فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از تدوین نقشه جدید گسترش ویروس جهش یافته کرونا در این استان خبر داد.
دکتر علیرضا زالی با اشاره به اینکه در روز‌های اخیر شاهد افزایش ثبت تست‌های سریع کرونا در استان تهران هستیم افزود: در یک هفته اخیر بیماران بدحال در مدت زمان کوتاهتری از ابتدای ابتلا به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند. این بدان معناست که بیماران در ویروس جهش یافته جدید، سریعتر بدحال می‌شوند و شاهد درگیری ریه و دستگاه گوارشی به طور همزمان هستیم.
وی گفت: سن ابتلا به ویروس جهش یافته جدید در تهران به گروه‌های سنی پایین‌تر از ۲۵ سال رسیده و میزان ابتلا در این محدوده سنی ۱۵ تا ۱۷ درصد افزایش یافته است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: دیروز در تهران ۱۳۱ مورد مراجعه مستقیم به بخش مراقبت‌های ویژه گزارش شد و این بیماران در این بخش‌ها بستری شدند.
دکتر زالی گفت: برغم افزایش قدرت بیماری زایی ویروس جهش یافته جدید همچنان مواد ضد عفونی، ماسک، شستن دست‌ها و فاصله گذاری اجتماعی در مقابل این ویروس موثر است.
وی افزود: افرادی که در معرض خطر ابتلا هستند و با مراجعان بیشتری برخورد دارند مانند رانندگان تاکسی بهتر است از ماسک سه لایه پزشکی و یک ماسک پارچه‌ای به طور همزمان استفاده کنند، چون نفوذ پذیری ویروس را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: چنانچه ماسک به طور صحیح روی صورت قرار نگیرد و در زیر ماسک جریان هوا احساس شود نقش حفاظتی ماسک به شدت کم می‌شود.
0 0
نویسنده : کلاکت
تاریخ ارسال : 1399/11/29 19:53:39

Captcha

پست های مشابه
انسان، حیوانی است که به سینما می‌رود. (جورجو آگامبن) ادامه مطلب 357
ادامه مطلب 336
ادامه مطلب 1341
ادامه مطلب 307
ادامه مطلب 330
ادامه مطلب 280
ادامه مطلب 341
ادامه مطلب 306
ادامه مطلب 307
ادامه مطلب 310
ادامه مطلب 303
ادامه مطلب 321