فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء از کاهش ۱.۵ ساعته زمان سفر در آزادراه غدیر نسبت به مسیر کنونی خبر داد.
سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با اشاره به افتتاح آزاد راه غدیر در هفتم اسفند ماه، مصادف با ولادت حضرت علی (ع) گفت: این آزادراه کنارگذر جنوبی تهران است که آبیک قزوین را با گذر از جنوب استان های البرز و تهران به گرمسار سمنان متصل می‌کند.

وی افزود: این آزادراه در ۴ قطعه و طول ۱۸۵ کیلومتر، حدود ۱.۵ ساعت زمان سفرخودرو‌های سواری را کاهش می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این آزادراه،کاهش قابل توجه آلودگی هوا، کاربرد پدافند غیرعامل در زمان زلزله و دیگر اتفاقات غیر مترقبه برای کرج و تهران، می‌توان نام برد.

سردار محمد با اشاره به سرعت بالای پیشرفت و اتمام این ابرپروژه اظهار کرد: منابع مالی این پروژه با مشارکت بین وزارت راه و شهرسازی (۳۰ درصد) و قرارگاه خاتم الانبیا (۷۰ درصد) تامین و به صورت BOT (ساخت، بهره برداری و انتقال مالکیت) اجرا شد. ارزش روز این پروژه ۷ هزار میلیارد تومان است که طی ۲۰ سال از طریق عوارض بازگشت سرمایه خواهد داشت.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء درباره توسعه مناطق محروم حاشیه این آزادراه تاکید: با توجه به معزل حاشیه نشینی در جنوب استان تهران و البرز، این پروژه موجب بهبود کسب و کار در این مناطق خواهد شد.

جلال بهرامی معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور در ارتباط اینترنتی با این برنامه گفت: این آزادراه از سال ۹۴ آغاز شد و پازل کریدور پرتردد شرق به غرب را تکمیل کرد و زمان عبور و مرور را در این مسیر کاهش داد.

بهرامی با ابرپروژه خواندن این آزادراه افزود:  طول این آزاد راه با رمپ و لوپ‌های آن بیش از ۲۱۰ کیلومتر می‌‍شود که ساخت آن در ۶ باند و در مدت زمان 5 سال در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود. هیچ آزادراهی را در کشور با این حجم خدمت به مردم نمی‌توان نام برد.

وی افزود: ارزش اقتصادی این پروژه برای کشور سالانه ۲۴۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور ضمن درخواست از استانداران مبنی بر پرهیز از اعطای مجوز به صنایع مختلف در کنار این آزادراه درباره زیرساخت‌های ایجاد شده برای آزادراه غدیر گفت: در سه محل  اخذ عوارض، پلیس راه و هلال احمر و در طول آزادراه ۲ پمپ بنزین ثابت در کنار پمپ بنزین‌های سیار ایجاد شده است و تا سال آینده ۱۳ مرکز رفاهی در حاشیه این آزادراه ساخته خواهد شد.
https://files/fa/news/1399/12/5/359607_605.mp4
1 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/12/06 12:38:56

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 10
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 72
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 66
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 66
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 37
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 32
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 44
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 43
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 43
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 27
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 42
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 44