معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آماده است شعبه‌های خود را علاوه بر کابل در سایر شهر‌های این کشور نیز ایجاد کند.
معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آماده است شعبه‌های خود را علاوه بر کابل در سایر شهر‌های این کشور نیز ایجاد کند.
«علاء الدین بروجردی» افزود: شعبه دانشگاه آزاد اسلامی در افغانستان قصد دارد رشته‌های فنی و مهندسی را نیز راه اندازی کند.
همزمان با سالروز میلاد امیرمومنان (ع) جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شعبه افغانستان امروز در کابل برگزار شد. سومین گروه دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی شعبه افغانستان امروز همزمان با سالروز میلاد باسعادت مولای متقیان امام علی (ع) فارغ التحصیلی خود را در مقطع کارشناسی ارشد جشن گرفتند.
این مراسم با حضور مسوولان جمهوری اسلامی ایران و دولت افغانستان برگزار شد و مقامات دو کشور بر تقویت روابط علمی و دانشگاهی میان دو کشور تاکید کردند، از چهار دانشگاه بین المللی در افغانستان، سه دانشگاه آن ایرانی است که دانشجویان افغان از دانشگاه‌های ایرانی به خوبی استقبال کرده اند.
دکتر «صادقی» رییس دانشگاه آزاد اسلامی شعبه افغانستان گفت: تاکنون دانشگاه آزاد اسلامی شعبه افغانستان، هفتصد و پنجاه فارغ التحصیل داشته است.
«عباس بصیر» وزیر تحصیلات عالی افغانستان نیز در این مراسم تاکید کرد: از سرمایه گذاری دانشگاه‌های ایرانی برای توسعه علم و دانش در افغانستان استقبال می‌کنیم.
«بهادر امینیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان هم از گسترش همکاری‌های دانشگاهی میان ایران و افغانستان خبرداد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به شمار زیادی از اعضای هیئت‌های علمی دانشگاه‌های افغانستان برای تکمیل تحصیلات عالی خود بورسیه می‌دهد.
همچنین دو تفاهمنامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه «رهنورد» و اداره آموزش‌های فنی و تخصصی افغانستان برای گسترش همکاری‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های برق، معدن و کشاورزی به امضا رسید.
دکتر بروجردی همچنین در سفر خود به شهر مزار شریف مرکز استان بلخ با «فرهاد عظیمی» استاندار بلخ، «خلیل الله کلی» رییس دانشگاه دولتی بلخ و «عباس ابراهیم زاده» موسس دانشگاه «رهنورد» و رییس حزب وحدت اسلامی نوین افغانستان دیدار و درباره همکاری‌های علمی و فرهنگی تبادل نظر کرد.
https://files/fa/news/1399/12/7/6099995_571.mp4
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/12/07 19:29:43

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 13
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 74
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 68
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 68
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 40
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 34
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 45
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 46
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 44
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 31
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 43
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 46