اگر از طرفداران پروپاقرص سری بازی‌های Call of Duty باشید حتما اطلاع دارید که شرکت اکتیویژن در سال‌های گذشته حالت‌های مختلفی را با حضور زامبی‌ها در این سری بازی‌های محبوب دردسترس طرفداران آن قرار داده است. زامبی‌هایی که از نسخه Call of Duty: World at War به این بازی آمدند و تا همین امروز شاهد حضور آن‌ها هستیم. جدیدترین نسخه بازی ندای وظیفه که تحت عنوان Call of Duty: Black Ops Cold War در سال گذشته عرضه شد، تمرکز بسیار زیادی روی حالت زامبی‌ها داشت که این موضوع با استقبال بسیار زیادی از طرف کاربران همراه شد.
اما برسیم به بازی محبوب و بسیار پرمخاطب Call of Duty: Warzone. یک بازی در سبک بتل رویال که اکتیویژن آن را برای حضور در این سبک و رقابت با بازی‌هایی مانند بازی Apex، بازی Fortnite و دیگر بازی‌های بتل رویال عرضه کرد. تقریبا بیش از یک سال از انتشار این بازی رایگان گذشته است و ما پس از عرضه کلدوار شاهد حضور زامبی‌ها در این بازی نیز بودیم. در ابتدای فصل دوم این بازی (فصل دوم مشترک بازی‌های کلدوار و وارزون) مشاهده کردیم که یک کشتی باری بزرگ با حضور در نقشه وردانسک (نقشه اصلی بازی وارزون) باعث شد تا زامبی‌های زیادی به درون این جهان قدم گذاشته و آغازی باشند برای حالت‌های مختلف زامبی در این بازی بتل رویال.

با حضور این موجودات در بازی Warzone شما در حالت‌های مختلف بازی می‌توانستید علاوه‌بر رویارویی با دشمنان خود به سراغ زامبی‌ها هم بروید و آن‌ها را از بین ببرید. در طول فصل دوم این بازی که کم‌کم به انتهای آن نزدیک می‌شویم، شاهد این موضوع بودیم که زامبی‌هایی که با کشتی باری به Verdansk آمده بودند، رفته رفته پیش‌روی کردند و به مناطق مختلف دیگر نقشه نیز رسیدند؛ مناطقی مانند بیمارستان، سوپر استور و هم‌اکنون در سد بزرگ این نقشه یا منطقه دام حضور دارند.

تاثیر این زامبی‌ها در بازی Warzone و نقشه وردانسک جایی جالب‌تر می‌شود که با حرکت آن‌ها در نقشه بازی و رسیدنشان به مناطق مختلف مقدار آلودگی نقشه نیز بیشتر و بیشتر می‌شد تا حدس و گمان‌هایی درباره آینده آن‌ها شکل بگیرد که شاید این موضوع روی بازیکنان نیز تأثیرگذار باشد. این حدس و گمان‌ها از پنج‌شنبه گذشته رنگ واقعیت گرفتند و بازیکنان حاضر در نقشه وردانسک نیز خطر تبدیل شدن به زامبی را بیخ گوششان حس می‌کنند. خطری که می‌تواند کمک زیادی به جذاب‌تر شدن بازی کند و المان‌های بازی را درگیر تغییرات جالبی کند.

اگر یادتان باشد در زمان هالووین یک رویداد جالب در وارزون آغاز شد؛ رویدادی که بازی را به ساعات تاریکی شب برده بود ولی خبری از حضور زامبی‌ها در نقشه نبود. بااین‌حال شما اگر توسط دشمن کشته می‌شدید در حالت زامبی به نقشه برمی‌گشتید تا بتوانید با کمک کردن به هم‌تیمی‌های خود و کشتن دشمنانی که در قالب انسان هستند دوباره به شکل اولیه خودتان برگردید و این روند تا زمانی پیش می‌رفت تا تنها یک تیم در شکل انسان باقی مانده باشد و اینگونه تیم برنده مشخص می‌شد. حالت جدیدی که به‌خاطر حضور زامبی‌ها به بازی وارزون اضافه شده، شباهت بسیار زیادی به رویداد هالووین دارد ولی با چند تفاوت اصلی که در ادامه مقاله به بررسی کامل آن‌ها خواهیم پرداخت.

با حضور زامبی‌ها در نقشه Verdansk آلودگی هسته‌ای این جهان به اوج خود رسیده است و آتش این موضوع به جان بازیکنان حاضر در بازی هم می‌رسد. نخستین مکان‌هایی که در فصل دوم این بازی میزبان حضور زامبی‌ها بوده‌اند توسط آلود‌گی‌های هسته‌ای به‌شدت تحت‌تاثیر قرار گرفته‌اند؛ قسمت‌هایی که شامل همان کشتی باری که زامبی‌ها را به این بازی آورد و زندان می‌شد که جدیدا بیمارستان نیز به آن‌ها اضافه شده است. این قسمت‌ها با یک علامت بزرگ روی نقشه مشخص شده‌اند و اگر از دور به آن‌ها نگاه کنید، متوجه خواهید شد که ذرات درخشانی در اطراف آن‌ها حضور دارد که هوای اطراف این مکان‌ها را با سایر قسمت‌های وردانسک متفاوت می‌کنند.


0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1400/01/29 21:19:06

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 245
ادامه مطلب 310
ادامه مطلب 987
ادامه مطلب 238
ادامه مطلب 262
ادامه مطلب 209
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 203
ادامه مطلب 236