کارشناس سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارشی به کشور خبر داد و گفت: روز‌های پنجشنبه و جمعه در ۳۲ استان کشور باران و در برخی مناطق برف می‌بارد.
میرسرکرده افزود: امروز و فردا دو سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود که سامانه اول در مناطق شمالی از جمله سواحل دریای خزر، استان‌های گیلان، مازندران و گلستان سبب بارش برف می‌شود. در نواحی جنوبی از فردا سامانه جدیدی وارد کشور می‌شود و در استان‌هایی همچون خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، کرمان و هرمزگان بارش باران پیش بینی می‌شود.
وی ادامه داد: برای پنجشنبه توده بارشی پرحجم در بیشتر مناطق کشور پیش بینی می‌شود و برای شرق کشور کاهش دما را خواهیم داشت. برای دریای خزر و همچنین دامنه جنوبی البرز کاهش دما تا روز جمعه پیش بینی می‌شود، همچنین آب‌های جنوبی کشور در روز‌های پایانی هفته مواج و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.
سرکرده افزود: پدیده غالب در بیشتر مناطق کشور وزش باد است، خصوصا در نواحی شرقی کشور. برای چهارشنبه و پنجشنبه در استان خوزستان نیز بارش داریم، ضمن اینکه وزش باد نسبتاً شدیدی قبل از بارش در این منطقه اتفاق می‌افتد، اما شدت بارش‌ها در استان‌های حاشیه زاگرس مرکزی و جنوبی همچون استان‌های چهارمحال و بختیاری و فارس بیشتر است و برای پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور بارش داریم.
کارشناس هواشناسی تصریح کرد: در مناطق شمالی، کوهستانی و سردسیر بارش‌ها به صورت برف خواهد بود. البته بارش برف در جاده‌های کوهستانی البرز، شمال غرب و جاده‌های کوهستانی زاگرس مرکزی به شکل کولاک خواهد بود.
سرکرده ادامه داد: حتی برای استان‌های سیستان و بلوچستان که چند وقتی است بارش نداشته اند پیش بینی بارش می‌شود. البته برای نواحی مرکزی کشور مانند یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و نواحی شمالی و شرقی و در کل همه ۳۲ استان برای روز چهارشنبه و پنجشنبه بارش خواهیم داشت و در نواحی جنوبی بارش‌ها به صورت رعد و برق خواهد بود.
وی افزود: در سواحل شمالی و جنوبی کشور نیز مواج بودن آب‌ها پیش بینی می‌شود و با توجه به کاهش دمایی که در نواحی شمالی و کوهستانی گزارش می‌شود دمای هوای تهران امروز ۱۳ درجه خواهد بود و برای پنجشنبه و جمعه کاهش دما پیش بینی می‌شود و آسمان تهران روز‌های پایانی هفته بارانی خواهد بود. البته نواحی شمالی و شمال شرق استان تهران هم بارش خواهیم داشت.
https://files/fa/news/1399/12/5/6088277_742.mp4
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/12/05 17:09:28

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 12
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 72
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 66
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 66
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 38
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 32
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 44
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 43
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 43
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 29
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 42
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 44