دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران از تصمیم‌گیری اولیه برای نمایش ۳ فیلم «دینامیت» ساخته آقای مسعود اطیابی، «چپ، راست» ساخته آقای حامد محمدی و «درخت گردو» ساخته آقای محمدحسین مهدویان در نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.
محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران درباره آخرین وضعیت فعالیت سینماها در کشور گفت: خوشبختانه با برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، همانطور که پیش‌بینی می‌شد، بخش مردمی با استقبال بسیار خوبی همراه بود. مخاطبان سینما وقتی می‌دیدند که به بهترین شکل پروتکل‌های بهداشتی در سینماها رعایت می‌شود، استقبال بهتری از فیلم‌ها داشتند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بلیت‌های مردمی جشنواره فیلم فجر به صورت سری فروخته نشده بود و مخاطب بعد از خرید تک بلیت برای هر فیلمی که علاقه مند به آن بود، به سینما می‌آمد و اگر شیوه نامه های بهداشتی رعایت نمی‌شد حتماً دیگر تمایلی به حضور در سینماها پیدا نمی‌کرد.

دبیر انجمن سینماداران تأکید کرد: خوشبختانه در این دوره از جشنواره که نسبت به گذشته متفاوت برگزار شد، هرچه قدر جلوتر می‌رفتیم استقبال مخاطب از فیلم‌ها بیشتر می‌شد و به ظرفیت ۳۰ درصد سینماها می‌رسیدیم. در این دوره مخاطب ثابت کرد که هر زمانی که فیلم خوب اکران شود، استقبال‌ها از فیلم‌ها بیشتر می‌شود.

فیلم خوب نمایش داده شود ، مردم می‌آیند

وی ادامه داد: مسأله دیگر این بود که سانس فوق‌العاده سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ساعت ۹ صبح در سینماها برگزار می‌شد و این نوبت‌ها باز هم مورد استقبال قرار می‌گرفت. خوشبختانه مردم با آگاهی از اینکه در سینماها به خوبی شیوه نامه های بهداشتی رعایت می‌شود از جشنواره استقبال کردند و این نشان می‌دهد که اگر فیلم خوبی در سینماها نمایش داده شود، مردم به سینما می‌آیند.

برای حفظ شیوه نامه های بهداشتی برای مدیران سینمایی و کارکنان سینما کلاس‌های آموزشی را برگزار کردیم تا به بهترین نحو در حوزه حفظ شیوه نامه ‌های بهداشتی ورود پیدا کنیم، صابری گفت: ما برای حفظ شیوه نامه‌های بهداشتی برای مدیران سینمایی و کارکنان سینما کلاس‌های آموزشی را برگزار کردیم تا به بهترین نحو در حوزه حفظ شیوه نامه ‌های بهداشتی ورود پیدا کنیم.

وی بیان کرد: در جلسات متعددی که در سازمان سینمایی داشتیم امیدوار بودیم که بعد از جشنواره مردم باز هم از سینماها استقبال کنند، در واقع چراغ سینما یک بار دیگر توسط جشنواره فیلم فجر روشن شد، برای ادامه این راه تنها می‌توان با نمایش فیلم‌های خوب به جلو برویم. سازمان سینمایی به ما پیشنهاد نمایش فیلم «لاله» را داد، این فیلم از ابتدای سال ۹۹ قرار بود اکران شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا اکران نشد، البته متأسفانه تا امروز این فیلم را برای اکران در اختیار سینماها قرار نداده‌اند.

سخنگوی انجمن سینماداران توضیح داد: خوشبختانه با آقای انتظامی رئیس سازمان سینمایی جلسه‌ای داشتیم که برای تشویق صاحبان فیلم‌ها برای نمایش آثار خود، قرار شد که بسته حمایتی از فیلم‌ها ارائه شود که این مساله خود در جلب اعتماد صاحبان فیلم‌ها بسیار تأثیرگذار بود.

فروش ۳۵۰ میلیونی «شنای پروانه» در ۲ روز

وی ادامه داد: متأسفانه بعد از جشنواره فیلم فجر، با قاچاق فیلم سینمایی «شنای پروانه» به کارگردانی آقای محمد کارت صاحبان این فیلم تصمیم گرفتند که آن را به نمایش بگذارند، که البته نمایش این فیلم با استقبال خوبی همراه بود و در ۲ روز اول بیش از ۳۵۰ میلیون تومان در سینماها فروخته شده است. البته این را هم باید بگویم که آخرین نوبت سینماها به دلیل منع تردد ساعت ۱۸ در نظر گرفته شده است که این مسأله خود می‌تواند در کاهش مخاطب تأثیرگذار باشد.

آقای صابری بیان کرد: همچنین به شرکت‌های پخش فراخوان داده‌ایم تا فیلم‌های نوروزی خود را معرفی کنند، خواهش ما از دوستان تهیه کننده این بود که فیلم‌های خود را برای نمایش ارائه کنند، در همین راستا روز دوشنبه ۲۷ بهمن جلسه‌ای برگزار شد و به یک جمع‌بندی برای اکران نورزی رسیدیم. طی توافقی که بین سینماداران و پخش‌کنندگان حاصل شد، سینماها از فیلم‌های موردنظر حمایت می‌کنند تا فروش خوبی داشته باشد.

«دینامیت»، «چپ، راست» و «درخت گردو» گزینه‌های نمایش نوروزی

وی توضیح داد: در این جلسه تصمیم گرفته شد تا ۵ فیلم برای نمایش نوروزی انتخاب شوند که سه تا از این فیلم‌ها شامل «دینامیت» به کارگردانی آقای مسعود اطیابی، «چپ، راست» به کارگردانی آقای حامد محمدی، «درخت گردو» به کارگردانی آقای محمدحسین مهدویان است.

سخنگوی سینماداران تأکید کرد: البته شنبه هفته آینده جلسه نهایی انجمن سینماداران و پخش کنندگان برگزار شود تا در این زمینه به جمع‌بندی نهایی دست پیدا کنیم و در صورت توافق این فیلم‌ها از هفته آینده به عنوان فیلم‌های نوروز ۱۴۰۰ روی پرده سینماها بروند.

آقای صابری گفت: قرار است جلسه‌ای با آقای انتظامی داشته باشیم تا برای حمایت بیشتر از فیلم‌ها بسته حمایتی از فیلم‌ها برای فیلم‌های نمایش نوروزی نیز در نظر گرفته شود، زیرا بسته حمایتی مورد نظر تا پایان اسفند در نظر گرفته شده بود ش در نوروز ۱۴۰۰ / با فیلم خوب مردم به سینما می‌آیند
تهران / خبرگزاری صدا و سیما / علمی فرهنگی ۱۱۱۰، ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران از تصمیم‌گیری اولیه برای نمایش ۳ فیلم «دینامیت» ساخته آقای مسعود اطیابی، «چپ، راست» ساخته آقای حامد محمدی و «درخت گردو» ساخته آقای محمدحسین مهدویان در نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی انجمن سینماداران، آقای محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران درباره آخرین وضعیت فعالیت سینما‌ها در کشور گفت: خوشبختانه با برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، همانطور که پیش‌بینی می‌شد، بخش مردمی با استقبال بسیار خوبی همراه بود. مخاطبان سینما وقتی می‌دیدند که به بهترین شکل پروتکل‌های بهداشتی در سینما‌ها رعایت می‌شود، استقبال بهتری از فیلم‌ها داشتند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بلیت‌های مردمی جشنواره فیلم فجر به صورت سری فروخته نشده بود و مخاطب بعد از خرید تک بلیت برای هر فیلمی که علاقه‌مند به آن بود، به سینما می‌آمد و اگر شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت نمی‌شد حتماً دیگر تمایلی به حضور در سینما‌ها پیدا نمی‌کرد.

دبیر انجمن سینماداران تأکید کرد: خوشبختانه در این دوره از جشنواره که نسبت به گذشته متفاوت برگزار شد، هرچه قدر جلوتر می‌رفتیم استقبال مخاطب از فیلم‌ها بیشتر می‌شد و به ظرفیت ۳۰ درصد سینما‌ها می‌رسیدیم. در این دوره مخاطب ثابت کرد که هر زمانی که فیلم خوب اکران شود، استقبال‌ها از فیلم‌ها بیشتر می‌شود.

فیلم خوب نمایش داده شود، مردم می‌آیند

وی ادامه داد: مسأله دیگر این بود که سانس فوق‌العاده سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ساعت ۹ صبح در سینما‌ها برگزار می‌شد و این نوبت‌ها باز هم مورد استقبال قرار می‌گرفت. خوشبختانه مردم با آگاهی از اینکه در سینما‌ها به خوبی شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود از جشنواره استقبال کردند و این نشان می‌دهد که اگر فیلم خوبی در سینما‌ها نمایش داده شود، مردم به سینما می‌آیند.

برای حفظ شیوه نامه‌های بهداشتی برای مدیران سینمایی و کارکنان سینما کلاس‌های آموزشی را برگزار کردیم تا به بهترین نحو در حوزه حفظ شیوه نامه‌های بهداشتی ورود پیدا کنیم، صابری گفت: ما برای حفظ شیوه نامه‌های بهداشتی برای مدیران سینمایی و کارکنان سینما کلاس‌های آموزشی را برگزار کردیم تا به بهترین نحو در حوزه حفظ شیوه نامه‌های بهداشتی ورود پیدا کنیم.

وی بیان کرد: در جلسات متعددی که در سازمان سینمایی داشتیم امیدوار بودیم که بعد از جشنواره مردم باز هم از سینما‌ها استقبال کنند، در واقع چراغ سینما یک بار دیگر توسط جشنواره فیلم فجر روشن شد، برای ادامه این راه تنها می‌توان با نمایش فیلم‌های خوب به جلو برویم. سازمان سینمایی به ما پیشنهاد نمایش فیلم «لاله» را داد، این فیلم از ابتدای سال ۹۹ قرار بود اکران شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا اکران نشد، البته متأسفانه تا امروز این فیلم را برای اکران در اختیار سینما‌ها قرار نداده‌اند.

سخنگوی انجمن سینماداران توضیح داد: خوشبختانه با آقای انتظامی رئیس سازمان سینمایی جلسه‌ای داشتیم که برای تشویق صاحبان فیلم‌ها برای نمایش آثار خود، قرار شد که بسته حمایتی از فیلم‌ها ارائه شود که این مساله خود در جلب اعتماد صاحبان فیلم‌ها بسیار تأثیرگذار بود.

فروش ۳۵۰ میلیونی «شنای پروانه» در ۲ روز

وی ادامه داد: متأسفانه بعد از جشنواره فیلم فجر، با قاچاق فیلم سینمایی «شنای پروانه» به کارگردانی آقای محمد کارت صاحبان این فیلم تصمیم گرفتند که آن را به نمایش بگذارند، که البته نمایش این فیلم با استقبال خوبی همراه بود و در ۲ روز اول بیش از ۳۵۰ میلیون تومان در سینما‌ها فروخته شده است. البته این را هم باید بگویم که آخرین نوبت سینما‌ها به دلیل منع تردد ساعت ۱۸ در نظر گرفته شده است که این مسأله خود می‌تواند در کاهش مخاطب تأثیرگذار باشد.

آقای صابری بیان کرد: همچنین به شرکت‌های پخش فراخوان داده‌ایم تا فیلم‌های نوروزی خود را معرفی کنند، خواهش ما از دوستان تهیه کننده این بود که فیلم‌های خود را برای نمایش ارائه کنند، در همین راستا روز دوشنبه ۲۷ بهمن جلسه‌ای برگزار شد و به یک جمع‌بندی برای اکران نورزی رسیدیم. طی توافقی که بین سینماداران و پخش‌کنندگان حاصل شد، سینما‌ها از فیلم‌های موردنظر حمایت می‌کنند تا فروش خوبی داشته باشد.

«دینامیت»، «چپ، راست» و «درخت گردو» گزینه‌های نمایش نوروزی

وی توضیح داد: در این جلسه تصمیم گرفته شد تا ۵ فیلم برای نمایش نوروزی انتخاب شوند که سه تا از این فیلم‌ها شامل «دینامیت» به کارگردانی آقای مسعود اطیابی، «چپ، راست» به کارگردانی آقای حامد محمدی، «درخت گردو» به کارگردانی آقای محمدحسین مهدویان است.

سخنگوی سینماداران تأکید کرد: البته شنبه هفته آینده جلسه نهایی انجمن سینماداران و پخش کنندگان برگزار شود تا در این زمینه به جمع‌بندی نهایی دست پیدا کنیم و در صورت توافق این فیلم‌ها از هفته آینده به عنوان فیلم‌های نوروز ۱۴۰۰ روی پرده سینما‌ها بروند.

آقای صابری گفت: قرار است جلسه‌ای با آقای انتظامی داشته باشیم تا برای حمایت بیشتر از فیلم‌ها بسته حمایتی از فیلم‌ها برای فیلم‌های نمایش نوروزی نیز در نظر گرفته شود، زیرا بسته حمایتی مورد نظر تا پایان اسفند در نظر گرفته شده بود
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/29 11:48:12

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 12
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 72
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 66
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 66
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 38
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 32
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 44
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 43
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 43
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 29
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 42
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 44