پلیکو نوعی ماهی جلبک خوار است که بومی آمریکای جنوبی است؛ اگر چه تعداد کمی از آن‌ها در پاناما و کاستاریکا یافت می‌شوند. این ماهی‌ها در زیستگاه‌های مختلفی زندگی می‌کنند.
شرایط نگهداری ماهی پلیکو را در اين گزارش بخوانيد.
 ماهی پليکو معمولا نسبت به سایر گونه‌های جنس خود حالت تهاجمی دارند؛ و وقتی بزرگتر می‌شوند، دوست ندارند ماهی‌های دیگری در مسیر این ماهی باشند. پلیکو با استفاده از قطعات دهانی سازگار یافته خود با سطوح سخت متصل می‌شود. این ماهی‌ها جز دسته ماهی رفتگر یا مکنده هستند؛ و تقریبا هر چیزی را می‌خورند و از این طریق به تمیز نگه داشتن مخازن کمک می‌کنند. وقتی ماهی‌ها غذا و مواد باقی مانده را می‌خورد از تجمع نیترات مضر در آب جلوگیری می‌کند. برای کسانی که در زمینه نگهداری از آکواریوم حرفه‌ای نیستند این ماهی قابل توصیه است. پلیکو به طور معمول در طبیعت در آبی با پی اچ کم یافت می‌شود؛ اما در حال حاضر گونه‌هایی که به فروش می‌رسند در دامنه وسیع‌تری از پی‌اچ قابلیت زندگی دارند. بهتر است پی اچ آب برای این ماهی بین ۷ تا ۸، سختی آب ۵۴ تا ۱۷۹ پی‌پی‌ام و دمای بین ۲۳ تا ۲۶ درجه سانتی گراد نگهداری شود. بهتر است به طور هفتگی چیزی حدود ۱۰ درصد آب یا هر ۲ هفته ۲۵ درصد آب تعویض شود. تغذیه ماهی پلیکو:
پلیکو‌ها به جلبک خوار یا لجن خوار مشهورند و برخی از انواع این ماهی گوشتخوارند و در طبیعت از لاشه تغذیه می‌کنند. برخی از آن‌ها از چوب تغذیه می‌کنند بهتر است در خصوص نیاز غذایی گونه‌ای که خریداری می‌کنید تحقیق کنید. همچنین می‌توانید از قرص‌های غذایی آماده برای تغذیه این ماهی هفته‌ای یک الی دو بار استفاده کنید. هفته‌ای یک الی دو بار با استفاده از خیار، کدو سبز یا کاهو این ماهی را تغذیه کنید. طول نهایی پلیکو با نام علمی Hypostomus plecostomus به ۳۰ سانتی متر می‌رسد، به همین جهت به یک آکواریوم با حجم ۲۸۰ لیتر نیاز دارد، در حالی که Otocinclus در یک مخزن ۳۷ لیتری می‌تواند نگهداری شود. غیر از زمان تغذیه که با سایر ماهی‌ها معاشرت دارند، پلیکو‌ها نیاز به مخفیگاه دارند و قسمت زیادی از روز خود را در مخفیگاه سپری می‌کنند، بنابراین لازم است با استفاده از تکه‌های سنگ و چوب مکان‌های مخفی مناسبی را برای آن‌ها درست کنید. باید جریان آب متوسط تا زیاد را در آکواریوم ایجاد کنید تا جریانی شبیه جریان رودخانه‌های پر تحرک ایجاد شود. تشخیص جنس نر از ماده ماهی پلیکو:
پلیکو‌های ماده معمولا بدن گردتری دارند و نر‌ها لاغرتر هستند. وقتی از پهلو به این ماهی نگاه می‌کنید دارای شکم گردتری در مقایسه با نر‌ها هستند. این ویژگی در حالتی که پلیکو‌ها در شرایط تولید مثل هستند آشکارتر است. سازگاری ماهی پلیکو:
پلیکو‌ها را می‌توان با ماهی‌های بسیار کوچکتر از خودشان نگهداری کرد، برای مثال در تانک این ماهی می‌توان سیکلید، آنجل، بارب ها، بتا ها، گورامی ها، گوپی و مولی نگهداری کرد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1399/12/24 11:22:08

پست های مشابه
چاقی یک بیماری پیچیده و به عبارتی همان مقدار بیش از حد چربی بدن است. ادامه مطلب 109
ادامه مطلب 29
ادامه مطلب 22
برخی از اختراعات باستانی، هنوز در زندگی روزمره نقش دارند. ادامه مطلب 98
در این مطلب وب گردی، با ۱۰ مکانی که به زودی از روی کره زمین محو خواهند شد، ... ادامه مطلب 93
بیدار شدن با موبایل باعث ″افزایش نبض″ و ″ضربان قلبی″ می‌شود و باعث می‌شود تا کارایی لازم را ... ادامه مطلب 92
کمبود ویتامین سی یک بیماری جدی است و می‌تواند گاهی مرگبار باشد. ادامه مطلب 101
هفتم فروردین، روز جهانی تئاتر به عنوان روز ملی هنر‌های نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسیده است. ادامه مطلب 89
ادامه مطلب 70
خلاصه کتاب آیین نامه راهنمایی و رانندگی ادامه مطلب 43
پل های معلق از جمله هیجان انگیز ترین جاذبه استان اردبیل است که گردشگران و مسافران زیادی در ... ادامه مطلب 71
چه کشور‌هایی دارای چند زبان رسمی هستند؟ ادامه مطلب 58