عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سالانه ۳۰۰ میلیون مسافر از ۱۳۰ ایستگاه مترو تهران تردد دارند، گفت: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تبدیل شدن ۲۰ ایستگاه مترو به موزه اختصاص می‌یابد.
به گزارش خبرگزاری فارس، براساس اعلام مدیریت شهری تهران، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تبدیل شدن ۲۰ ایستگاه مترو به موزه‌ و مقاصد گردشگری در سال آینده اختصاص خواهد یافت. در این گزارش آمده است: هم اکنون ۳۰۰ میلیون مسافر از ۱۳۰ ایستگاه سالانه تردد دارند و ضروری است از این ظرفیت برای ارتقای سطح فرهنگی شهر و کشور استفاده شود. همچنین امسال با همکاری شرکت بهره‌برداری متروی تهران و اتحادیه فرش کشور ایستگاه متروی خیام به موزه اختصاص داده شده و قرار شده است تا بهترین فرش‌های دستباف در این موزه به معرض نمایش گذاشته شود که تا پایان نوروز عملیات اصلی این موزه به اتمام برسد. همچنین با همکاری دانشگاه سوره ایستگاه شادمان به موزه نقاشی تبدیل شد. در ادامه این گزارش آمده است: تنها ۳۰ درصد هزینه‌های شرکت مترو را مردم از طریق تهیه بلیت پرداخت می‌کنند. بنابر اعلام مسوولان در مدیریت شهری تهران در متروی تهران با شهری مواجهیم که در زیرپای پایتخت قرار دارد که در این شرایط روزانه ۸۶۰ هزار نفر و در سال ۳۰۰ میلیون مسافر از این ناوگان استفاده می‌کنند و نباید از کارهای فرهنگی غافل شد. در این گزارش با اشاره به برگزاری اولین جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای با موضوع مترو نیز اعلام شده است: وقتی از انیمشین یک دقیقه‌ای صحبت می‌شود توجه به عنصر زمان مهم‌تر می‌شود و ما باید یاد بگیریم در یک دقیقه پیام خود را برسانیم. در این جشنواره ۷۹ اثر از هنرمندان کشور در حوزه‌های کودکان کار، کرونا، زنان، دستفروشان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و... به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سالانه ۳۰۰ میلیون مسافر از ۱۳۰ ایستگاه مترو تهران تردد دارند، گفت: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تبدیل شدن ۲۰ ایستگاه مترو به موزه اختصاص می‌یابد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/12/15 10:02:03

پست های مشابه
کلیپ جدید تبریک عید فطر.عید فطر مبارک 1400.2.22 ادامه مطلب 20
روز معلم ادامه مطلب 29
محمود احمدی‌نژاد این روزها به هر دری می‌زند تا خودش را در سرخط اخبار نگاه‌ داشته و در ... ادامه مطلب 98
در حالی که مدیرعامل شرکت شهر سالم اعلام کرده بود؛ واکسیناسیون کرونا بین مدیران و معاونان شهرداری تهران ... ادامه مطلب 69
ادامه مطلب 76
تقویم سال 1400 ادامه مطلب 67
آزاده نامداری درگذشت ادامه مطلب 62
ادامه مطلب 64
ادامه مطلب 81
ادامه مطلب 67
ادامه مطلب 60
ادامه مطلب 60