورد و وجه تمایز این میوه، تاثیر خارق العاده‌ای است که بر چربی‌های خون دارد. محققان در بررسی‌های خود برای تایید فرضیه به گروهی از داوطلبان به مدت ۸ هفته روزی ۲ عدد سیب و به گروهی دیگر نوشیدنی‌های ایزوکالریک دادند.
نتایج تحقق ثابت کرد که پارامتر‌های خونی گروهی که روزانه ۲ عدد سیب مصرف می‌کردند به ویژه حاملان کلسترول و لیپوپروتئین‌ها با تراکم پایین به پایین‌ترین حد خود رسیدند. عملکرد اندوتلیال مویرگ‌ها نیز بهتر شد، اما مصرف سیب هیچ تاثیری بر فشار خون و سایر نشانگر‌های کلاسیک بیماری‌های قلبی عروقی نداشت. با این وجود محققان توصیه می‌کنند هنوز پیرو سنت قدیمی باشید و اگر کلسترول خون تان بالاست حداقل روزانه یک عدد سیب میل کنید و اگر مبتلا به بیماری قلبی عروقی هستید، رژیم مدیترانه‌ای داشته باشید.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/28 07:43:46

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 244
ادامه مطلب 308
ادامه مطلب 984
ادامه مطلب 237
ادامه مطلب 261
ادامه مطلب 209
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 215
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 200
ادامه مطلب 234