عطر ادکلن لومانی بلو اسکای (Lomani Blue Sky)عطری است خنک و چوبی و مرکباتی. که در سال 2014 به بازار عطر و ادکلن عرضه شد. عطر ادکلن لومانی بلو اسکای (Lomani Blue Sky )عطری است مردانه و جذاب!
روش انتخاب عود متناسب با رایحه ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky:
یکی از راه های انتخاب رایحه  خوشبو، این است که ببینید از چه عطر و یا ادکلنی خوشتان می آید و یا در صورتیکه قصد انتخاب یا خرید ادکلن خوشبو را برای دیگر اعضای خانواده و یا دوستانتان دارید، می توانید با این ترفند بسیار جالب، موفق شوید ادکلنی را برای دوستتان خریداری کنید که مطمین باشید از رایحه آن لذت می برد.  مواد اولیه معطر سازنده‌ی عطر از طریق استخراج از منابع گیاهی، حیوانی یا از روش‌های تولید مصنوعی مواد شیمیایی تهیه می‌گردند. نکته جالبی که در این مقاله قصد داریم با شما درمیان بگذاریم این است که معمولاً افراد در انتخاب ادکلن و یا انتخاب اسانس موردنظر خود دچار شک و تردید می باشند. زیرا خیلی از اوقات ممکن است ندانند از چه بو و یا رایحه ای خوششان می آید و به آن احساس خوبی دارند. ضمناً افرادی ممکن است ندانند که تمام عطر و ادکلن های موجود در دنیا، حتی معروف ترین آن ها از رایحه هایی از پایه چوب، ریشه، ساقه، برگ، گل و یا میوه گیاهان و یا درختان و گاهاً از مواد طبیعی دیگر ساخته می شوند.  

 تاریخچه عطر و ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky :
از طریق متن‌ها و حفاری‌های باستان‌شناسی معلوم شده‌است عطرها در بعضی از تمدن‌های اولیه انسانی وجود داشته‌اند. عطرسازی مدرن از اواخر قرن نوزدهم میلادی که تولید مصنوعی مواد معطری همچون وانیلین و کومارین به‌طور تجاری ممکن شد، شروع گردید. خوب است بدانید که همه عطر و یا ادکلن های معروف نظیر عطر و ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky، در ساختار خود ترکیبی از اسانس ها و یا رایحه های طبیعی می باشند که طبق نسبت و یا فرمول ویژه ای ترکیب شده اند و توانسته اند به آن رایحه مطبوع عطر و یا ادکلن دست یابند.  همانطور که پیشتر در بالای این مقاله ذکر شد، عطر و ادکلن Blue Sky دارای رایحه ی چوبی معطر می باشد. عطر و ادکلن لومانی بلو اسکای، ادکلنی مردانه بوده و بیشتر مورد پسند این افراد می باشد. در قسمت بعدی این مقاله، شما را با رایحه های تشکیل دهنده عطر و ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky، آشنا می نمائیم تا بتوانید با کمک آن، عود خوشبو و یا اسانس معطر موردپسند خود را انتخاب نمائید.  

  نُت‌، رایحه و اسانس تشکیل دهنده لومانی بلو اسکای Blue Sky:
ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky دارای رایحه ی چوبی معطر می باشد که استفاده مردانه دارد. فرمول دقیق عطرهای تجاری محرمانه نگه داشته می‌شوند. حتی اگر آن‌ها را منتشر کنند، آنچنان رایحه آن‌ها تحت تأثیر مواد و بوهای پیچیده‌ای می‌باشند که کمک زیادی برای تشخیص و توصیف آن عطر خاص نمی‌کنند. با این حال، یک فرد متخصص در عطر می‌تواند به طرز ماهرانه‌ای به اجزاء و عناصر سازنده آن پی ببرد. عملی‌ترین راه برای توصیف نت یا اسانس عطر/ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky، توجه به عناصر آن رایحه یا «خانواده» ای است که به آن تعلق دارد، تمام آن رایحه‌هایی که احساس کلی از یک عطر را از شروع استفاده از آن تا آخرین لحظه‌ای که اثر آن باقی‌مانده، می‌سازد. رایحه های تشکیل دهنده ادکلن لومانی بلو اسکای بصورت ذیل می باشد:
  •  اسانس اولیه : پرتقال , لیمو ترش , ترنج , جوز , لامی
  • اسانس میانی : رز , ترکیبات سبز , خس خس , سدر
  • اسانس پایه : روایح چوبی , لابدانیوم , مشک , نعناع هندی
  بمنظور دانستن اینکه منظور از اسانس اولیه، اسانس میانی و یا اسانس پایه چیست، ادامه مطلب را مطالعه نمائید. عطر نیز در تشابه با نت‌های موسیقی به داشتن سه گروه از نت‌های گوناگون توصیف می‌شود که یک رایحه هماهنگ را به وجود می‌آورند. این نت‌ها به مرور زمان آشکار می‌شوند، اولین بویی که از عطر به مشام می‌رسد مربوط به نت ابتدایی یا اولیه می‌باشد. به‌دنبال آن، نت میانی احساس می‌شود و در آخرین مرحله نت پایانی خود را به‌تدریج آشکار می‌نماید. این نت‌ها به ترتیب تبخیر عطر به وجود می‌آیند.

  انواع عطر و ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky بر اساس غلظت: محصولاتی که به‌عنوان انواع عطر شناخته می‌شوند تنها در میزان غِلظت مواد اولیه‌ی معطر در حلال آن که می‌تواند شامل اتانول یا ترکیبی از آب و اتانول باشد متفاوت هستند. شدت و ماندگاری عطر بر اساس غلظت، شدت و طول عمر ترکیبات معطر (اسانس طبیعی / مواد اولیه‌ی مصنوعی) مورد استفاده در آن می‌باشد: هر قدر درصد ترکیبات معطر افزایش می‌یابد، شدت و ماندگاری آن نیز زیادتر می‌شود. معیارهایی که برای توصیف غِلظت تقریبی عطر لومانی بلو اسکای Blue Sky با استفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولاً مبهم و غیر دقیق می‌باشند. فهرستی از عبارات معمول به شرح زیر ارائه شده‌است: پودر عطر لومانی بلو اسکای Blue Sky شامل 31٪ اسانس عطری در پودر تالک آرایشی بدون وجود الکل می‌باشد.
  • perfume یا عطر لومانی بلو اسکای Blue Sky با غلظتی بین 30–40٪ از مواد معطر؛ غلیظ‌ترین، خالص‌ترین، ماندگارترین و در عین حال گران‌ترین نوع عطر است.
  • ESdP یا اسپریت دو پرفیوم لومانی بلو اسکای Blue Sky که شامل 15–30٪ مواد معطر، یک ترکیب که به‌ندرت بین عصاره عطر و ادوپرفیوم استفاده می‌شود.
  • اEdP یا دو پرفیوم لومانی بلو اسکای Blue Sky به معنی «مایع عطر» با غلظتی در حدود 10–20٪ رایج‌ترین نوع عطر است که ماندگاری مناسبی دارد و به گرانی عطر هم نیست. این نوع عطر را با عبارت (millésime) نیز نشان می‌دهند.
  • EdT یا اُدوتویلت لومانی بلو اسکای Blue Sky به‌معنی «مایع آرایش» در حدود 8–16٪ غلظت داشته و بوی ملایمی دارد که ماندگاری زیادی هم ندارد و برای تمدید بوی آن باید چندین بار در طول روز از آن استفاده شود.
  • EdC یا ادوکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky، به‌معنی «مایع کلن» با غلظتی در حدود 3–6٪ از مواد معطر قابل ذکر است که عبارت Original Eau de Cologne یک نام تجاری ثبت شده‌است.
  • پرفیوم میست لومانی بلو اسکای Blue Sky با غلظت 3–8٪ مواد معطر در حلال غیرالکلی.
  • EdS یا اسپلش و افترشیو لومانی بلو اسکای Blue Sky با 1–3٪ غلظت مواد معطر.
در تمام این محصولات اتانول یا ترکیب آب و اتانول به عنوان حلال مواد معطر به کار می‌رود. مواد اولیه‌ی معطر می‌توانند در روغن‌های بی‌بوی دیگری نظیر روغن نارگیل تصفیه شده یا در موم‌های مایعی نظیر روغن جوجوبا (Jojoba oil) حل شوند.

   نحوه و زمان استفاده از عطر/ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky:
عطر لومانی بلو اسکای به‌طور عُرفی بر روی نقاطی از بدن که نبض دارد پاشیده می‌شود. نقاطی مانند پشت گوش‌ها، پشت گردن، سمت داخلی مچ، آرنج و زانوها از آن جمله‌اند تا گرمای این نقاط عطر را گرم کرده و رایحه لومانی بلو اسکای Blue Sky را به‌طور مداوم پخش کند. ( البته با توجه به استفاده از مواد صنعتی در برخی عطرها، استفاده از عطر روی پوست پیشنهاد نمی‌گردد.) در صنعت عطر جدید، استفاده از عطرهایی با غلظت‌های متفاوت با توجه به زمان استفاده از آن‌ها در طول روز پیشنهاد می‌شود: محصولاتی با شدت پخش بوی ملایم مانند روغن حمام، شامپو بدن و لوسیون بدن برای صبح؛ اُدوتویلت برای بعدازظهر و عطرهایی که ماندگاری زیادی ندارند برای شب پیشنهاد می‌گردند که مزاحم خواب نشوند. اُدکلنها به‌سرعت متصاعد شده و تا دو ساعت پخش بو دارند. اُدوتویلتها از دو تا چهار ساعت بویشان پخش می‌شود، در صورتی که عطرها تا شش ساعت نیز می‌توانند پخش بو داشته باشند.  

 عوامل موثر بر رایحه عطر/ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky :
عوامل مختلفی می‌توانند بر چگونگی تأثیر عطر لومانی بلو اسکای Blue Sky بر بدن استفاده‌کننده و در نهایت بوی رایحه عطر لومانی بلو اسکای Blue Sky مؤثر واقع شود. از رژیم غذایی به‌عنوان یکی از این عوامل می‌توان نام برد، به‌طوری‌که مصرف غذاهای تند، ادویه‌دار و چرب می‌تواند بر رایحه‌ی عطر Blue Sky اثر بگذارد.  مصرف داروها نیز می‌تواند خصوصیات عطر لومانی بلو اسکای را تحت تأثیر قرار دهد. خشکیِ نِسبی پوست استفاده‌کننده نیز مهم است، عطر لومانی بلو اسکای بر روی پوست‌های چرب مدت بیشتری نسبت به پوست‌های خشک ماندگاری دارند. حال در صورتیکه شما یکی از طرفداران این عطر/ادکلن هستید، ببینید در کدام نت بیشتر از رایحه و بوی این عطر/ادکلن بیشتر خوشتان می آید؟ نت اول؟ نت میانی؟ و یا نت پایه؟ سپس با توجه به رایحه های این نت، ببینید ادکلن لومانی بلو اسکای Blue Sky، در نت مورد نظر شما چه رایحه هایی را شامل می شود. پس به دنبال عود خوشبویی باشید که این رایحه ها را دارد. بعنوان مثال، در صورتیکه شما متوجه شدید از نت اول ادکلن دانهیل فرش خوشتان می آید، و در نت اول رایحه اسطوقودوس وجود دارد، پس بدنبال عود خوشبو با رایحه اسطوقودوس باشید. احتمال زیادی وجود دارد که شما از این عود لذت ببرید.
http://www.megaupload.com/?d=U77N0N4NMay′s Theme„Blue Water Blue Sky„http://www.megavideo.com ...
0 0
نویسنده : مرضیه فلاح
تاریخ ارسال : 1400/04/17 01:00:25

Captcha

پست های مشابه
انسان، حیوانی است که به سینما می‌رود. (جورجو آگامبن) ادامه مطلب 336
ادامه مطلب 297
ادامه مطلب 1290
ادامه مطلب 286
ادامه مطلب 306
ادامه مطلب 255
ادامه مطلب 320
ادامه مطلب 274
ادامه مطلب 275
ادامه مطلب 279
ادامه مطلب 287
ادامه مطلب 300