عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در پی فضا سازی‌های رسانه‌ای مبنی بر افزایش قیمت تعرفه اینترنت از سوی نمایندگان مجلس، گفت: تعرفه اینترنت در سال ۱۴۰۰ گران نمی‌شود.
سید احسان قاضی زاده هاشمی درباره فضا سازی‌هایی مبنی بر افزایش تعرفه اینترنت در سال ۱۴۰۰ با مصوبه نمایندگان گفت: ما امروز در مجلس بخش هزینه‌ای تبصره شش، بند "ی" را بررسی کردیم.
وی ادامه داد: این را صراحتاً اشاره کنم، این مطلبی که درباره افزایش قیمت اینترنت در سال آینده منتشر شده است، خلاف واقع است.عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: نمایندگان مجلس در بررسی بخش درآمدی صراحت داشتند که هیچ نوع افزایش قیمت اینترنت در سال ۱۴۰۰ نباید باشد؛ در این بازه برخی اشاره به متنی می‌کنند که مربوط به مصوبه "کمیسیون تلفیق" است! این در حالیست که همه می‌دانند مصوبه "کمیسیون تلفیق"، مصوبه "مجلس" نیست و نظرات کمیسیون تلفیق ممکن است در صحن مجلس تغییر کنند و پیشنهاداتی و اصلاحاتی بر آن اضافه و یا کم شود.
آقای قاضی زاده هاشمی گفت: آنچه در صحن مجلس صراحتاً تصویب شده، عدم گرانی اینترنت در سال ۱۴۰۰ است و این توسط معاونت قوانین مجلس تنظیم و بعنوان مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال که افزایش ۱۰ درصدی حق السهم دولت از تعرفه اینترنت بر مردم تحمیل خواهد شد یاخیر؟ گفت: افزایش حق السهم دولت به معنای افزایش قیمت اینترنت نیست؛ این میزان درصد حق السهم مربوط به قانونی بوده است که در سال ۱۳۸۴ وجود داشته است.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس افزود: در آن زمان میزان ترافیک و فروش اینترنت بسیار کمتر و محدودتر از امروز بود؛ و حتی میزان مصرف دیتا و مصرف مردم از تلفن همراه بسیار کمتر و محدودتر بوده است. فقط ظرف پنج سال گذشته میزان فروش ترافیک اینترنت در کشورمان بیش از ۲۱ برابر شده است.
آقای قاضی زاده تاکید کرد: در واقع آنچه که به عنوان افزایش حق السهم دولت مطرح است کاهش حاشیه سود اپراتور‌ها است و تحمیلی بر جیب مردم نیست و ما برای اینکه اپراتور‌ها و دولت قیمت اینترنت را گران نکنند هر گونه افزایش قیمت اینترنت را ممنوع کردیم.   شبهه افزایش قیمت اینترنت را وزیر ارتباطات منتشر کرد آقای مجتبی رضاخواه عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با تاکید بر اینکه در مصوبه مجلس صراحتاً گفته شده است تعرفه اینترنت در سال 1400 افزایش پیدا نمی کند، افزود: این شبهه را شخص آقای آذری جهرمی وزیر ارتباطات، قبل از این که مصوبه "کمیسیون تلفیق" در "جلسه صحن علنی مجلس" بررسی شود، منتشر کرد.
آقای رضاخواه با اشاره به مصوبات دیگر امروز مجلس در حوزه فناوری اطلاعات گفت: مجلس امروز تصویب کرد از بخشی افزایش درآمد دولت از طریق اپراتورها، آن را صرف کارهای مهمی می کند؛ اولاً صرف توسعه زیرساخت برای اینترنت ثابت پرسرعت خواهد شد؛ تقریباً آن چه که امروز در تهران (برای اینترنت ثابت) ارائه می شود 10 مگابیت بر ثانیه است ما این را به نحوی تصویب کرده ایم که به بالای 150 مگابیت بشود یعنی تقریباً 15 برابر حالت فعلی شود.
وی افزود: دوماً تصویب کردیم تلویزیون تعاملی (IPTV) راه اندازی شود؛ این نسل جدید تلویزیون است و گامی رو به جلوست؛ در کنار آن درباره شبکه ملی اطلاعات تصویب کردیم که آن چه که در سند شبکه ملی اطلاعات آمده است در سال 1400 اجرایی شود. همچنین برای حمایت از تولید محتوا در فضای مجازی مصوبات مهمی داشتیم.
این عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تأکید کرد: در واقع عملاً آن چه اپراتورها به دولت پرداخت می کردند را صرف سرمایه گذاری در این حوزه ها کردیم و به طور مشخص هم گفته ایم قیمت اینترنت افزایش پیدا نکند.
https://files/fa/news/1399/12/16/6141652_336.mp4
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/12/16 23:15:48

پست های مشابه
به گزارش اسپوتنیک،نماینده ی دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که آمریکا ارزیابی ... ادامه مطلب 13
پیکر آزاده نامداری در حالی که لباس خانه به تن داشته در خانه پیدا شده و علت فوت ... ادامه مطلب 74
جشن نوروز در شهر سن پترزبورگ با ویژگی‌های متفاوت برگزار می‌شود. ادامه مطلب 68
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با شمالی شدن جریان هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر، بارش‌ها تقویت می‌شود. ادامه مطلب 68
جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در ایام نوروز با هدف احیای فرهنگ اقوام مختلف در استان گلستان برپا ... ادامه مطلب 40
جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بعد از ابلاغ رسمی به پلیس در مبادی ورودی و خروجی اطراف ... ادامه مطلب 34
رئیس جمهور گفت: وضع مقابله با کرونا در فصل بهار با ورود واکسن‌های ایرانی بسیار بهتر خواهد شد ... ادامه مطلب 45
مایحتاج عمومی مردم، فراوان، اما درست به دست‌شان نمی‌رسد؛ حکایت شکر‌ها و روغن‌های خوراکی که در میدان جلال ... ادامه مطلب 46
محمدجواد ظریف و وزیر امورخارجه چین، طی مراسمی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین را امضا ... ادامه مطلب 44
«آزاده نامداری»مجری سابق رسانه ملي درگذشت. ادامه مطلب 31
شهرستان ملایر به عنوان تنها شهر ایران دو نشان جهانی انگور و منبت را به نام خود ثبت ... ادامه مطلب 43
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: سال۱۴۰۰ برای تحقق شعار سال، تقویت بازار سرمایه و افزایش نظارت‌ها بر این بازار ... ادامه مطلب 46