سازمان هواشناسی: با ورود سامانه بارشی فعال و گسترده امروز در بخش‌های جنوبی و شمالی کشور بارندگی‌ها آغاز و کاهش شدید دمای هوا هم پیش بینی می‌شود.
معصومه احمدی  گفت: بارش در بخش‌های جنوبی کاملا شدید خواهد بود و در بخش‌های شمالی کشور هم بارندگی آغاز می‌شود و اکنون نیز در خیلی از مناطق ساحلی دریای خزر گزارش برف و باران داریم.
وی گفت: به تدریج این سامانه بارشی در جنوب کشورمان گسترش می‌یابد و بیشتر مناطق مرکزی و جنوبی کشورمان بجز مناطق جنوب شرق و جنوب استان سیستان و بلوچستان را در بر می‌گیرد.
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: اوج و شدت بارش در استان‌های جنوبی کشومان در بخش‌هایی از استان‌های چهارمحال بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، بخش‌های جنوبی استان اصفهان و فارس و حتی مناطقی از استان بوشهر و استان هرمزگان و مناطق گسترده‌ای از استان کرمان هم انتظار می‌رود.
وی گفت: بارندگی فردا به مناطقی از شرق کشور و خراسان جنوبی نیز شاید برسد که می‌تواند به آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه‌ها منجر شود.
خانم احمدی افزود: در بخش‌های شمالی کشورمان نیز بخصوص در استان‌های ساحلی دریای خزر تا شمال غرب و مناطقی از شمال شرق کشورمان مانند استان‌های خراسان شمالی و مناطق شمالی خراسان رضوی بارش برف و باران را پیش بینی می‌کنیم.
وی گفت: شدت بارش‌ها در بخش‌های شمالی کشورمان در استان گیلان پیش بینی شده است.
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: همانطور وزش باد همراه با عبور این سامانه بارشی در خیلی از مناطق بخصوص شرق و شمال شرق می‌تواند شدت بگیرد به ویژه در استان سمنان می‌تواند در برخی از ساعات حتی منجر به بروز خسارت شود.
وی گفت: در تهران نیز وزش باد و رشد ابر را داریم و احتمالا بارندگی برای پنجشنبه و حتی ممکن است برای جمعه داشته باشیم، ضمن اینکه با کاهش محسوس دما روبرو خواهیم شد که البته این کاهش محسوس دما در بخش‌های شمالی و شرقی کشور بیشتر است.
خانم احمدی افزود: با ورود این سامانه کاهش دما در بیشتر مناطق کشورمان ۱۰ تا ۱۲ درجه اتفاق می‌افتد، اما شدت این کاهش دما در بخش‌های شمالی کشورمان تا ۱۶ درجه پیش بینی می‌شود.
وی گفت: آسمان تهران صاف و همراه با وزش باد است و دما در گرم ترین ساعات به ۱۲ درجه می‌رسد.
https://files/fa/news/1399/12/6/6093413_266.mp4
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/12/06 11:11:31

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 13
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 74
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 68
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 68
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 40
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 34
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 45
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 46
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 44
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 31
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 43
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 46