چقدر با شخصیت ولورین آشنایی دارید؟ اگر شما هم از علاقه‌مندان به دانستن اطلاعات بیشتر درباره این کاراکتر محبوب دنیای کمیک‌های مارول هستید، پس در این مطلب با ما همراه باشید تا همه چیز درباره سرگذشت یکی از مهم‌ترین نفرات مردان ایکس را بررسی کنیم.

ابرقهرمان‌های دنیای مارول امروزه نه‌تنها در کمیک، بلکه روی پرده سینما نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. اما نکته اینجاست که چه در کاغذهای رنگی، و در چه جلوی دوربین، همیشه قرار نیست تا این ابرقهرمانان زندگی راحتی داشته باشند! در واقع شاید همین روایت کردن یک زندگی سخت برای شخصیت‌های به اصطلاح سوپرهیرو باشد که آن‌ها را به این مقام می‌‌رساند؛ مانند بروس وین (Bruce Wayne) یا همان بتمن که در همان ابتدای کار پدر و مادر خود را از دست می‌دهد، یا حتی کاپیتان آمریکا که در ابتدای راه، یک جوان لاغر و ضعیف است که بدون هیچ پشتوانه‌ای سعی می‌کند تا در مقابل قلدرها ایستادگی کند.

با این حال زمانی که به شخصیت ولورین می‌رسیم، اوضاع کمی متفاوت شده و درجه سختی زندگی او حتی بیشتر هم خواهد شد. به نحوی که در کمیک Origins که به گذشته این کاراکتر می‌پردازد، می‌بینیم که او ابتدا با نام جیمز هاولت (James Howlett) شناخته می‌شود. پسری که همیشه مریض بوده و مادرش سعی می‌کند تا برای کمک به بهبود شرایط روحی او، دختری ایرلندی به نام رز (Rose) را به عنوان خدمتکار و هم‌بازی پیش او بیاورد. با این وجود طولی نمی‌کشد که پس از گذشت مدتی، جیمز با پسری به نام داگ (Dog) آشنا می‌شود که یک هم‌بازی دیگر در دوران کودکی بوده و او را با آقای لوگان (Logan) آشنا می‌کند.

توماس لوگان در واقع سرایدار زمینی بود که خانواده هاولت در آن زندگی می‌کردند، اما مشکل بزرگی که او داشت و در نتیجه منجر به مرگش شد، مصرف مشروبات الکلی بود! به نحوی که یک روز پس از نوشیدن‌های پی در پی، او به منزل هاولت آمده و سعی داشت تا الیزابت (Elizabeth)، مادر جیمز را با خود ببرد. به هر حال انجام چنین کاری با واکنش پدر خانواده مواجه می‌شود و از آنجا که طرف مقابل مست بوده و چیزی را نمی‌فهمد، پدر جیمز را می‌کشد! بعد از این واقعه، هنگامی که جیمز کوچک این اتفاقات را نظاره می‌کند، ناگهان قدرت‌های نهفته‌ای را به دست می‌آورد که به او تیغه‌هایی از جنس استخوان داده و از پشت به توماس ضربه می‌زند که باعث به قتل رسیدن این سرایدار می‌شود.

شخصیت Wolverine

بعد از این اتفاق او همراه با رز به بیابان‌های اطراف آلبرتا در کانادا پناه می‌برد تا از این رویداد شوم فرار کرده و ذهنش را آرام کند. سپس آن‌ها به یک معدن می‌رسند و مجبور می‌شوند تا برای تامین غذا در آنجا بمانند و کار کنند. این در حالی است که هنگام ورود به معدن، رز او را برای رد گم کردن با نام لوگان معرفی می‌کند. البته بد نیست بدانید که دادن یک اسم اتفاقی و برای پوشاندن حقیقت بر جیمز، تنها دلیلی نیست که امروزه شخصیت ولورین با نام مستعار لوگان نیز شناخته می‌شود، بلکه این اسم نام خانوادگی واقعی او است!

فکر می‌کنید چرا توماس لوگان در حال مستی قصد داشت تا الیزابت را همراه با خود ببرد؟ دلیل این کار چیزی به جز رابطه گذشته آن دو نیست و در واقع جیمز پسر توماس لوگان بوده است. همچنین بد نیست بدانید که لقب ولورین را کارگران معدن به او نسبت داده بودند؛ زیرا جیمز جوان برای پشتکار بالا و سخت‌کوشی محبوب بوده و از همین جهت همه او را به چشم یک ابرانسان کوچک می‌دیدند.

اولین حضور در کمیک

شخصیت Wolverine

شخصیت ولورین دقیقا با همین نام اولین بار در کمیک شماره ۱۸۱ Incredible Hulk نشان داده شد. جایی که او در مقابل غول سبز و بزرگ مارول قرار گرفت. در آن زمان کمیک‌های مارول در کشور کانادا از محبوبیت بسیاری برخوردار بودند و از همین جهت روی توماس (Roy Thomas)، نویسنده کمیک‌های هالک از لن وین (Len Wein) درخواست کرد تا به فکر خلق یک شخصیت کانادایی باشد تا او را در داستان‌های هالک قرار دهند.

با این وجود جالب است بدانید که معرفی این کاراکتر عملا قرار نبود تا بعدها آن را به یک شخصیت بزرگ در دنیای مارول تبدیل کند، بلکه نویسندگان در همان سال ۱۹۷۴ تنها تصمیم داشتند تا با خلق این کاراکتر، دشمنی موقت برای هالک در نظر گرفته و سپس آن را در جهان فراموشی رها کنند تا فرضا بعد از گذشت ۱۰ سال دوباره در قسمتی دیگر مورد استفاده قرار دهند. این در حالی است که محبوبیت کاراکتر او باعث شده بود تا شخصیت ولورین در شماره‌های دیگری از کمیک‌های مارول نیز حضور پیدا کرده و بعد از مدتی داستان اسپین آف خود را در کمیک Wolverine: Origin دریافت کند.

در این داستان که بخشی از آن را در مقدمه همین مطلب توضیح دادیم، جیمز هاولت و رابطه‌اش با نام لوگان و ولورین مشخص می‌شود تا طرفداران بدانند که این شخصیت از کجا آمده و چرا با این نام‌های مستعار شناخته می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که در پایان این کمیک، درست برخلاف آنچه که افراد فکرش را می‌کردند رز در یک درگیری بین داگ و جیمز کشته می‌شود تا در نهایت آن دو متوجه شوند که لوگان پدر آن‌هاست و از طرفی با یکدیگر برادر هستند.

شباهت ولورین با گرگ اصلا ایده نویسنده نیست!

شخصیت Wolverine

یک نکته جالب درباره شخصیت ولورین این است که بسیاری از طرفداران فکر می‌کنند که او یک نیمه انسان نیمه گرگ بوده و به همین دلیل شباهت‌هایی را با این حیوان دارد. با این وجود بعدها مشخص می‌شود که چنین چیزی هرگز درست نیست و حتی نویسنده کمیک‌های ولورین خود اظهار می‌کند که آن‌ها این کاراکتر را بر اساس رابطه‌ای با حیوان گرگ خلق نکرده و صرفا او را یک میوتنت در نظر گرفته‌اند که می‌تواند با مشت کردن دست خود، تیغه‌های استخوانی داشته باشد.

این اشتباه در واقع تا حدی بزرگ بوده که حتی خود هیو جکمن (Hugh Jackman) که نقش شخصیت ولورین را سال‌ها در دنیای سری فیلم‌های مردان ایکس بازی کرده، در اولین تست بازیگری خود سعی داشته تا با داد زدن و درآوردن ادای یک گرگ خود را شبیه به این موجود نشان دهد. در حالی که کارگردان و سایر عوامل سازنده به او نشان داده‌اند که ولورین هرگز یک گرگ نیست و حتی قدرت‌های مشابهی با این حیوان را هم ندارد.

ادامه ماجرا در جنگ‌های جهانی

شخصیت Wolverine

به هر حال جیمز هاولت پس از آن ماجرا در سال ۱۹۱۴ وارد جنگ می‌شود و در آنجا، با قدرت‌هایی که دارد عملا دشمنان را تکه تکه می‌کند! مقابله او با عزرائیل نیز دقیقا در همین جنگ و زمانی رخ داد که او تا پای مرگ پیش رفته و برای زنده ماندن مجبور بود تا فرشته مرگ را هم مورد عنایت قرار دهد. به هر حال کشتن ولورین هرگز کار راحتی نیست و چنان که پیداست، حتی عزرائیل هم از پس این کار نیامده تا این کاراکتر همچنان در دنیای کمیک زنده بماند!

با این حال پس از جنگ جهانی اول بود که جیمز هاولت بالاخره مسیر تازه‌ای را انتخاب کرد و با یک سازمان جدید به نام The Devil’s Briadge توافق کرد تا ماموریت‌هایی را برای آن‌ها انجام دهد. در این سازمان شخصیت‌های دیگری از جمله سایبر (Cyber) و سیبرتوث (Sabertooth) هم حضور داشتند و بعد از تبدیل شدن سایبر به یک مذدور، او نامزد لوگان را به قتل رساند و در یک درگیری با خود لوگان، به یکی از چشم‌های او ضربه زد. اما ظاهرا کشتن نامزد چندان هم مسئله مهمی نبود تا لوگان یکبار دیگر به این جوخه بازگشته و به شهر مادریپور فرستاده شود.

دقت کنید که این شهر معنا و مفهوم بزرگی را برای شخصیت لوگان دارد و در همینجا او اولین بار با کاپیتان آمریکا و باکی بارنز آشنا می‌شود، از همین جهت نیز دیده شدن مادریپور در سریال The Falcon And The Winter Soldier باعث شده تا بسیاری از کاربران به دنبال ایستراگ‌های شخصیت ولورین در آن گشته و خبر اضافه شدن مردان ایکس به دنیای سینمایی مارول را بیش از پیش پخش کنند.

اما در حالی که این شخصیت پس از ملاقات با کاپیتان آمریکا وارد جنگ جهانی دوم شد، استیو راجرز و باکی هرگز از این موضوع اطلاع نداشتند که جیمز هم قدرت‌های ویژ‌ه‌ای، از جمله بهبودی سریع و خود درمانی ارگان‌های بدنش را دارد. به همین جهت نام او را جیمز خوش شانس یا به عبارتی Lucky James گذاشته بودند که تنها به لطف شانس زنده مانده است! با این وجود ماموریت‌های این سه شخصیت تنها ج

0 0
نویسنده :
تاریخ ارسال : 1400/05/12 00:45:15

Captcha

واکنش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به محرومیت عیسی آل‌کثیر (1399.7.12)(2020.10.3)(1442.2.15) ادامه مطلب 37
مرگ با ترحم در حیوانات خانگی ادامه مطلب 220
اشعار صائب تبريزي ادامه مطلب 146
ادامه مطلب 109
ادامه مطلب 115
اشعار زیبای عید نوروز ادامه مطلب 146
طرز تهیه شنیتسل مرغ مخصوص ادامه مطلب 173
سیب میوه بهشتی که اگر با دارچین مخلوط شود، به بی‌رحم‌ترین چربی‌سوز دنیا تبدیل می‌شود؛ نگران نباشید. ادامه مطلب 218

پست های مشابه
ادامه مطلب 40
ادامه مطلب 182
توماس الوا ادیسون (11 فوریه 1847 - 18 اکتبر 1931) مخترع و بازرگانی آمریکایی بود. او وسایل متعددی ... ادامه مطلب 262
اگر به دنبال تاثیر متفورمین برای لاغری هستید خواندن این مطلب به شما توصیه می شود. در این ... ادامه مطلب 223
سس قارچ خامه ای ادامه مطلب 219
ادامه مطلب 168
ادامه مطلب 90
ادامه مطلب 70
ادامه مطلب 36
ادامه مطلب 28
پیراشکی ماهی ادامه مطلب 216
طبقه بندی مارتیندل : داروهای ضد قارچ طبقه بندی درمانی : داروهای موثر بر پوست و غشای مخاطی > ... ادامه مطلب 61