گروه اقتصادی: روز گذشته وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در حالی که در همان زمان بسیاری از مردم در صف خرید روغن و یا شکر بودند،‌ در سخنانی جالب توجه اعلام کرد که در زمینه کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم و افزایش قیمتی هم نداشته‌ایم!
 این سخنان علیرضا رزم‌حسینی آنچنان عحیب بود که در فضای مجازی،‌واکنش‌های فراوانی را از سوی مردمی که هر روز و هر ساعت،‌گرانی کالاهای اساسی را با پوست و استخوانشان حس  می کنند به دنبال داشت. بسیاری از مردم در پاسخ به وزیر نوشته بودند:‌شما واقعا در کشور ما وزیر هستید؟ و این بسیار قابل توجه است که سخنان یک مقام مسئول در حد وزیر دولت،‌اینگونه با واقعیات متناقض باشد. واقعا وزیر صمت که اتفاقا یکی از وظایف اصلیش تنظیم بازار است از واقعیات بازار، جامعه و جیب مردم خبر ندارد؟ آیا جناب وزیر نمی‌داند که گرانی همه کالاها و بخصوص کالاهای اساسی در ماه‌های اخیر آنچنان کمرشکن شده که دغدغه بسیاری از مردمی که تا سال‌های پیش عوض کردن خودرو و مسکن داشتند، این روزها برای خرید مکفی روزانه و هفتگیشان دغدغه  دارند و بسیاری از مردم که تا پیش از این هم (به دلیل شکاف گسترده طبقاتی) ناتوان از تامین نیازهای ماهانه و هفتگی بودند و روزانه خرید می کردند، بسیاری از کالاهای اساسی را  از سفره محقرشان حذف کرده اند و پدران هر روز بیش از روز پیش شرمنده فرزندانشان می‌شوند. 

در کنار این موضوع که مردم از تفاوت واقعیت با سخنان وزیر گله مند هستند، موضوع دیگر این اعتماد به نفس خاصی است که گویی تنها منحصر به مسئولان در کشور ماست و در عین حال که ایرانیان بدترین زمان را از نظر اقتصادی در ماه های اخیر می‌گذرانند از موفقیت طرح‌ها و برنامه ‌‌هایشان می‌گویند! البته موفقیتی که فقط خودشان شاهد آن هستند،‌چرا که اگر بازار و قیمتها وضعیت مطلوبی داشت،‌این همه انتقاد و گلایه نه تنها از جانب مردم و مصرف‌کنندگان بلکه از سوی تولیدکنندگان و فعالان بازار به گوش نمی رسید. در ماه‌های پایانی دولت،‌در حالی که فشار تحریم‌ها و افزایش قیمت ارز برای جبران کسری‌های دولت،‌ ارزش پول ملی را به کمترین میزان آن در  دهه‌های اخیر رسانده است،‌سومدیریت و چرخش باطل مدیران دولتی آه از نهاد مردم بلند کرده است.حلقه قدرت مدیران ناکارآمد، از این وزارتخانه به آن وزارتخانه و از این استانداری به آن اداره،‌که دود این سومدیریت ابتدا به چشم مردم می رود. خوب است مسئولان دولتی و در راس آنها رئیس دولت در این ماه‌های پایانی،‌دین خود را به مردمی که با رای آنها بر مسند قدرت نشستند ادا نمایند. نه اینکه آنها را نقره داغ کنند.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/11/29 13:56:05

پست های مشابه
رنگ و بوی تیتر‌ها و تحلیل‌های جنجالی روزنامه‌ها با نزدیک شدن به انتخابات ۱۴۰۰، انتخاباتی شده است. ادامه مطلب 16
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 36
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 95
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 92
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 85
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 55
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 53
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 62
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 67
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 62
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 48
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 62