براثر زمین لرزه دیشب در سی سخت تاکنون ۴۷ نفر به مراکز درمانی شهر‌های یاسوج و سی سخت مراجعه کرده و درمان شده اند.
 رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان گفت: 47 نفر بر اثر زمین لرزه دیشب مصدوم شده اند که تعدادی به صورت سرپایی درمان و ترخیص شده اند.
 وحدت نژاد افزود: هم اکنون 10 نفر در مراکز درمانی شهرهای سی سخت و یاسوج بستری هستند.
فرماندار شهرستان دنا هم گفت: شهر سی سخت به ۹ منطقه تقسیم شده است و تیم هایی از هلال احمر، بنیاد مسکن و شهرداری  در حال بازدید خانه به خانه و تامین امکانات مورد نیاز زلزله دیده گان هستند.
عبدالحمید پناهی افزود: کمپ های اسکان اضطراری در شهر سی سخت ایجاد شده اما مردم تمایلی به حضور در آن ندارند به همین دلیل در حال تامین نیازهای اولیه مانند چادر، وسایل گرمایشی و سایر نیازهای ضروری آنها هستیم. وی ادامه داد: با اینکه زمین لرزه به برخی منازل خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصدی وارد کرده اما آرامش در شهر برقرار است و کار امداد رسانی با سرعت و دقت پیش می رود. پناهی گفت: زمین لرزه شب گذشته به  ۷۸ روستای شهرستان دنا خسارت وارد کرده است  اما خوشبختانه تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است.

بارش شدید باران که از شب گذشته شروع شده همچنان ادامه دارد و مردم از ترس پس لرزه‌ها شب گذشته را در خودروهای خود به صبح رسانده اند. زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر ، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.
این زمین لرزه از شب گذشته تاکنون بیش از ۶ پس لرزه داشته است که بزرگترین این پس لرزه ها ۳.۶ درصد در مقیاس ریشتر بود این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.  ۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد. سی سخت با ۷ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.
https:///files/fa/news/1399/11/30/6066829_203.mp4
0 0
نویسنده : کلاکت
تاریخ ارسال : 1399/11/30 19:23:50

Captcha

پست های مشابه
انسان، حیوانی است که به سینما می‌رود. (جورجو آگامبن) ادامه مطلب 357
ادامه مطلب 337
ادامه مطلب 1341
ادامه مطلب 307
ادامه مطلب 330
ادامه مطلب 280
ادامه مطلب 341
ادامه مطلب 306
ادامه مطلب 307
ادامه مطلب 311
ادامه مطلب 303
ادامه مطلب 321