خرید ارز دیجیتال
براساس آخرین خبر‌های بدست رسیده، خطر از بیخ گوش میدان نقش جهان اصفهان گذشت.
رسانه‌ها به نقل از سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان خبر انفجار یک کپسول گاز در سرای مخلص میدان نقش جهان را منتشر کردند. عباس عابدی در این گفتگو‌ها اعلام کرد: «این حادثه ساعت ۱۳ و چهار دقیقه به مرکز اورژانس استان اصفهان گزارش شده و در سرای مخلص میدان نقش جهان اتفاق افتاد. برای این حادثه دو کد اورژانس اعزام شده و مصدومان که سه مرد و یک زن بوده اند، به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان اعزام شدند.»

ناصر طاهری، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: با توجه به پیگیری‌ها مطلع شدیم که این انفجار نه در سرای مخلص بلکه در حیاط سرای منجم رخ داده است.

او در پاسخ به این سؤال که آیا میدان نقش جهان نیز آسیبی بواسطه این انفجار دیده یا خیر؟ اظهار کرد: خوشبختانه هیچ گونه خسارت تخریبی و آسیب، به بنای تاریخی میدان، بازار یا واحد‌های تجاری سرای منجم وارد نشده، اما متأسفانه چهار نفر مصدوم شده اند که آن‌ها نیز تحت درمان قرار دارند.

طاهری تأکید کرد که این حادثه انفجار هیچ گونه آتش سوزی را در میدان بدنبال نداشته است.

خطر از بیخ گوش نقش جهان گذشت   خبرگزاری ایسنا از سال‌ها پیش گزارش و مصاحبه‌هایی را درباره لزوم توجه به ایمنی بازار بزرگ اصفهان منتشر کرد و در آخرین مطلب محسن گلابی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفته بود: متأسفانه در بازار بزرگ اصفهان و محدوده اطراف آن خطراتی وجود دارد که تاکنون در چندین جلسه بررسی شده و همه مسئولان استان نیز بر ایمن شدن این بازار تأکید دارند.

او با اشاره به اهمیت مشارکت دستگاه‌های مختلف از جمله دستگاه‌های خدمات رسان برای افزایش ایمنی بازار بزرگ اصفهان ادامه داده بود: از اداره کل میراث فرهنگی استان که متولی اصلی بازار بزرگ اصفهان است خواسته ایم نقاطی در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم در طول ۸ کیلومتر بازار، ۸ ایستگاه دایر کنیم و در شرایط اضطراری و زمانیکه نمی‌توانیم وارد بازار شویم، بلافاصله نیرو‌های امدادی این ایستگاه‌ها را به محل حادثه اعزام کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه تنها ایمنی بازار بزرگ اصفهان باعث نگرانی ما نیست، خاطرنشان کرده بود: آنچه ما را نگران می‌کند تیمچه‌ها و کارگاه‌های اطراف بازار با تعداد زیاد کپسول گاز و موارد شیمیایی است، ضمن اینکه در اطراف بازار نیز منازل مسکونی و قدیمی تغییر کاربری داده شده و به صورت انبار‌هایی درآمده اند که مملو از کالا است.

گلابی با اشاره به اینکه در معابر منتهی به این محدوده، امکان عبور خودرو‌های آتش نشانی وجود ندارد، اعلام کرد: همه این موارد باعث نگرانی ما می‌شود، چرا که اگر انباری با موادی که درجه اشتعال بالا دارد، در معبر قدیمی باریک در پشت بازار دچار حریق شود مشکلات فراوانی ایجاد می‌کند.

او با بیان اینکه همواره نسبت به اهمیت ایمنی بازار بزرگ اصفهان تذکر و درخواست داده ایم، اظهار امیدواری کرده بود که با پیگیری‌های استاندار، شهردار و دادستان اصفهان و همکاری مسئولان استان بتوان نسبت به برطرف کردن خطر و ایمن سازی بازار بزرگ اصفهان و محدوده اطراف آن اقدام کرد. اکنون انتظار می‌رود که شاهد اقدامی جدی و فوری از سوی همه دستگاه‌های متولی در راستای ایمن سازی این میراث جهانی باشیم، مبادا که دیر شود.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/29 10:19:24

پست های مشابه
برای اینکه بخواهید فرد بهتری شوید، نباید منتظر تجربه موقعیت‌های خاص یا دشوار بمانید. ادامه مطلب 23
به گمان مجرمان یکی از آسان‌ترین اعمال مجرمانه، جعل امضاء در اسناد است و از جمله اسنادی که ... ادامه مطلب 19
آلندرونیت دارویی است که برای پیشگیری و درمان انواع خاصی از پوکی استخوان در بزرگسالان استفاده می‌شود. ادامه مطلب 19
تاکنون شواهد متعددی از وجود آب روی سطح ماه به دست آمده است و طبق پژوهشی جدید، مغناطیس‌کره ... ادامه مطلب 21
مشاهده آب در زیر خودرو ممکن است از نشت رادیاتور و یا از کولر به وجود آمده باشد ... ادامه مطلب 18
سوزش شدید و انحراف مخفی چشم از اختلالات ناشی از نگاه کردن مداوم به تلفن همراه است. ادامه مطلب 19
کشت فلفل زیر نور چراغ باعث می‌شود گیاهان در اوایل بهار به بهترین شکل ممکن شروع به رشد ... ادامه مطلب 21
شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی و شدت انتقال و سرایت آن در بین کودکان و نوجوانان، شرایط را ... ادامه مطلب 16
رویکرد جدید خدمت سربازی که از مدت‌ها پیش اجرا شده است مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای به سربازان ... ادامه مطلب 17
گردان‌های حزب الله عراق بر ضرورت محاکمه کسانی که از داخل عراق برای حمله آمریکا به مواضع نیرو‌های ... ادامه مطلب 18
مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: صادرات سیب درختی از این شهرستان به خارج از کشور ۲برابر افزایش یافته ... ادامه مطلب 14
کارشناس سازمان هواشناسی: از امروز تا اواسط هفته در بیشتر مناطق کشور روند تدریجی افزایش دما پیش بینی ... ادامه مطلب 15