zula

پلیکو نوعی ماهی جلبک خوار است که بومی آمریکای جنوبی است؛ اگر چه تعداد کمی از آن‌ها در پاناما و کاستاریکا یافت می‌شوند. این ماهی‌ها در زیستگاه‌های مختلفی زندگی می‌کنند.
شرایط نگهداری ماهی پلیکو را در اين گزارش بخوانيد.
 ماهی پليکو معمولا نسبت به سایر گونه‌های جنس خود حالت تهاجمی دارند؛ و وقتی بزرگتر می‌شوند، دوست ندارند ماهی‌های دیگری در مسیر این ماهی باشند. پلیکو با استفاده از قطعات دهانی سازگار یافته خود با سطوح سخت متصل می‌شود. این ماهی‌ها جز دسته ماهی رفتگر یا مکنده هستند؛ و تقریبا هر چیزی را می‌خورند و از این طریق به تمیز نگه داشتن مخازن کمک می‌کنند. وقتی ماهی‌ها غذا و مواد باقی مانده را می‌خورد از تجمع نیترات مضر در آب جلوگیری می‌کند. برای کسانی که در زمینه نگهداری از آکواریوم حرفه‌ای نیستند این ماهی قابل توصیه است. پلیکو به طور معمول در طبیعت در آبی با پی اچ کم یافت می‌شود؛ اما در حال حاضر گونه‌هایی که به فروش می‌رسند در دامنه وسیع‌تری از پی‌اچ قابلیت زندگی دارند. بهتر است پی اچ آب برای این ماهی بین ۷ تا ۸، سختی آب ۵۴ تا ۱۷۹ پی‌پی‌ام و دمای بین ۲۳ تا ۲۶ درجه سانتی گراد نگهداری شود. بهتر است به طور هفتگی چیزی حدود ۱۰ درصد آب یا هر ۲ هفته ۲۵ درصد آب تعویض شود. تغذیه ماهی پلیکو:
پلیکو‌ها به جلبک خوار یا لجن خوار مشهورند و برخی از انواع این ماهی گوشتخوارند و در طبیعت از لاشه تغذیه می‌کنند. برخی از آن‌ها از چوب تغذیه می‌کنند بهتر است در خصوص نیاز غذایی گونه‌ای که خریداری می‌کنید تحقیق کنید. همچنین می‌توانید از قرص‌های غذایی آماده برای تغذیه این ماهی هفته‌ای یک الی دو بار استفاده کنید. هفته‌ای یک الی دو بار با استفاده از خیار، کدو سبز یا کاهو این ماهی را تغذیه کنید. طول نهایی پلیکو با نام علمی Hypostomus plecostomus به ۳۰ سانتی متر می‌رسد، به همین جهت به یک آکواریوم با حجم ۲۸۰ لیتر نیاز دارد، در حالی که Otocinclus در یک مخزن ۳۷ لیتری می‌تواند نگهداری شود. غیر از زمان تغذیه که با سایر ماهی‌ها معاشرت دارند، پلیکو‌ها نیاز به مخفیگاه دارند و قسمت زیادی از روز خود را در مخفیگاه سپری می‌کنند، بنابراین لازم است با استفاده از تکه‌های سنگ و چوب مکان‌های مخفی مناسبی را برای آن‌ها درست کنید. باید جریان آب متوسط تا زیاد را در آکواریوم ایجاد کنید تا جریانی شبیه جریان رودخانه‌های پر تحرک ایجاد شود. تشخیص جنس نر از ماده ماهی پلیکو:
پلیکو‌های ماده معمولا بدن گردتری دارند و نر‌ها لاغرتر هستند. وقتی از پهلو به این ماهی نگاه می‌کنید دارای شکم گردتری در مقایسه با نر‌ها هستند. این ویژگی در حالتی که پلیکو‌ها در شرایط تولید مثل هستند آشکارتر است. سازگاری ماهی پلیکو:
پلیکو‌ها را می‌توان با ماهی‌های بسیار کوچکتر از خودشان نگهداری کرد، برای مثال در تانک این ماهی می‌توان سیکلید، آنجل، بارب ها، بتا ها، گورامی ها، گوپی و مولی نگهداری کرد.
0 0
نویسنده : کلاکت
تاریخ ارسال : 1399/12/24 11:22:08

Captcha

پست های مشابه
انسان، حیوانی است که به سینما می‌رود. (جورجو آگامبن) ادامه مطلب 286
ادامه مطلب 269
ادامه مطلب 1260
ادامه مطلب 255
ادامه مطلب 272
ادامه مطلب 225
ادامه مطلب 285
ادامه مطلب 242
ادامه مطلب 246
ادامه مطلب 248
ادامه مطلب 254
ادامه مطلب 266