وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کالا و میوه به اندازه کافی تامین و در انبار استان‌ها ذخیره شده و هیچ مشکلی برای تامین شب عید نداریم.
علیرضا رزم حسینی در جلسه ستاد تنظیم بازار افزود: در سراسر کشور کالا‌های مورد نیاز هر استان در انبار‌ها ذخیره شده و از هفته جاری کالا‌های مورد نیاز مردم از جمله برنج، مرغ منجمد‏, گوشت منجمد، روغن و شکر، مازاد بر نیاز، به منظور ذخیره سازی، به استان‌ها ارسال می‌شود.
وی اضافه کرد: در خصوص میوه شب عید هم پیش بینی‌ها و خرید‌های لازم صورت گرفته، و مانند سنوات گذشته که قیمت متعادل تری در بازار داشتیم در ایام عید هم اینگونه خواهد بود. رزم حسینی گفت: همچنین در نشست سه ساعته‌ای که امروز با استانداران و روسای ادارات صمت استان ها، داشتم مسائل و مشکلات مطرح و بر تداوم نظارت‌ها و بازرسی‌ها در عرضه کالا به منظور توزیع مناسب در سراسر کشور تاکید شد. وزیر صمت افزود: در خصوص منطقه‌ای شدن استان‌ها برای توزیع کالاها، قرار بر این شد که در بررسی‌های بیشتر به جمع بندی برسیم سپس میزان سهیمه هر استان را جداگانه اعلام کنیم همچنین در جمع بندی نهایی ستاد تنظیم بازار حتما به بعضی از استان‌ها اختیاراتی داده خواهد شد، زیرا برخی از کالا‌ها در همان استان‌ها تولید می‌شود. وی در خصوص ترخیص کالا از گمرکات هم گفت: زنجیره تامین کالا و ترخیص آن از گمرک در حال انجام است و این امر تداوم خواهد داشت. هیچ گونه افزایش قیمت روغن نخواهیم داشت وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در خصوص قیمت روغن هم هیچ گونه افزایشی نخواهیم داشت، زیرا تامین روغن با ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام می‌شود. از مردم درخواست می‌کنیم به روال طبیعی و متوازن اقدام به خرید مایحتاج خود کنند تا احتکار ایجاد نشود.
 
https://files/fa/news/1399/12/6/6096566_771.mp4
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/12/06 23:15:05

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 13
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 74
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 68
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 68
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 40
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 34
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 45
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 46
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 44
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 31
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 44
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 46