دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد اگرچه طراحان و مجریان سیاست فشار حداکثری، در نیل به اهداف حداقلی خود ناکام ماندند، اما در نقض حداکثری حقوق ملت ایران موفق شدند.
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در چهل و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که در ژنو در جریان است؛ گفت: طراحان و مجریان «سیاست فشار حداکثری»، هر چند در نیل به «اهداف حداقلی» خود ناکام ماندند، اما در «نقض حداکثری حقوق ملت ایران» موفق شدند.
علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در چهل و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که به علت شیوع ویروس کووید- ۱۹ به شکل مجازی و در قالب ویدئو کنفرانس برگزار شد افزود: تأسف‌بارتر آن‌که سازوکار‌های حقوق بشری بین المللی نیز در «استیفای حداقلی حقوق ملت ایران» ناموفق عمل کردند.
وی گفت: امروز مجریان و حامیان تحریم‌های غیرقانونی و جنایتکارانه علیه ملت ایران که مانع دسترسی تجهیزات پزشکی و درمانی حتی در ایام شیوع ویروس کرونا شده‌اند، به دروغ خود را نگران وضعیت حقوق بشر نشان می‌دهند.
باقری ادامه داد سیاست زدگی و برخورد گزینشی و منفعت طلبانه با انسان و حقوق او به عنوان دو عامل اصلی ناکارآمدی سازو کار‌های شورای حقوق بشر در میدان عمل به ظرفیتی در نابودی وجود انسان‌ها و محقق نشدن حقوق آن‌ها تبدیل شده است، دو عاملی که شورای حقوق بشر را از مسیر اصلی و واقعی خود خارج کرده است.
وی گفت: مشمئز کننده آن‌که کشور‌هایی که با «رأی سیاسی» جمهوری اسلامی ایران را متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند، همان کشور‌هایی هستند که با «اقدامات ضد حقوق بشری» خود از جمله تحریم و ترور، در عمل حقوق ملت ایران را نقض می‌کنند.
https://files/fa/news/1399/12/6/6097473_453.mp4
1 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/12/06 23:34:53

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 13
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 74
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 68
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 68
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 40
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 34
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 45
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 46
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 44
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 31
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 44
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 46