خرید ارز دیجیتال
در این مطلب وبگردی با علائم “سیستم هک شده” آشنا می‌شوید.
 امروزه هک شدن رایانه‌های شخصی بقدری رایج شده اند که تقریبا روزانه چندین هزار دستگاه ممکن است هک شوند و به تمام اطلاعات شما دست پیدا کنند این گونه گونه حملات سایبری در عین پیچیده بودن، کاملا هماهنگ و بدون هیچ مشکلی از طريق  هکر‌هایی که به دنبال برخی منافع هستند انجام می‌شود.
با این حال همزمان با هک شدن رایانه‌های شخصی تمام اطلاعات موجود در هارد، بروزر، برنامه‌های مختلف، حساب‌های بانکی و... شما در اختیار فرد هکر قرار می‌گیرد که این به خودی خود یک نشانه خطر جدی می‌باشد، بنابراین باید اقدامات اولیه را برای جلوگیری از هک انجام دهید.
علائم “سیستم هک شده”
از کجا بفهمیم سیستم ما هک شده
۱- پاپ آپ‌های مکرر
یکی از رایج‌ترین علائمی که نشان دهنده هک شدن سیستم شما هستند، این است که بعد از باز کردن بروزر خود چندین پیغام در قالب پاپ آپ مشاهده نمائید که نشانه بدی می‌باشد و در اکثر اوقات نشان دهنده هک شدن سیستم عامل می‌باشد.

۲- خاموش شدن ناگهانی آنتی ویروس
برخی از بد افزار‌هایی وجود دارند که وقتی شما انرا بر روی سیستم خود نصب می‌کنید، به فرد هکر دسترسی کامل می‌دهند که این گونه می‌تواند شما را در چند ثانیه هک کند. با این وجود این بدافزار‌ها می‌توانند بدون دستور شما، آنتی ویروس نصب شده را هک و در نهایت خاموش کنند که فعال کردن آن کار سختی می‌باشد. از این رو اگر با چنین چیزی روبرو شدید، بدین معناست که سیستم شما هک شده است.

۳- برنامه‌هایی که شما به هیچ وجه نصب نکرده اید
اگر بعد از روشن کردن کامپیوتر خود با برنامه‌هایی روبرو شدید که آن‌ها را به هیچ وجه نصب نکرده اید، نشانه‌ای از هک شدن سیستم شما می‌باشد. معمولا بدافزارها، به نرم افزار‌های دیگر متصل می‌شوند و اجازه نصب برنامه‌های دیگر را می‌گیرند که این گونه برنامه‌های جانبی هک شدن را نصب می‌کنند؛ بنابراین اگر متوجه نصب برنامه ناشناخته بر روی سیستم خود شدید، احتمالا نتیجه نصب یک بدافزار می‌باشد.
علائم “سیستم هک شده”
۴- پسورد‌های شما دیگر کار نخواهند کرد
اگر رمز کارت بانکی شما یا سایر رمز‌های سازمانی که از آن‌ها استفاده می‌کنید، در بروزر شما ذخیره شده اند، فورا آن‌ها را حذف کنید چرا که اولین اقدام هکرها، بررسی پسورد‌های ذخیره شده می‌باشد که از این طریق به فیشینگ می‌پردازند.با این وجود اگر چنین چیزی را دیدید، حتما اقدامات اولیه که شامل تغییر رمز دوم کارت‌های بانکی و همچنین پسورد‌های سازمانی است را با استفاده از روش‌های مدنظر تغییر دهید. اگر پسورد‌ها را وراد کردید، اما با پیام ارور روبرو شدید، نشان دهنده هک شدن سیستم شما می‌باشد.

۵- ایمیل‌های جعلی از حساب کاربری شما ارسال خواهند شد
از علائم هک شدن سیستم می‌توان به ایمیل‌هایی اشاره کرد که بدون هیچ اجازه‌ای از شما به مخاطبین شما ارسال می‌شوند که شاید هیچ اطلاعی از آن ندارید. این گونه فرد هکر می‌تواند در طی پیغامی از مخاطبین شما نیز به گونه و شیوه خودش، اخاذی کند؛ بنابراین اگر به چنین چیزی روبرو شدید، بدین معناست که شما هک شده اید.
علائم “سیستم هک شده”
چگونه از هک جلوگیری کنیم
۱- ویروس کش خود را در صورت ممکن فعال کنید که ممکن است فعال نشود. برای رفع این مشکل می‌توانید آنتی ویروس اورجینال و معتبری را نصب کنید و آنرا اجرا کنید.

۲-از طریق " Programs" که در کنترل پنل قرار گرفته است، برنامه‌های نصب شده را کنترل کنید. اگر برنامه‌ای وجود دارد که شما نصب نکرده اید، آنرا حذف کنید.

۳- پسورد‌های خود را در صورت ممکن تغییر دهید. برای تغییر رمز برنامه‌هایی اعم از جیمیلف اینستاگرام و... می‌توانید " Forget Password را در بخش ورود بفشارید تا به ایمیل شما ارسال شود.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/28 19:02:13

پست های مشابه
برای اینکه بخواهید فرد بهتری شوید، نباید منتظر تجربه موقعیت‌های خاص یا دشوار بمانید. ادامه مطلب 24
به گمان مجرمان یکی از آسان‌ترین اعمال مجرمانه، جعل امضاء در اسناد است و از جمله اسنادی که ... ادامه مطلب 20
آلندرونیت دارویی است که برای پیشگیری و درمان انواع خاصی از پوکی استخوان در بزرگسالان استفاده می‌شود. ادامه مطلب 20
تاکنون شواهد متعددی از وجود آب روی سطح ماه به دست آمده است و طبق پژوهشی جدید، مغناطیس‌کره ... ادامه مطلب 22
مشاهده آب در زیر خودرو ممکن است از نشت رادیاتور و یا از کولر به وجود آمده باشد ... ادامه مطلب 19
سوزش شدید و انحراف مخفی چشم از اختلالات ناشی از نگاه کردن مداوم به تلفن همراه است. ادامه مطلب 20
کشت فلفل زیر نور چراغ باعث می‌شود گیاهان در اوایل بهار به بهترین شکل ممکن شروع به رشد ... ادامه مطلب 21
شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی و شدت انتقال و سرایت آن در بین کودکان و نوجوانان، شرایط را ... ادامه مطلب 17
رویکرد جدید خدمت سربازی که از مدت‌ها پیش اجرا شده است مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای به سربازان ... ادامه مطلب 18
گردان‌های حزب الله عراق بر ضرورت محاکمه کسانی که از داخل عراق برای حمله آمریکا به مواضع نیرو‌های ... ادامه مطلب 19
مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: صادرات سیب درختی از این شهرستان به خارج از کشور ۲برابر افزایش یافته ... ادامه مطلب 15
کارشناس سازمان هواشناسی: از امروز تا اواسط هفته در بیشتر مناطق کشور روند تدریجی افزایش دما پیش بینی ... ادامه مطلب 17