این مرد دارای یک صورت شیطانی در پشت سر بوده که می‌توانست بخندد و یا ناراحت باشد، اما قدرت تکلم و خوردن آشامیدن نداشت.
یکی از اعضای خانواده سلطنتی انگلستان که در قرن نوزدهم به دنیا آمد باعث تعجب و شگفتی بسیاری در زمان خود شد. این نوزاد که ادوارد مورداک نامیده شد، با صورت شیطانی خود نمونه بسیار نادری از بیماری‌های ژنتیکی و نژادی بود، به طوری که دارای یک چهره‌ی دیگر در سر خود داشت.
این صورت فاقد قدرت تکلم و یا خوردن و آشامیدن بود، اما می‌توانست ناراحت یا خندان شود. نکته جالب، تفاوت حرکات این صورت با صورت اصلی ادوارد بود که ممکن بود یکی خندان و دیگری ناراحت باشد. پزشکان بسیاری او را معاینه کردند، اما به علت نبودن اطلاعات کافی و همین طور عجیب بودن این ناهنجاری، هیچ پزشکی جرات انجام عمل جراحی نداشت. ادوارد به دکتر‌ها التماس می‌کرد تا این صورت شیطانی (لفظی که خودش به کار می‌برد) را بردارند، ولی هیچکس هرگز جرات نکرد این کار را انجام دهند. ادوارد به هیچ عنوان مانند هم سن وسال هایش نمی‌توانست خوش باشد و از زندگی اش لذت ببرد چرا که کمتر کسی حاضر به دوستی با مورداک بود و وی همیشه در تنهایی به سر می‌برد. کودکان با دیدن او پا به فرار می‌گذاشتند و از نگاه مردم کوچه و خیابان معلوم بود که هیچ کس تمایلی به صحبت با او ندارد. مورداک نه تنها روز‌ها از دست سر خودش آرامش نداشت، بلکه شب‌ها هم نمی‌توانست سر راحت روی بالشت بگذارد. با رسیدن شب وقتی همه به خواب فرو می‌رفتند، همیشه از اتاق مورداک صدای نجواهی عجیبی به گوش می‌رسید، صدا‌هایی که بیشتر شبیه زمزمه بود تا صحبت کردن. مرد عجیب الخلقه یک صورت شیطانی در پشت سر دارد!
نکات بسیار عجیبی در مورد این صورت وجود دارد، اول اینکه ادوارد دچار هیچ نوع مشکلی مانند صرع و تشنج و یا عقب افتادکی ذهنی نبود و مانند این بود که این دو می‌توانند به شکلی کاملا عادی با هم زندگی کنند. اما او بار‌ها به خانواده و پزشکانش گفته بود که شب‌ها موقع خواب این صورت برایش حرف می‌زند و از او می‌خواهد کار‌های وحشتناکی انجام دهد.
دوم اینکه او حتی می‌گفت که این صورت ریچارد نام دارد و به واسطه یک نفرین به من چسبیده. البته دقیقا مشخص نیست این‌ها توهمات خود ادوارد بوده یا واقعیت، اما دکتری که ادوارد را تحت نظر داشته از تغییرات عجیب و گاه و بیگاه در رفتار او گزارشاتی ارائه کرده است. در سال ۲۰۰۶ با انجام یک سری آزمایشات دی ان‌ای از نوادگان ادوارد مورداک مشخص شد که علت اصلی این بیماری می‌تواند به صد‌ها سال قبل، زمانی که حکام بریتانیا برای انتقال نشدن خون خود با خواهران خود ازدواج می‌کردند برگردد. هدف این ازدواج‌ها تنها به دنیا آمدن بچه برای انتقال قدرت بود، اما اغلب این بچه‌ها ناقص الخلقه، عقب افتاده ذهنی یا با مشکلات جدی ژنتیکی به دنیا می‌آمدند. ادوارد عموما اجازه عکاسی از خودش را نمی‌داد و کمتر عکسی از او موجود است. ادوارد مورداک سرانجام در ۲۳ سالگی خودکشی کرد.
0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1400/03/21 20:32:06

Captcha

پست های مشابه
ادامه مطلب 244
ادامه مطلب 308
ادامه مطلب 984
ادامه مطلب 237
ادامه مطلب 261
ادامه مطلب 209
ادامه مطلب 216
ادامه مطلب 215
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 222
ادامه مطلب 200
ادامه مطلب 234